Перейти к основному содержанию

СБУ оголосило підозру екснардепу Пашинському (оновлено)

12.02.2024
Опубликовано в Власть

пашинський,сергій

За матеріалами Держаудитслужби, правоохоронці оголосили підозру колишньому народному депутату Сергію Пашинському, його бізнес-партнеру та чотирьом їхнім спільникам.

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки.

"Вони підозрюються у незаконному привласненні та продажі 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, які повинні були піти на потреби армії. Завдяки спеціалістам Державної аудиторської служби України встановлено, що внаслідок цих оборудок, які були здійснені у 2014-2017 роках, державному бюджету було завдано збитків на майже 1 млрд гривень", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підозра була оголошена за статтями 191 та 255 Кримінального кодексу України.

У чому суть справи проти Пашинського?

Як пояснили в СБУ, у 2014 році держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур олігарха часів Януковича Сергія Курченка. Слідство встановило, що за допомогою політичного лобі Пашинського, ці нафтопродукти передали для реалізації профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це держпідприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата.

"За вказівкою фігурантів справи посадовці цього держпідприємства сприяли продажу майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був бізнесовий партнер ексдепутата. За даними слідства, далі ці нафтопродукти реалізовувались на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми", – пояснили правоохоронці.

СБУ стверджує, що для створення видимості, що арештовані нафтопродукти передані для потреб Міноборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Але міністерство отримало лише 1,6% із т. зв. "нафтопродуктів Курченка". Решта – це були нафтопродукти закуплені у тієї ж групи компаній, яка, у свою чергу, закуповувала їх у РФ та Білорусі. У цей же час фігуранти реалізували таку ж номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною вдвічі дешевше, ніж на Збройні сили.

На переконання слідства, колишній нардеп забезпечував політичне прикриття цих оборудок використовуючи свій вплив та адмінресурс щодо державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які були дотичними до конфіскації цих нафтопродуктів, додали в СБУ.

У 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави вищезгаданих нафтопродуктів та грошових коштів, отриманих від їх реалізації. Однак, за даними слідства, весь обсяг нафтопродуктів та всі виручені від їх реалізації кошти на той час вже були привласнені учасниками злочинної організації, а державний бюджет отримав збитки у розмірі щонайменше 967 млн₴

Пашинському вручили підозру

СБУ проводить обшуки у справі Пашинського

Правоохоронці проводять обшуки у справі Пашинського

Правоохоронці не повідомляють імен фігурантів, але з огляду на фото, які оприлюднили в СБУ, йдеться саме про Пашинського. Крім того, раніше сьогодні він повідомляв про обшуки у нього вдома у справі щодо передачі "палива Курченка" державі у 2015 році. При цьому, повідомлення про вручення підозри він називав фейком.

"Сьогодні зранку СБУ та НАБУ завітали з обшуком до мого помешкання. Справа щодо передачі "палива Курченка", а насправді палива кремлівської "Роснефті", державі – за часів мародерства Януковича цей олігарх наживися активами на сотні мільйонів доларів, в тому числі майже 100 тисячами тонн нафтопродуктів, які у 2014-му році вдалося передати державним нафтовим операторам", – зазначив він.

За словами екснарлепа, у 2015 році він звернувся до президента з проханням покрити дефіцит палива ЗСУ паливом "Роснефті", "що дуже сильно тоді розізлило спонсорів Януковича та їх російських кураторів".

"Через свою агентуру росіяни тоді, 10 років тому, домоглися відкриття кримінального провадження №32014100070000038 від 08.05.2014. Саме на підставі цього 10-річного провадження в мене і проводяться обшуки", – наголосив Пашинський.

Автор: Юлiя Недашківська