Перейти к основному содержанию

Експерт порівняв Сирського з кращими генералами минулого

11.06.2024
Опубликовано в Общество

Відставний військовий Семен Сметанін виступив на підтримку Головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, називаючи його одним з найкращих стратегів сучасності та порівнявши з американським колегою часів Другої світової війни Джорджем Паттоном.

У своєму блозі Сметанін зазначив, що Сирський досяг значних успіхів у реформуванні та модернізації української армії, попри критику та інтриги, спрямовані проти нього.

Сметанін згадав про успішну операцію зі звільнення понад шести тисяч квадратних кілометрів Харківської області, яку порівняв з висадкою союзників у Нормандії в 1944 році. Він наголосив, що ця операція, проведена до масового постачання західної зброї, стала можливим завдяки блискучій тактиці маневрової війни та обманних маневрів, які застосував Сирський.

ґОсобливу увагу експерт звернув на роль Сирського в обороні Києва. Під час критичних моментів він ухвалив низку важливих рішень, зокрема підрив мостів через річки Ірпінь та Тетерів, що сповільнило просування російських військ. Завдяки його координації з Силами спеціальних операцій та іншими групами, вдалося завдати значних втрат противнику та зірвати його плани швидкого захоплення столиці.

Сирського порівнюють з історичними українськими полководцями, такими як Богдан Хмельницький та захисники Холодного Яру. В блозі автор також відзначив впровадження новітніх технологій, включаючи дрони та системи радіоелектронної боротьби, що надали українським військам тактичну перевагу.

Під керівництвом Сирського здійснювалися масштабні реформи навіть під час активного військового тиску. Він активно співпрацював з військовою розвідкою, довіряючи молодшим офіцерам і формуючи нове покоління командирів, здатних до нестандартних рішень.

Експерт підсумував, що критикувати Сирського у теперішній ситуації — це ризиковано, адже його лідерство та стратегічні рішення відіграють ключову роль у протистоянні російській агресії.