Перейти к основному содержанию

У Фінляндії знесуть будівлю російського консульства

28.11.2023
Опубликовано в Власть

консульство,росія,фінляндія

Влада фінського міста Турку викупить колишню будівлю російського генконсульства, а потім знесе її.

Як пише Yle, рішення було одноголосно ухвалено міською радою, передає The Moscow Times.

Муніципалітет заплатить 1,6 млн євро за земельну ділянку площею 3 500 квадратних метрів, на якій у 1974 році було збудовано будинок площею 2 000 квадратних метрів. На його місці зведуть нову будівлю, імовірно дитячий садок.

Попередньо міські служби повинні очистити ґрунт ділянки, оскільки на початку 1900-х років на цьому місці знаходилися ливарний та цинковий заводи.

Рішення про купівлю виконуватиметься незалежно від його юридичної сили: влада не чекатиме на розгляд можливих оскаржень.

Про закриття російського консульства в Турку президент країни Саулі Ніїсте попереджав ще у липні 2023 року. Тоді він анонсував заходи у відповідь після висилки дев’яти фінських дипломатів з РФ і закриття генконсульства в Санкт-Петербурзі.

"Ми готуємо аналогічну акцію. Аналогом генконсульства у Санкт-Петербурзі у Фінляндії є генконсульство Росії у Турку", – повідомляв Ніїністе.

Генконсульство працювало до 30 вересня, після чого фінська влада розірвала договір оренди. Його функції передали російському посольству в Гельсінкі, а саму будівлю, яку будували ще для радянської дипмісії, після від’їзду дипломатів ретельно перевірили за участю поліції.

Автор: Галина Ялівець