Перейти к основному содержанию

Японія виділить $106 мільйонів на відбудову України

12.02.2024
Опубликовано в Бизнес

японія

Японія пообіцяла надати 15,8 млрд ієн ($106 млн) на відновлення України після війни в семи сферах, таких як відновлення інфраструктури та розмінування.

Про це пише Kyodo News із посиланням на джерела.

Очікується, що уряди двох країни домовляться про участь Японії у післявоєнній відбудові України та підпишуть понад 10 меморандумів про співпрацю на японсько-українській конференції, яка відбудеться 19 лютого в Токіо.

У січні Японія оголосила про внесок у розмірі $37 млн до фонду НАТО для надання додаткової підтримки Україні, включно з системою виявлення безпілотних літальних апаратів, але Японія не може надавати військову допомогу відповідно до своєї пацифістської Конституції.

Згідно з джерелами, допомога в розмірі 15,8 млрд ієн буде використана на обладнання для розмінування та тимчасові мости.

Сім сфер співпраці також включають розширення сільського господарства, поліпшення гуманітарного співробітництва, біотехнології та індустріальне вдосконалення, інформаційні технології, а також посилення управління та антикорупційні заходи, повідомили джерела.

Водночас меморандуми про співпрацю Японії та України, які будуть підписані на конференції, стосуватимуться медичного обслуговування, кібербезпеки та проєктів вітрових електростанцій. Очікується, що на зустрічі буде підписана угода про усунення подвійного оподаткування для компаній, які ведуть бізнес в Україні.

Автор: Галина Ялівець