Перейти к основному содержанию

Україна виконала "майже всі" вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС,

29.11.2023
Опубликовано в Бизнес

ляєн

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала "майже" всі вимоги, висунуті ЄС для початку переговорів про вступ.

"Побачити глибокі та структурні реформи, які Україна проводить, ведучи екзистенціальну війну, на мене справляє глибоке враження. Вона виконала всі необхідні вимоги для майже всіх семи кроків, які ми просили її зробити, коли вона стали країною-кандидатом", – сказала фон дер Ляєн, передає Politico.

Очікується, що ЄС оголосить про відкриття переговорів про вступ України, яка отримала статус кандидата в червні, після саміту європейських лідерів у Брюсселі в середині грудня.

Раніше цього місяця фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала "більше 90%" попередніх умов, визначених ЄС, оскільки Комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ як з Україною, так і з Молдовою.

У рішенні Єврокомісії щодо початку переговорів про вступ до ЄС перераховано чотири вимоги, за якими Україна в березні 2024 року має отримати "зелене світло".

Для цього Верховна Рада має: збільшити штатну чисельність НАБУ; виключити із закону про запобігання корупції положення, що обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки "вже перевіреного" майна, придбаного декларантами до вступу до держслужби; ухвалити закон(и), щоб втілити рекомендації Венеціанської комісії щодо нацменшин, державної мови, медіа та освіти; врегулювати лобіювання "за європейськими стандартами".

Автор: Галина Ялівець