Перейти к основному содержанию

Що відбувається на найважливіших ділянках фронту

21.05.2024
Опубликовано в Власть

Харківський напрямок: якщо прикласти лінійку від Вовчанська до Куп’янська через Великий Бурлук, то вимальовується цікавий оперативний задум ворога — пройти з боями 80 км і вийти в тил угрупованню «Хортиця», адже захопити Синьківку й подолати 8 км чомусь не виходить уже більш ніж рік. Під Синьківкою, до речі, товчуться з великими збитками для себе 25-та й 138-ма ОМСБр 6-ї армії, 7-й ОМСП 11-го корпусу. І підрозділи тих самих 25-ї та 138-ї штурмують Вовчанськ, а штурмові роти 7-го полку — село Липці.

Отже,

а) наявним складом військ угруповання противника «Север» виконати оперативне завдання відразу не вдалося;

б) перекидання окремих підрозділів між операційними напрямками свідчить про значні втрати ворога принаймні на одному з них;

в) припущення і ГУР, і хлопців з групи «Інформаційний спротив» про недостатній рівень боєздатності нещодавно сформованих військ 44-го корпусу, низьку боєздатність військ 11-го корпусу, які не відновилися після попередніх боїв, слушне. Додамо сюди також проблему генерала Лапіна, командувача УВ противника «Север», з логістикою тактичних груп на півночі Харківської області й посиленням їх бронетехнікою.

Епізоди вуличних боїв у місті Вовчанськ,(Харківщина) очима воїнів РДК pic.twitter.com/mmUWgxn6KI

— Мисливець за зорями (@small10space) May 19, 2024

Про лінійку: щоб пройти з боями 80 км з пункту В до пункту К угрупованню, котре поки що застрягло у Вовчанську, треба мати десь дивізію вільних багнетів. У чистому вигляді взяти десяток тисяч людей ворогу очевидно ніде, тому він повернеться до своєї національної розваги в латану-перелатану свитину — смикати війська з інших, менш напружених ділянок фронту.

Костянтин Машовець, оглядач «Інформаційного спротиву», припустив, що «учасниками походу» на Куп’янськ можуть стати: із Запорізького напрямку — 70-й або 71-й МСП 42-ї МСД 58-ї армії, якийсь полк зі складу 7-ї чи 76-ї ДШД; з Краматорського напрямку — 54-й МСП 6-ї МСД 3-го АК або 299-й ПДП 98-ї ПДД з-під Калинівки (поблизу Часового Яру). Якщо хтось бачить інформацію, що частина зі списку поїхала кудись, то ворог ризикнув прогулятися в тил нашої «Хортиці».

Український поліцейський оглядає пошкоджену будівлю під час евакуації місцевого населення

Український поліцейський оглядає пошкоджену будівлю під час евакуації місцевого населення

Куп’янський напрямок: усі події відбувалися на ділянці Табаївка — Крохмальне. 2-га Таманська дивізія за тиждень просунулася до 3 км у південно-західному напрямку.

Цікавинка, яка зустрічається практично на всіх гарячих напрямках: за бойовими порядками регулярних військ діють формування мобрезерву або територіальних військ, котрі виконують роль польового м’ясокомбінату — утримують людський резерв, котрий згодом Сили оборони пускають на фарш. 2-га дивізія не виняток: за бойовими порядками 1-го танкового полку дивізії зосереджений 1432-й полк територіальних військ, за 15-м мотострілецьким — 1431-й. Сторонні в/ч у смузі наступу дивізії, котрі у другій лінії бойових порядків не здатні розвинути тактичний успіх регулярних полків, можна пояснити лише функцією утримувача поповнень.

Краматорський напрямок: ситуація навколо Часового Яру дещо збила градус завдяки діям наших оборонців. За тиждень 217-й десантний полк 98-ї десантної дивізії просунувся на захід у районі Калинівського приблизно на тисячу кроків, упритул підійшов до околиць села й намагається зав’язати бої. Роль «м’яса» виконує 7-ма добровольча розвідувально-штурмова бригада «Святой Георгий».

11-та десантно-штурмова бригада противника, спираючись на свої позиції в Іванівському, просунулася приблизно на 1,5 км. Складається враження, що ідея охопити Часів Яр з двох напрямків поки що на паузі. Коли ж із цього напрямку хтось поїде вештатися Харківщиною, пауза переросте в короткотермінову відпустку. Якщо найбільш боєздатна частина угруповання вторгнення, його десантні війська, суто тактичні завдання вирішує місяцями замість кількох діб, Сили оборони недаремно витрачали снаряди останні два роки.