Перейти к основному содержанию

Зеленський на конференції у Берліні назвав найбільші виклики у війні і критичні потреби ЗСУ

11.06.2024
Опубликовано в Обзоры

Читать на русском

Зеленський на конференції у Берліні назвав найбільші виклики у війні і критичні потреби ЗСУ

Зеленський на конференції у Берліні назвав найбільші виклики у війні і критичні потреби ЗСУ

Президент Володимир Зеленський під час виступу на берлінській Конференції з відновлення України заявив, що Україна виграла битву за Чорне море. Водночас глава держави зазначив, що далеко не всі потреби української армії закриті.

Зокрема, президент вкотре звернув увагу Заходу на необхідність посилення протиповітряної оборони. Трансляцію виступу Зеленського на конференції веде YouTube-канал Офісу президента.

За словами президента, за два роки війни українські воїни показали, що здатні вибивати окупантів зі своєї території та досягати необхідних перемог. Зеленський підкреслив, що ЗСУ виграли битву за Чорне море і довели, що завдяки сучасним системам ППО можливо знищувати будь-які російські ракети та дрони.

Також глава держави наголосив, що важливо позбавляти країну-терориста Росію тієї чи іншої переваги. При цьому Зеленський зазначив, що ворог поки що має стратегічну перевагу в небі.

"Ця перевага в небі, це ракетний та бомбовий терор, який допомагає російським військам просуватися на землі, а російській ненависті – руйнувати життя українців у наших містах та селах. Тільки керованих авіабомб щодня до сотні. Неділя – 80 керованих авіаударів, понеділок – 95 керованих авіабомб. Це шалений руйнівний тиск. Плюс ракети та ударні дрони", – заявив президент.

Також він зазначив, що доки Росію не позбавити можливості такого терору, кремлівський диктатор Путін не буде зацікавлений у пошуку чесного та справедливого миру. Глава держави висловив подяку німецьким партнерам за сучасні системи ППО, які зберігають життя українців.

При цьому Зеленський наголосив, що Україна, як і раніше, потребує щонайменше сім ЗРК Patriot, які допоможуть закрити основні міські агломерації.

Окрему увагу глава держави звернув на російські удари по енергетичній інфраструктурі. Зеленський зазначив, що від початку війни Путін розглядає енергетику як інструмент впливу та підкорення нації.

"В результаті ударів російських ракет і дронів знищено вже 9 гігават потужності, при тому, що пік споживання минулої зими був 18 гігават. Тому половини тепер не існує. Що таке 9 гігават? Берлін – це близько 2 гігават потреби, Мюнхен – до 3 гігават. Ми вже втратили у рази більше, ніж обсяг споживання великих міст. 80% теплової генерації в Україні, третину гідрогенерації було просто знищено Путіним. І це ще не межа його терору, на жаль", – розповів президент.