Перейти к основному содержанию

Україна вся вступить до ЄС, - Стефанішина

10.05.2024
Опубликовано в Обзоры

Picture

Майбутня угода про вступ України в Євросоюз не повинна містити жодних обмежень щодо територіального застосування.

Про це, як пише Укрінформ, під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказала віцепремʼєрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Вона зауважила, що жодних територіальних обмежень не було і в Угоді про асоціацію України та ЄС, хоча частини українських територій вже були окуповані Росією.

"Стосовно війни і членства в ЄС, це моя принципова позиція, яка ґрунтується на юридичних аргументах, які пов’язані з процесом підписання Угоди про асоціацію. Вона була підписана, коли Крим був анексований, коли почалися військові дії в Донецькій та Луганській областях.

Але Угода про асоціацію не містить жодного слова, пов’язаного з її територіальним застосуванням, так само і договір про членство України не має містити таких обмежень", – сказала вона.

Стефанішина поінформувала, що є спеціальна процедура Єврокомісії, яка передбачає рекомендацію про здійснення діяльності в країні, де частина території не є під ефективним контролем, як-от у випадку Кіпру.

Віцепремʼєрка підкреслила, що держава у своїй переговорній рамці, яку вона представлятиме на першій міжурядовій конференції в червні, буде виходити з того, що не може бути жодних обмежень щодо територіального застосування угоди.

"Євроінтеграція буде від Севастополя до Києва", – наголосила урядовиця.

Підготувала: Ніна Петрович