Перейти к основному содержанию

Гроші не пахнуть: швейцарські банки підірвали свою ділову репутацію

24.03.2023
Опубликовано в Общество

Швейцарські банки Credit Suisse та UBS перебувають під пильною увагою в межах розслідування Міністерства юстиції США про те, чи допомагали фінансові фахівці рашистським олігархам ухилятися від санкцій.

Об этом сообщает Минправда


Видання Bloomberg пише, що швейцарські банки додали в нещодавню хвилю судових повісток, які розіслав уряд США. Інформаційні запити були надіслані до кризи, що охопила Credit Suisse і привела до пропозиції UBS поглинути свого конкурента.


За словами двох осіб, знайомих із розслідуваннями, повістки до суду також направлялися співробітникам деяких великих банків США.


За словами одного з джерел, розслідування Міністерства юстиції зосереджено на виявленні співробітників банку, які мали справу з клієнтами, які перебувають під санкціями, та на тому, як ці клієнти перевірялися протягом останніх кількох років. Ці банкіри та радники можуть потрапити під подальше розслідування, щоб визначити, чи порушили якісь закони.


До того, як рашистське вторгнення в Україну призвело до розширення санкцій, Credit Suisse був відомий тим, що обслуговував багатих московитів. На піку банк керував більш ніж 60 млрд доларів для московитських клієнтів, які приносили від 500 до 600 млн доларів прибутку для Credit Suisse на рік.


На момент припинення роботи з окремими рашистськими клієнтами у травні минулого року Credit Suisse зберігав для них близько 33 млрд доларів, що на 50% більше, ніж у UBS, незважаючи на більший бізнес останнього управління активами.


Минулого року Міністерство юстиції США створило оперативну групу KleptoCapture, щоб запровадити санкції щодо багатих кацапів, які є політичними союзниками президента Володимира Путіна. З того часу уряд США конфіскував ряд яхт, приватних літаків та елітну нерухомість.


Банки можуть зіткнутися із серйозними штрафами за порушення санкцій США. BNP Paribas у 2014 році погодився виплатити майже 9 млрд доларів після того, як визнав себе винним за звинуваченням США в обробці транзакцій для суданських, іранських і кубинських організацій, що потрапили під санкції. У 2019 році Standard Chartered Bank погодився виплатити понад 1 млрд доларів для врегулювання розслідування Міністерства юстиції, під час якого колишній співробітник банку визнав себе винним у змові з метою порушення санкцій США щодо Ірану.


Низку осіб також звинуватили у сприянні олігархам у приховуванні активів – британського бізнесмена Грема Бонема-Картера заарештували у жовтні 2022 року за звинуваченням у незаконному переказі 1 мільйонів доларів на утримання американської власності мільярдера Олега Дерипаски, який перебуває під санкціями. Колишнього високопоставленого агента Федерального бюро розслідувань також звинуватили у сприянні олігарху у порушенні санкцій у січні.


Коли минулими вихідними з’явився план порятунку Credit Suisse, UBS висловив загальне занепокоєння щодо можливої юридичної відповідальності свого конкурента. Швейцарський уряд заявив, що гарантує UBS збитки в розмірі до 9,8 млрд доларів в результаті угоди.


Нагадаємо, що швейцарський банк Credit Suisse заблокував рашистські активи на 17,6 мільярда швейцарських франків, це понад 19 мільярдів доларів.

Источник: Криминал РУ