Перейти к основному содержанию

В Україні вчергове збираються збільшити розміри податків

31.05.2024
Опубликовано в Общество

В Україні вчергове збираються збільшити розміри податків

Деталі податкової реформи, яка назріває, наразі невідомі, але вже оголошено, що вона полягає у збільшенні податку на додану вартість і військового збору

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Дзеркало тижня".

Найближчим часом Україну, найімовірніше, чекає скоординоване рішення влади збільшити податки з метою залучити додаткові фінансові ресурси до бюджету. Йдеться про додаткові збори у розмірі 300–400 млрд грн, або до 10 млрд дол. в еквіваленті. На що ж планують використати додаткові кошти.

Приблизний річний бюджет ЗСУ, закладений до держбюджету (видатки Міноборони), на 2024 рік становить 1 трильйон 164 мільярди 49 мільйонів гривень. Передбачається, що після підвищення податків на утримання особового складу піде 75%, або 300 млрд₴ Це дасть можливість утримувати додатково до 350 тисяч воїнів. Це приблизно 100 нових бригад, але, вочевидь, мобілізованих планується направити на поповнення діючих частин і лише частину — на формування нових підрозділів.

Із відкритих джерел відомо про наміри Генштабу сформувати десять нових бригад у складі Сухопутних військ ЗСУ. На технічне забезпечення (не індивідуальне) зі збільшеної суми податків піде 25%, або 100 млрд грн (еквівалент 2,5 млрд дол.). Якщо припустити, що всі ці кошти підуть на озброєння нових бригад, виходить, що на одну бригаду припадатиме 250 млн дол. Таким чином, додаткові податки у розмірі 400 млрд грн дадуть змогу: профінансувати залучення 300 тис. осіб у діючі бригади (поповнення); сформувати десять нових бригад (понад 30 тис. осіб із штатною технікою та озброєнням).

Мінфін працює над законопроєктом, згідно з яким планується підвищити ПДВ (до 22–23% з нинішніх — 20%, тобто на 2–3%) і військовий збір — тут збільшення більш масштабне: з нинішніх 1,5 до 5%, тобто в абсолютних показниках витрати платників податку зростуть більш як утричі. Як додаткова опція розглядається поширення військового збору у 5% на доходи фізичних осіб-підприємців (ФОПи зараз сплачують максимум єдиний податок у розмірі 5% від обсягу надходжень і 1,5% військового збору при виплаті заробітних плат найманим працівникам або з мінімальної зарплати, якщо таких нема). Міністр фінансів Сергій Марченко оцінює додатковий дефіцит бюджету у 5 млрд дол., або 200 млрд₴

Нагадаймо, що у КОВА група "Прозорість та підзвітність" обговорила питання сплати податків за використання земельних ресурсів на Київщині.