На Національному військовому меморіальному кладовищі буде дві форми намогильних споруд – у вигляді хреста й плити із заокругленням у верхній частині
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Мінветеранів.
Зазначається, що вони будуть виготовлені із природного, світлого каменю. Це має бути камінь із українських родовищ. Хрест і плита на НВМК матимуть однакову висоту та повторюватимуть обриси одне одного.
Намогильні споруди, які встановлюватимуться на могилах полеглих героїв – будуть уніфікованими. Незалежно від військового звання, частини чи роду військ споруджуватимуть однакові хрести або плити. Це буде військовий однострій небесної української армії, що увічнена на Національному військовому меморіальному кладовищі
— прокоментував директор ДУ “НВМК” Ярослав Пронюткін.
Загалом, зразок намогильної споруди обирає виконавець волевиявлення загиблого захисника чи захисниці.
На лицьовому боці наноситься стилізоване зображення малого Державного Герба України, портрет, напис державною мовою імені, дата народження і смерті військового або спеціального звання. За бажанням, на лицьовій поверхні пам’ятника, можна нанести зображення релігійної символіки та позивний.
На зворотньому боці пам’ятника державною мовою наноситься напис прізвища загиблої особи, а праворуч – порядковий номер могили.
На колумбарній ніші встановлюється намогильна споруда – пам’ятна плита з природнього каменю розміром 25Х25 см, на яку наноситься прізвище, ім’я та по батькові, а також, військове звання та дата народження і смерті.
Національне військове меморіальне кладовище – один з найважливіших об’єктів пам’яті, що покликаний вшановувати військовослужбовців, які загинули за волю та незалежність України. Завдяки спорудженню Меморіалу, ми збережемо памʼять про кожного та кожну і допоможемо передати її крізь покоління нашим нащадкам.
Також незабаром буде проведено круглий стіл із залученням фахового середовища щодо матеріалу намогильної споруди, який встановлюватиметься на території НВМК.
Нагадаймо, що оголошено тендер на будівництво першої черги Національного військового меморіального кладовища і проєктування другої.