пятница04 октября 2024
ord-02.com

У ЗСУ розповіли, як б’ють по РФ дешевими БПЛА з пінопласту

11:39 17-06-2024
Читать на русском
У ЗСУ розповіли, як б’ють по РФ дешевими БПЛА з пінопласту
У ЗСУ розповіли, як б’ють по РФ дешевими БПЛА з пінопласту

Недорогі українські безпілотники виявляють системи ППО в Бєлгородській області РФ, а також полюють на потяги, що доставляють зброю окупантам.

Військовослужбовці розвідувального взводу 92-ї окремої штурмової бригади Збройних сил України використовують безпілотні літальні апарати з пінопласту для виявлення систем протиповітряної оборони в Бєлгородській області Російської Федерації.

Про це розповів в ефірі телемарафону 17 червня командир підрозділу з позивним "Котя".

За словами офіцера, у ЗСУ є спеціальні підрозділи, що займаються безпосередньо ураженням ракетних установок та інших військових об’єктів у прикордонних областях РФ, з яких, зокрема, обстрілюють Харків. Для цього українські військові цілодобово ведуть розвідку.

"Ми зі свого боку знищуємо все, що підпадає під радіус дії нашої техніки", — наголосив військовий.

Для виявлення ворожих систем ППО бійці ЗСУ виготовляють літачки з пінопласту та пластикових труб і запускають їх на територію РФ. Недорогі БПЛА стають мішенню для російської протиповітряної оборони, виявляючи таким чином місце розташування установок. Дальність пінопластових безпілотників може сягати до 50 кілометрів. За допомогою таких засобів ураження, українці не тільки виявляють РСЗВ ворога, а й полюють на потяги, які доставляють зброю окупантам.

Що відомо про БПЛА з пінопласту

У грудні 2023 року росіяни почали скаржитися, що ЗСУ атакують їхні позиції на передовій літаками-камікадзе, виготовленими з пінопласту. Окупанти також оприлюднили фото, на яких видно уламки БПЛА літакового типу: це корпус, зроблений із блакитної речовини, схожої на пінопласт, та електронна "начинка".

БПЛА, пінопласт, уламки, дрон, фото qrxiquikhiquhant

Раніше інженери із 67-ї окремої механізованої бригади розмістили на платформі Brave Inventors свій проєкт БПЛА під назвою "Хрущ", який є комплексом з пульта управління, дрона-носія і дрона-камікадзе. Розробники спробували зробити дрони максимально легкими, тому вибрали такі матеріали, як пінопласт, фанера, спеціальна плівка, ПВХ-труби. Залежно від цілі можна обрати тип заряду для безпілотника-камікадзе: 82-міліметрову осколково-фугасну міну, кумулятивний заряд ПГ-7ВЛ або термобаричний заряд ТБГ-7В.

бпла, дрон, пінопласт, хрущ