Звільнений у межах багатостороннього обміну політик Володимир Кара-Мурза вказав на порушення його прав як російського громадянина під час процедури висилки з Росії. На пресконференції, що відбулася 2 серпня в німецькому Бонні, він нагадав обставини звільнення радянського дисидента Володимира Буковського, який у 1976 році був висланий із СРСР в обмін на чилійського комуніста Луїса Корвалана.
«Я згадував учора його (Буковського – ред.) слова, тому що за майже півстоліття, що минули відтоді, нічого в нашій країні, на жаль, не змінилося. Практика, яка склалася в останні роки передбачає, наприклад, що для прохання про помилування потрібне подання прохання на ім’я відповідної особи, вказаної в конституції. Ми з Іллею Яшиним і ще багато наших товаришів категорично відмовилися писати прохання про будь-яке помилування на ім’я громадянина Путіна. Тим не менше, ми сидимо тут, оскільки укази були підписані. 61-ша стаття російської конституції прямо забороняє висилку громадян Російської Федерації з території Російської Федерації без їхньої згоди. Нашої згоди ніхто не питав, нас витягли з в’язниці, посадили в літак і відправили до Анкари», – сказав Кара-Мурза, додавши, що єдиним документом, який він зараз має, є російський внутрішній паспорт.
«Ні посадити за законом не можуть, ні звільнити», – процитував слова Буковського Володимир Кара-Мурза.
Разом із ним у пресконференції взяли участь політика Ілля Яшин та Андрій Пивоваров, також звільнені в межах обміну.
Росія, окрім громадян США Алсу Курмашевої, Евана Гершковича та Пола Вілана, 1 серпня звільнила й передала на Захід політиків Іллю Яшина та Володимира Кара-Мурзу, правозахисника Олега Орлова, політичних активістів, соратників загиблого за ґратами російського опозиціонера Олексія Навального – Лілію Чанишеву, Ксенію Фадєєву, Вадима Останіна та інших людей.
Натомість до Москви прибув визнаний винним у вбивстві Вадим Красіков. Також до РФ передали кількох росіян, визнаних винними в шпигунстві (приміром, подружжя Дульцевих), Максима Марченка (його засудили у США до трьох років позбавлення волі за участь у закупівлі OLED-мікродисплеїв подвійного призначення для кінцевих користувачів у Росії), Владислава Клюшина (засуджений у США до дев’яти років позбавлення волі – його визнали винним у злочинній змові, шахрайстві із застосуванням електронних засобів та шахрайстві з цінними паперами) та інших.