пятница11 октября 2024
ord-02.com

Мешканці двох міст Харківщини можуть повторно отримати фінансову допомогу, - Мінреінтеграції

21:29 21-05-2024
Читать на русском

Мешканці двох міст Харківщини можуть повторно отримати фінансову допомогу, — Мінреінтеграції

Мешканці двох міст Харківщини можуть повторно отримати фінансову допомогу, — Мінреінтеграції

Люди, що повторно евакуюються із небезпечних районів Харківщини (Вовчанськ, Липці), можуть повторно отримати виплати як внутрішньо переміщені особи (ВПО). Дорослі отримають 2000 гривень на місяць, а діти та особи з інвалідністю – 3000 гривень. Ця допомога призначається на період шести місяців.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. "У межах обов’язкової евакуації з Вовчанська та Липців люди, які повторно виїхали, мають право на виплати для внутрішньо переміщених осіб", — підкреслила віцепрем’єрка Ірина Верещук в ефірі Суспільного.

Щоб мати право на отримання допомоги, громадяни мають бути включені до списків евакуйованих, які складає місцева влада. Для цього ті, хто самостійно виїхав з населених пунктів, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації (ОВА) за телефоном гарячої лінії: (066) 283-41-43.

Для поновлення статусу внутрішньо переміщеної особи необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до управління соціального захисту населення у приймаючих громадах. Державна грошова допомога для ВПО складає:

  • 2000 гривень на місяць для дорослих;
  • 3000 гривень для дітей і осіб з інвалідністю.

Ця допомога призначається на період шести місяців. Мешканці двох міст, які повторно евакуюються із небезпечних регіонів, можуть скористатися цією підтримкою.

Для включення до списків евакуйованих і поновлення статусу ВПО необхідно виконати певні кроки. А саме:

  • звернутися до Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном гарячої лінії для підтвердження самостійної евакуації;
  • відвідати ЦНАП або управління соціального захисту населення у приймаючих громадах для оформлення документів.