Перейти к основному содержанию

Дефіцит доброї волі: Захід менше допомагатиме Україні наступного року, — The Economist

27.09.2023
Опубликовано в Криминал

Читать на русском

Дефіцит доброї волі: Захід менше допомагатиме Україні наступного року, — The Economist

Дефіцит доброї волі: Захід менше допомагатиме Україні наступного року, — The Economist

Журналісти наголосили, що Кремль готовий витрачати на війну проти України набагато більше, ніж Захід. З іншого боку, країни НАТО намагаються виправити дисбаланс, також інвестуючи у виробництво зброї, хоча взялися за це запізно.

Хоч би як залізобетонно звучали обіцянки Заходу продовжувати військову підтримку України у боротьбі з російською агресією, вони залежать від двох невизначених чинників. Про це пише видання The Economist .

За словами журналістів, у першу чергу йдеться про запаси Заходу та його військову промисловість. Так, у РФ змогли перебудувати ВПК на воєнний час наприкінці 2022 року. Наразі РФ може виробляти близько 200 танків на рік.

Більше того, як повідомляється, Кремль готовий витрачати на війну проти України набагато більше, ніж Захід. Так, військові витрати зараз становлять близько 40% національного бюджету Росії. З іншого боку, країни НАТО намагаються виправити дисбаланс, також інвестуючи у виробництво зброї, хоча взялися за це запізно.

Видання пише, що другий чинник є політичним. Так, в Європі ситуація видається сприятливішою для України. Згідно з проведеними опитуваннями, 64% європейців виступають за надання військової допомоги Києву. Однак є сили, які вважають допомогу Україні марною витратою європейських ресурсів.

Крім того, як повідомляється, європейських чиновників приємно вражають реформи, які Україна проводить задля вступу до ЄС.

З іншого боку, як зазначили журналісти, у США перспективи неоднозначні. Більшість членів Палати Конгресу представників можуть підтримувати Україну, але невелика кількість республіканців має досить антиукраїнські погляди.

У матеріалі йдеться, що у довгостроковій перспективі допомога Україні перетвориться на партійне питання. Демократи, як і раніше, готові підтримувати Київ, тоді як частина республіканських виборців, перебуваючи під впливом можливого кандидата в президенти Дональда Трампа, налаштовані скептично.

Повідомляється, що поки що неясно, чи зможе Європа замінити США, якщо ті обмежать допомогу Україні. Більше того, йдеться не лише про гроші та матеріальні ресурси, а й про політичну волю. Так, представники Вашингтона завжди були опорою зусиль союзників, зокрема під час зустрічей у "Рамшнайті".