Перейти к основному содержанию

ЄС планує посилити контроль за дотриманням санкцій проти Росії,

29.03.2023
Опубликовано в Криминал

санкции

Європейський Союз збирається запустити проєкт для посилення дотримання санкцій щодо Росії, який передбачає, зокрема, покращення координації між країнами союзу при реалізації санкційного режиму.

Об этом сообщает Руссиангейт


"ЄС разом із дев’ятьма країнами-членами планує запустити проект щодо виявлення прогалин у санкційному режимі проти Росії та щодо покращення координації між владою окремих країн при застосуванні санкцій", – пише Bloomberg із посиланням на представників влади Євросоюзу, передає Інтерфакс-Україна.

Дев’ять країн ЄС висловили готовність брати активну участь в ініціативі: Чехія, Кіпр, Данія, Угорщина, Литва, Іспанія, Мальта, Румунія та Словенія. У цьому створення цього механізму підтримали більше держав союзу.

За даними співрозмовників агентства, існуюче партнерство між Єврокомісією та національними урядами, які відповідальні за реалізацію санкцій, може перерости у створення нової структури ЄС щодо координації нагляду за дотриманням санкцій.

Новий проєкт, імовірно, почнуть реалізовувати в червні, він діятиме близько двох років.

У рамках такого проєкту призначать відповідальних за заморожування активів, обмін передовим досвідом та покращення дотримання заходів. Єврокомісія у свою чергу надасть експертну оцінку у сфері фінансових послуг та покриє витрати на додаткову підтримку за лінією Ради Європи.

Минулого тижня голова ЄК Урсула фон дер Ляйєн заявила, що наступний – 11 – пакет санкцій щодо Росії буде в основному спрямований на запобігання обходу чинних обмежень. Вона не уточнила, коли в ЄС планують розпочати роботу над 11 пакетом санкцій.

Источник: Инсайдер