Перейти к основному содержанию

У Запорізькій області СБУ затримала агента ФСБ та його брата, які готували ракетний удар по підприємству

11.06.2024
Опубликовано в Криминал

Читать на русском Read in English

У Запорізькій області СБУ затримала агента ФСБ та його брата, які готували ракетний удар по підприємству

У Запорізькій області СБУ затримала агента ФСБ та його брата, які готували ракетний удар по підприємству

У Запорізькій області Служба безпеки України затримали агента ФСБ та його брата, які збиралися передати геолокацію цехів публічного акціонерного товариства “Мотор Січ” та ще одного машинобудівного заводу.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За даними контррозвідки СБУ, ворогу потрібні були локації конструкторських бюро та виробничих потужностей, котрі були передислоковані після повномасштабного вторгнення і де виготовляють авіадвигуни для бойових гелікоптерів та безпілотних літальних апаратів.

Щоб отримати розвіддані, російська спецслужба залучила свого агента – механіка верстатів одного з промислових об’єктів "Мотор Січі".

 queideeidrhixeant

За вказівкою загарбників їхній агент обходив територію підприємства та фіксував місце розташування виробничих цехів та складів з готовою продукцією.

Потім зловмисник робив позначки потрібних локацій на гугл-картах для їх подальшої передачі до ФСБ.

Він збирався передати відповідний звіт агресору через свого брата – безробітного місцевого жителя, який був на прямому зв’язку з кадровим співробітником російської спецслужби.

У разі отримання розвідувальної інформації загарбники планували здійснити прицільні ракетні удари по оборонних об’єктах Запоріжжя.

Однак, контррозвідники СБУ затримали обох зрадників, коли вони готували сеанс зв’язку для передачі розвідданих до ФСБ.

Також Служба безпеки провела комплексні заходи, щоб убезпечити потужності оборонно-промислового комплексу України.

За даними слідства, обидва фігуранти потрапили в поле зору російської спецслужби через їхнього батька – прихильника РФ, який проживає на тимчасово захопленій частині регіону.

Після дистанційного вербування, агентів вивели на прямий контакт з представником ФСБ. Для комунікації використовували анонімні чати в популярному месенджері.

Правоохоронці повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення.