Перейти к основному содержанию

Зеленський: географія нашої співпраці заради повітряного щита для України дуже широка, не все можна розказати публічно

16.11.2023
Опубликовано в Криминал

Читать на русском

Зеленський: географія нашої співпраці заради повітряного щита для України дуже широка, не все можна розказати публічно

Зеленський: географія нашої співпраці заради повітряного щита для України дуже широка, не все можна розказати публічно

Президент України Володимир Зеленський подякував усім нашим захисникам неба, які щоночі й щодня на бойовому чергуванні. Він наголосив, що географія нашої співпраці заради повітряного щита для України дуже широка, але поки не все можна розказати публічно.

Про це глава держави розповів у вечірньому відеозверненні у четвер, 16 листопада. Відповідне відео оприлюднив Офіс президента.

"Я хочу подякувати всім нашим захисникам неба, які щоночі й щодня на бойовому чергуванні. Тільки "шахедів" за ніч на сьогодні вдалося збити 16", – сказав він.

Зеленський відзначив усіх льотчиків та інженерів Повітряних сил України, всіх наших зенітників і воїнів мобільних вогневих груп. Щоразу, коли в них є результат, це результат для всієї держави. Це порятунок для наших людей, для наших міст, для української інфраструктури.

"Звичайно, дякую й усім у світі, хто допомагає. Географія нашої співпраці заради повітряного щита для України дуже широка. Не все зараз можна розказати публічно. Але що абсолютно точно, то це те, що Україна постійно стає сильнішою", – сказав він.

Президент наголосив, що можливості нашої ППО постійно збільшуються.

"Звичайно, це ще не сто відсотків захисту. Багато роботи попереду. Такі міста, як Харків, такі регіони, як Донеччина й Запоріжжя, потребують більше систем, більше безпеки. Це завдання є в усіх наших дипломатів, у всієї нашої держави. Я дякую всім, хто ефективний у цьому", – зазначив він.

Глава держави також додав, що сьогодні відзначається День радіо, телебачення та звʼязку. З цієї нагоди він привітав працівників і працівниць усієї галузі.

"Щиро дякую за те, що жодного дня повномасштабної війни Україна не залишалась без інформації. І зв’язок – навіть коли окупанти його порушували – завжди відновлювався. Під обстрілами та в деокупованих районах, у всіх містах і громадах завжди є ті, хто працює заради поінформованості українців, заради звʼязку для наших людей, заради того, щоб світ знав і розумів Україну й те, чого ми прагнемо", – зазначив президент.

Зеленський розповів, що сьогодні провів кілька зустрічей із медійниками. Онлайн зустрівся з журналістами, редакторами, продюсерами та працівниками каналів, які забезпечують роботу інформаційного марафону "Єдині новини".

"Подякував за цю роботу, за енергію й зусилля, що спрямовані в інтересах усього суспільства – поінформованості людей і захисту від російської дезінформації. І також зустрівся – вже офлайн, особисто – із журналістами, які працюють для провідних закордонних медіа, інформаційних агенцій, англомовних українських видань та радіо. Це була тривала й дуже продуктивна, цікава розмова. Я вдячний за кожне запитання, майже всі вони були непростими. Деякі речі, про які говорили журналісти сьогодні, обов’язково зробимо. Передусім це стосується доступу медіа до фронту – можливості висвітлювати більше фронтових подій. Але, звичайно, й усі інші теми, які звучали, отримають продовження у відповідних рішеннях", – розповів Зеленський.

Окрім того, він додав, що у четвер Україну відвідав новий міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон. Це його перший робочий візит на цій посаді. Президент подякував за увагу до нашої держави, до наших людей і за цей сигнал світові, що, допомагаючи Україні, допомагаєш глобальній стабільності.

"Ми говорили і про фронт, про зброю для наших воїнів, про деякі дуже важливі й чутливі питання міжнародних відносин. Хороша зустріч", – сказав він.

Також цими днями відбувся й важливий міжнародний захід парламентського рівня – Парламентська асамблея Організації Чорноморського економічного співробітництва.

"Я вдячний Голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку за організацію саміту. Звернувся до його учасників. І вважаю, що нам усім варто приділяти більше уваги тому, що Україні вдалося в Чорному морі", – сказав Зеленський.

Глава держави наголосив, що наша держава принципово змінила ситуацію в Чорному морі, оскільки Росія втратила контроль та й загалом втратила надію зберегти для себе Чорне море саме як плацдарм для агресії проти інших народів.

"Зробимо все, щоб посилити цей результат. Слава всім, хто б’ється та працює заради України й нашої незалежності! Я дякую всім, хто допомагає!" – резюмував він.