Перейти к основному содержанию

Затримали екс-нардепку з депутатського об’єднання "Київщина" (ФОТО)

07.06.2024
Опубликовано в Чиновники

Затримали екс-нардепку з депутатського об’єднання

Правоохоронці викрили незаконний бізнес на встановленні групи інвалідності шахтарям: про підозру повідомлено колишній народній депутатці від "Самопомочі" Ірині Сисоєнко та п’ятьом її спільникам

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Українську Правду".

За даними слідства колишня народна депутатка, яка наразі входить до керівного складу столичного інституту з питань профілактичної медицини організувала виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання.

До схеми були залучені також працівники медустанови, лікарі та посередники з Львівщини.

Двоє посередників підшукували шахтарів, які у зв’язку зі шкідливими умовами праці мали право оформити групу інвалідності, однак, не могли цього зробити через бюрократію. Для того, щоб спростити процедуру, з них вимагали по 3-4 тисячі доларів США.

За гроші фіктивне проходження медичного огляду займало лише 1-2 дні, хоча за документами цей процес тривав два тижні. Залучені до схеми медзаклади оформляли необхідну документацію без обстеження пацієнтів, отримуючи при цьому свою частину грошей.

Після цього медичні документи пацієнтів відправлялись до Києва, до державної медичної установи, працівники якої за попередньо отриманими списками підтверджували наявність хронічного професійного захворювання та направляли таких осіб на МСЕК для прийняття рішення про присвоєння відповідної групи інвалідності.

В свою чергу, зібрані з пацієнтів гроші щомісячно разом зі списками осіб, від яких вони отримані, надавались керівництву медустанови і в подальшому розподілялися між учасниками схеми.

У ході досудового розслідування задокументовано факт неодноразової передачі грошей посередником організаторці, яка працює заступником директора медустанови. Під час останньої передачі грошей в розмірі 32 тисячі доларів США посередника та екснардепку затримали.

За місцем проживання та роботи учасників злочинної схеми провели 31 обшук на території міста Києва, Львівської та Донецької областей, в ході яких у медичних працівників та посередників виявлено та вилучено 629 тисяч доларів США, 9 мільйонів гривень, 34 тисячі євро, чорнову документацію, мобільні телефони з перепискою тощо. Походження вилучених коштів буде встановлено в ході слідства.

Наразі 6 особам повідомлено про підозру.

Сисоєнко та посереднику, затриманому під час передачі коштів, обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

За даними "Української правди", екснардепка вже внесла визначену судом заставу в розмірі 904 тисяч гривень і вийшла на волю.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів іншим учасникам схеми та встановлюються інші посадові особи, причетні до незаконної схеми.

Додамо, що Ірина Суслова увішла до складу міжфракційного депутатського об’єднання "Київщина" ще у 2017 році. Тоді нардепка виступила за покращення питання успішної медичної реформи в області:

Хорошим прикладом є уникнення соціальної напруженості при створенні госпітальних округів в області. Ми активно включилися в ході їх формування і нам вдалося донести до населення, що головне, щоб в ході медичної реформи не закрилася жодна лікарня, жоден ФАП. Кожен житель Київщини повинен отримати рівний доступ до якісних медичних послуг. У цьому моя позиція, як заступника голови профільного комітету, і позиція керівництва області співпадають.

Нагадаймо, що половина українців вважає, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок: інфографіка та аналіз.

Возможно, это изображение 1 человек, деньги и текст

Возможно, это изображение 1 человек, утюг и текст

Возможно, это изображение 2 человека и текст «DIESEL S СБУ ΙЯ КИТвсы МСЬКА ПРОКУРАТУРА CRE LEX CLILECO»

Возможно, это изображение 4 человека и текст

Возможно, это изображение 2 человека, деньги и текст