Перейти к основному содержанию

У НАТО дали прогноз щодо тривалості війни в Україні

10.07.2024
Опубликовано в Бизнес

Читать на русском

У НАТО дали прогноз щодо тривалості війни в Україні
У НАТО дали прогноз щодо тривалості війни в Україні

Росія зможе витримати життя в умовах воєнної економіки ще щонайменше 3-4 роки. Тож західним партнерам України доведеться надавати Україні підтримку у довгостроковій перспективі.

І хоча наслідки війни для російської економіки будуть значними та відчутними, сподіватися на те, що війна незабаром завершиться – не варто. Про це у ході саміту НАТО у Вашингтоні заявив один з високопосадовців Альянсу, пише "Голос Америки".

Він спрогнозував, що Росія "безсумнівно" зможе витримувати життя в умовах воєнної економіки ще мінімум 3-4 роки, тому союзники України зосереджені на тому, що їм доведеться забезпечувати Київ у довгостроковій перспективі.

"Зрештою, ми всі маємо бути готові продовжувати підтримувати Україну навіть після 2025 року. Ми всі дуже добре розуміємо, і, як ми вже говорили протягом тривалого часу, це не конфлікт, який, вірогідно, незабаром закінчиться. Він потребуватиме років цілеспрямованих зусиль", – цитують заяву неназваного посадовця кореспонденти "Голосу Америки".

На його думку, рішення Кремля про переведення російської економіки на воєнні рейки у довгостроковій перспективі матиме дуже відчутні та значні економічні наслідки РФ. Але нині росіяни погоджуються на спосіб життя, нав’язаний їм владою.

Також високопосадовець Альянсу прокоментував наміри НАТО щодо створення командного пункту у німецькому Вісбадені та те, який практичний результат від цього отримає Україна.

"Разом з оборонно-промисловими зобов’язаннями це забезпечує стабільні джерела підтримки України. Це механізм координації, за допомогою якого ми гарантуватимемо, що Україна отримає те, що їй потрібно, коли їй це потрібно, і забезпечуємо певну підзвітність, оскільки всі ми знаємо, що існує довгий список обіцянок, а те, що насправді з’являється на полі бою, часто відрізняється від озвученого", – зазначив він.