Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Хомутынник Виталий /Самым продуктивным нардепом третьей сессии Рады стал Хомутынник
26.11.2016

Руслан Сольвар: Мер Фастова перейшов Рубікон? Избранное

Опубликовано в Сольвар Руслан

В РАЗДЕЛЕ Сольвар Руслан ВЫ можете прочитатать о: сольвар руслан миколайович, сольвар руслан фейсбук, сольвар руслан семейное положение, сольвар руслан николаевич, сольвар руслан міколайовіч, руслан сольвар биография, руслан сольвар тушка, сольвар наталія віталіївна, сольвар руслан николаевич бизнес, сольвар руслан миколайович, сольвар руслан фейсбук, сольвар руслан семейное положение

Якщо ви бажаєте переконати співбесідника у мінусах реформи децентралізації, вам пряма дорога у Фастів. Адже в Україні ще треба пошукати місто обласного значення, де не має власної податкової, поліції, МРЕВ та навіть пошти. Усі вони були передані у процесі реформи під управління інших міст. Але, як показало більш детальне вивчення ситуації у місті, питання не у децентралізації - вона якраз дає можливість конкурувати регіонам. Пожинають її плоди найактивніші населені пункти, що доведуть свою управлінську і кадрову спроможність. Натомість слабкі, як і у бізнесі, і природі, помирають. Така доля невдовзі може чекати Фастів.

Як виявилось, податкова і пошта - це лише квіточки. У місті найдорожча вода в області, яка до того ж технічна і непридатна для вживання, а мешканці задихаються від смороду місцевого сміттєзвалища та очисних споруд. “Благодійні внески” місцевого управління освіти досягають півмільйона гривень, а перекривання дахів у школах роблять ... взимку.

Але чи не найбільшою головною біллю фастівчан стала медицина. Ця життєвонеобхідна галузь міста поволі занепадає. У Фастові відсутня програма розвитку медицини, а питання щодо створення госпітального округу щораз відкладається. Міські чиновники останній рік лише імітували боротьбу за те, щоб місто стало таким центром. А уся енергія міського голови Михайла Нетяжука була направлена переважно на імітацію бурхливої діяльності.

Дійшовши точки кипіння, коли фастівчани почали вголос говорити про Медичний майдан, мер прокинувся. Минулої п'ятниці він скликав позачергову сесію міської ради, яка була присвячена цій наболілій темі. Схоже, що замість оббивання порогів Міністерства охорони здоров'я та нормального діалогу з народними депутатами, він вирішив розмити відповідальність за провал у медицині з персональної на колективну. До того ж потенційних союзників у нього достатньо. Нардеп Руслан Сольвар уже давно пропонував допомогу у цьому питанні. Зважаючи на те, що він є депутатом пропрезидентської фракції “Солідарність”, шанси у Фастова значно б зросли.

Тож не дивно, що на уже останній сесії пристрасті розгорілись не на жарт. Воно стало апогеєм протистояння між міським головою та значною частиною депутатського корпусу. Свідками бурхливого з'ясування стосунків місцевої громадськості, які вже звикли до таких штатних ситуацій, стали спеціально запрошені на сесію представники обласної влади, які приїхали розповісти про своє бачення медичної реформи. Самі того не сподіваючись, вони опинились у вирі містечкових чвар.

Першою тримати удар перед фастівчанами вийшла голова профільної комісії Київської облради Наталія Бігарі. Вона розповідала про недоспані ночі, які разом колегами присвятила розробці медичної реформи та скільки користі принесуть людям майбутні новації. Судячи з реакції присутніх, вони не надто йняли віри її словам. Депутат міськради Андрій Снігур поцікавився у доповідачки, чим вона допомогла фастівській медицині за час свого депутатства. Так конкретної відповіді не почув, лише запевнювання, що вона працює практикуючим лікарем останні 20 років.

У повітрі іскрило від взаємних докорів. Всі були збуджені, аби беззмістовним балачкам не було кінця-краю. Руслан Сольвар і поготів заявив, що йому несила далі слухати абстрактні розумування. Проблема фастівської медицини, на думку депутата, у тому, що місцева влада ніколи не приділяла їй уваги, а будь-які його пропозиції співпраці завжди наражались на глухий опір з боку мера.

На всі звинувачення у своїй пасивності та некомунікабельності Михайло Нетяжук відповідав кволо, не чинячи опору. Чи то втратив запал у словесних баталіях з депутатами міськради, чи просто спасував перед важкою артилерією в особі народного депутата — хтозна. У ці хвилини він більше скидався на невдатного школяра, якого вчитель картає за непослух, а він недолуго пробує виправдати свою поведінку.

Помічник народного депутата Андрій Січка з трибуни описав ситуацію в міській медицині. За його словами, міська лікарня не бере хворих з профільних патологій, їх направляють до районної лікарні. Він задав риторичні питання:

“Після 15:00 міська лікарня нікого не приймає, бо немає кому дивитись. Немає лікарів на місці. Усі йдуть до районної лікарні. Хіба це реформа? Рік був профільний заступник, що змінилось за рік? Просили надайте програму розвитку медицини міста Фастова. Чому її немає, відсутні дієві заходи з перетворення в госпітальний округ? Скільки ми говоримо, давайте об'єднувати лікарні, у нас буде єдиний медичний простір. Чому міський голова каже, давайте створимо на базі міської лікарні амбулаторії первинної допомоги? Це невірно, вам кажуть про це всі фахівці, ви погубите лікарню”.

На думку Січки, зараз склалась ситуація, коли є реальна можливість створення лікарні інтенсивного лікування першого рівня, що навіть надасть надання більшого спектру медичних послуг у місті та районі. Якщо міська влада буде працювати на такому ж рівні, вона може втратити цю можливість. Схоже, у мера пана Нетяжука залишився останній шанс.

Оставить комментарий

5 комментарии

 • Комментировать Поширити 26.11.2016

  ЗАЗЕРКАЛЛЯ. ПОГЛЯД НА КАСЕТНИЙ СКАНДАЛ «по-фастівськи» «Диміло» ще в жовтні , одразу як тільки стали відомі результати виборів і стало відомо що один з кандидатів , а саме голова місцевого осередку партії « Солідарність « Поворознюк Д. не прохідний. Уже тоді намагались « викинути» з прохідного списку Войтину Оксану і тиск відбувався досить серйозний.Але відкрито йти по «бєспрєделу» не наважились,. Ще тоді «зацікавлені особи» зробили все , щоб непрохідний Поворознюк опинився у списку одразу за Войтиною. Чудним чином, і чому я не здивована , що до цього виявились причетними регіонали , Поворознюк з девятого місця у внутріпартійному списку опинився на шостому , одразу за Войтиною. Не знаю щодо « чудесного збільшення відсотків « , а щодо того , що без системного адміністратора та голови ТВК від регіоналів не обійшлось – це точно , бо списки до ТВК подані одні , Поворознюк дев»ятий , а на сайті ЦВК- вже шостий. І тепер справа часу. Бо виборче законодавство виписане під партіі так , що плювали вони на волевиявлення людей, якщо потрібно- то до складу ради в депутати пройде « потрібний « , а не той кого вибрали люди. І почалось . Спочатку Войтині О. пропонувалось « добровільно» скласти депутатський мандат , та пропонувалась і зарплата , і партійна робота та допомога ( до речі це вже було складом злочину) , а коли та відмовилась , в грубій ненормативній формі отримала попередження про «виліт». І все для цього зробив не хто інший як той , хто претендував одразу за Войтиною на місце депутата. Навколо Войтини були затіяні « грязні ігри», на окрузі від якого балотувалась Войтина почався на неї тиск та розповсюдження пліток. Але вона виявилась стійкою та почала голосувати так як вважала за доцільне і в інтересах міста, чим допекла «за-живе» «кандидата « в депутати та «зацікавлених осіб» і почали вони « пекти» як ті пиріжки їй догани , правда забували повідомити про це самій Войтині. «Слабоє звєно» виявилось впертим і тому почали «розробляти» тих , хто на їх думку був не такий принциповий. І так було потрібно провести тих , кого не обрали фастівчани , що не погребували поставити « під роздачу» та кримінальну відповідальність юристів, які проводили перемовини та пропонували неправомірну вигоду депутатам . Як далі будуть розвиватись події буду викладати інформацію далі , але повідомляю , що звернулась з заявою в прокуратуру про порушення кримінального провадження про підроблення виборчої документації, надання неправдивої інформації в ЦВК , викривлення волевиявлення виборців вчиненої групою осіб за попереднім зговором. І тільки тепер мені остаточно стали зрозумілі причини , чому під час виборів так несамовито кинувся на мене та відібрав знімальну техніку ,застосувавши фізичну сили системний алміністратор територіальної виборчої комісії , коли я випадково зняла « тусню» в серверній» кімнаті. Ще з жовтня порушене кримінальне провадження і стоїть на місці . От і мотив його дій виявився . Очевидно , щось не те попало в кадр … Далі буде .

 • Комментировать ыа 26.11.2016

  БПП останнім часом щастить на скандали.Після "касетної справи",яка вибухнула навколо депутатів Половка та Хапанцева,відомий правозахисник Валентина Коваль заявила,що подала заяву до прокуратури про факти фальсифікації результатів виборів 2015 р. на користь голови Фастівської організації БПП та помічника нардепа Сольвара-Дмитра Поворознюка. The Show Must Go On.

 • Комментировать ЫА 26.11.2016

  Прокуратура Київської області затримала на хабарі директора та енергетика комунального підприємства, отриманого з метою сприяння розвитку мережі Інтернет в м. Фастів Сьогодні 02 вересня працівники прокуратури Київської області спільно зі співробітниками СБУ затримали на неправомірній вигоді у сумі 20 тисяч гривень директора та енергетика одного з комунальних підприємств м. Фастова. За вказані кошти зловмисники пообіцяли підприємцю укласти договір щодо розміщення на електроопорах комунального підприємства кабелів для проведення мережі Інтернет. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України. Посадовці затримані в порядку статті 208 КПК України. Досудове розслідування триває. Прес-служба прокуратури Київської області

 • Комментировать ЫАыа 26.11.2016

  Шпигун , аферист чи зачистка прокурорських ? Випадково дізналась , що в Фастові заарештовано одного пана громадянина Росії, який останнім часом був активізувався на ниві сіттьового маркетингу. Судячи з опису арешту, то пов"язали спецслужби . Що саме цікаво , по відношенню до цього пана писала безліч разів в прокуратуру, про фірми -податкові ями , про кидальні операції, але на той час Гущесов прикрив його , і якимось дивним чином після цього його бачили в будинку в Боровій який належав до цього співмешканці нині арештованого . Ще тоді писала про те , що дивним чином , вчителька, матір співмешканки стала власником цілого поверху в будівлі на вулиці Кірова (вартістю бідьше мільйона грн. по курсу 8 грн за дол..), ще тоді зверталась в прокуратуру про те, що з роботягами які виконували роботу на підприємстві Галактон не розрахувались , а фірма пана перевела кошти за виконані роботи на фірму-кидалу.. І чи не випадкового що "підчистили" пана після того як Гущесов почав крутитись на посадах в Києві . Аж надто схожий почерк. Створити комусь проблеми , а потім за їх же кошти проблеми вирішують , або ж йде зачистка свідків перед черговим призначенням ?.

 • Комментировать aфаа 26.11.2016

  У тихому омуті чорти водяться... Днями Фастів сколихнула новина,що у місті був затриманий відомий російський кримінальний авторитет,який був у розшуку з 2004 р.Ним виявився Сергій Виговський,власник кафе Шедевр,що по вул.Київській (колишня Кірова).Багато хто знав його як спокійну,інтелегентну людину,порядного сім"янина,який ніяк своєю поведінкою не видавав багаторічний стаж в керуванні однією з найнебезпечних бандитських групувань Росії.