Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Агатий Владимир
22.10.2016

Мийники з "Авант Банку" Савченко і Лебедєв повертаються в банківський бізнес

Власник ліквідованого Авант Банку, депутат від блоку Порошенко, Олексій Савченко і екс-керівник банку Веніамін Лебедєв повертаються в банківський бізнес - розповів високопоставлений чиновник з Національного банку України, що займається питаннями реєстрації банків і перевірки їх реальних власників.

«Їм дали безкарно« злити »Авант Банк, основним бізнесом якого була« мийка »: замість ліквідації за схематоз і кримінального переслідування, Нацбанк просто по-тихому визнав банк неплатоспроможним після того, як Савченко і Лебедєв за пару місяців повністю вичистили банк до стану пустушки . Їм все зійшло з рук. Сьогодні ці персонажі намагаються повернутися в банківський бізнес і розгорнути нову «миття» замість «злитого» Аванта », - розповів чиновник з НБУ.

Як повідомлялося раніше, Національний банк України відніс «Авант Банк» до класу «схемних», коли була впроваджена система кластерного нагляду. Протягом декількох місяців після цього ключові показники банку - обсяг активів і вкладів - стрімко знизилися майже в два рази. Це було яскравим свідченням виведення активів, в останній місяць перед введенням тимчасової адміністрації банк перестав проводити клієнтські операції, повертати депозити вкладників.

«Савченко і Лебедєв кілька місяців умисно доводили банк до стану неплатоспроможності, - пояснив співрозмовник в НБУ, - це дозволило уникнути їм ліквідації банку за схематоз, і підстрахуватися від кримінального переслідування».

Безкарність банкірів співрозмовник пояснив їх близькістю до нової влади. Олексій Савченко, колишній УБОЗівець, створив свій банк за активного сприяння кримінальних авторитетів і «перевертнів» у правоохоронних органах епохи Януковича, але після перемоги Майдану приєднався до нової влади: він пройшов до нового складу Ради під 48 номером партійного списку «Блоку Петра Порошенка». Сьогодні він є заступником глави парламентського комітету з питань бюджету. Веніамін Лебедєв, який керував банком в останні роки, активно пробивався до складу Київради під прапорами блоку Кличка, і здійснював щедре фінансування виборчої кампанії.

Завдяки близькості до нової влади, керівники Авант Банку розширили свій бізнес за рахунок бюджетних потоків, зокрема Авант Банк монопольно обслуговував деякі операції по виготовленню і видачі паспортів в Києві.

Сам власник банку Олексій Савченко спочатку заявив про намір легалізувати своє володіння банком, але після цього передумав і навіть став активно відхрещуватися від участі в роботі банку. Однак вже після визнання «Авант Банку» неплатоспроможним його керівник Веніамін Лебедєв на прес-конференції публічно визнав впливає роль Савченко в діяльності банку. Лебедєв заявив, що ресурсна база банку, як мінімум, на третину сформована «особистими та іншими засобами» депутата Савченко.

izvestia.kiev.ua

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ