Вы находитесь здесь:Главная/News/Эпохе «Kadorr-group» приходит конец?
25.07.2016

Максим Мельничук: Сольвар, збагачення, корупція і знищення ресурсів області Избранное

Опубликовано в Сольвар Руслан

В РАЗДЕЛЕ Сольвар Руслан ВЫ можете прочитатать о: сольвар руслан миколайович, сольвар руслан фейсбук, сольвар руслан семейное положение, сольвар руслан николаевич, сольвар руслан міколайовіч, руслан сольвар биография, руслан сольвар тушка, сольвар наталія віталіївна, сольвар руслан николаевич бизнес, сольвар руслан миколайович, сольвар руслан фейсбук, сольвар руслан семейное положение

Третього серпня виповниться рівно півроку з того моменту, як Київська область отримала нового керівника. Не дивно, що громадськість і журналістів цікавить, як живе центральний регіон країни під керуванням нового губернатора. Підведемо підсумки?

3 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко призначив нового губернатора Київської області Максима Мельничука. Це ім'я мало знали широкі маси, але воно було добре знайоме досвідченим політикам і бізнесменам-латифундистам. Під час минулих місцевих виборів Мельничук був кандидатом в мери Києва від «Аграрної партії України». Крім цього, він досі є чинним віце-президентом Національної академії аграрних наук України. До моменту призначення головою Київської ОДА найвищою посадою, яку він займав, була посада заступника міністра аграрної політики в уряді Миколи Азарова.

Киевский губернатор Максим Мельничук: полгода личного обогащения, коррупция и уничтожение ресурсов областиЗв'язки вирішують ВСЕ!

Варто відзначити, що історія нашого героя не з численних «з грязі в князі». Тут все до смішного просто: багатий впливовий тато, який у добрих стосунках з Петром Олексійовичем Порошенком. Кар'єра у сина не могла не відбутися. Тепер він голова Київської ОДА. Казка, що стала реальністю.

Читайте на Infokava.com: Максимус Мельничук і президентська вертикаль. «Пакращенню» немає меж?

Вдалося це, правда, з другого разу. Після Майдану Мельничук очолив київську організацію Аграрної партії. Він навіть балотувався у мери Києва, проте, з тріском пролетів, набравши трохи більше 1500 голосів (навіть у рідному НУБиПе серед 39000 студентів не знайшлося великої підтримки). Зате ось Петро Олексійович без справи не залишив.

Киевский губернатор Максим Мельничук: полгода личного обогащения, коррупция и уничтожение ресурсов областиПодейкують, що до призначення Мельничука доклав руку крутий аграрний бізнесмен, власник «Миронівського хлібопродукту» Юрій Косюк. Крім того, ЗМІ стверджують, що ще одним лобістом цього призначення був скандально відомий забудовник, екс-нардеп від Партії регіонів Вадим Столар. Це логічно, враховуючи досвід сім'ї Мельничуков у привласненні землі. А ось з достовірних фактів можна зазначити, що Максим близький до першого заступника глави АПУ Ковальчуку Віталію, який знову розширює свій вплив у колах Президента. Під час призначення Мельничука-молодшого, Ковальчук був присутній в якості офіційної особи. До речі, останній – не єдиний зв'язок Максима в АПК. У нього прекрасні стосунки з екс-главою Агропромислового комплексу – Ігорем Швайкою.

Тісно дружить і навіть разом подорожує голова Київської ОДА з колишнім заступником мера Києва Віталія Кличка – Михайлом Радуцким.

Киевский губернатор Максим Мельничук: полгода личного обогащения, коррупция и уничтожение ресурсов областиНу, а в довершення картини – хороші зв'язки в партії «Наш край» (один з «осколків» Партії регіонів). Якщо по іменам, то це колишній заступник голови КМДА часів Януковича Олександр Мазурчак, який входить в керівництво цієї політичної освіти та мери міст Київської області від «Нашого краю» Анатолій Федорчук (Бориспіль) і Тарас Добрівський (Боярка).

Киевский губернатор Максим Мельничук: полгода личного обогащения, коррупция и уничтожение ресурсов области
Примітно, що перший же робочий день нового губернатора на сьомий поверх будівлі на площі Лесі Українки зайшло два десятка осіб, призначених його радниками, а парковка обладміністрації поповнилася автомобілями, загальна вартість яких могла б перевищити вартість будівлі управління Київщиною. Радників у Мельничука виявилося – ні багато, ні мало – 27.

Навіть для нас з вами, простих обивателів, очевидно, що на свій пост Максим Мельничук потрапив не випадково...«Невдячний кидала»

Вже з квітня (через два місяці після призначення) у Мельничука почалися проблеми з АП. За даними джерел у Київській облраді його викликали на Банкову і жорстко розкритикували за стан справ в області.

У провину губернатору тоді поставили зростання рейтингу "Батьківщини" в регіоні і катастрофічне падіння рейтингу президента і БПП.

Ходили чутки, що частина з заплачених 3 мільйонів доларів за посаду призначеним 3 лютого 2016 року головою Київської обладміністрації Максимом Мельничуком, не дійшла за призначенням. Половину він передав в Адміністрацію президента, половину - раднику мера Вадима Столара для Кличка (посада київського губернатора - квота "Удару"). Після передачі грошей з поста губернатора звільнили Володимира Шандру (активного учасника Майдану і людину впливового депутата від "Удару" Артура Палатного) і потім призначили Мельничука.

Причому викликав Мельничука «на килим» саме той топ-менеджер АП, якому повинні були занести гроші за призначення. Коли губернатор переговорив через знайомих з керівництвом АП і йому сказали, що на Банковій вважають Мельничука кидалою, бо той не заніс всі 1,5 мільйона, які обіцяв. Мельничук почав шукати "кінці" і виявив, що частина грошей була викрадена по дорозі посередником.

За все потрібно платити

Як говорилося раніше, зв'язки в Україні вирішують багато чого. І звичайно, ні для кого не секрет що кругова порука і кумівство у вищих колах будується за принципом «за позику віддяка». Герой сьогоднішньої публікації - не виняток.

Так, кілька тижнів тому провідні ЗМІ писали, що колишній народний депутат від Партії Регіонів і «Трудової України» Таріел Васадзе отримав в оренду близько двох гектарів землі у селищі Козин (Обухівський район Київської області. Згідно з документами, Васадзе мав облаштувати тут сінокіс. Зазначимо, що Васадзе є бізнес-партнером першого заступника голови Київської ОДА Лева Парцзхаладзе.

Вгадайте, згідно з чиїм розпорядженням була виділена ця земля?

Ще одним яскравим прикладом є корупційний скандал в Київській області, пов'язаний з призначенням на посаду глави адміністрації Сквирського району Василя Галюка.

За інформацією джерела в Київській обласній раді, народний депутат Руслан Сольвар на початку квітня 2016 року заплатив 20 тис доларів США губернатора Київської області Максиму Мельничуку за призначення на посаду голови Сквирської районної адміністрації Василя Галюка.

“За домовленістю, Руслан Сольвар передав 20 тис доларів Мельничуку на початку квітня, а вже 26 числа вийшло розпорядження Президента України №155/2016-рп, яким був призначений Галюк. Ні для кого не секрет скільки коштує призначення на посаду голови району. Робиться це настільки нахабно і безсоромно, що Мельничуку не вистачає тільки вивісити прейскурант на продаж посад на офіційному сайті обладміністрації. Всі призначення в адміністрації Мельничука - це або "працевлаштування" родичів, або продаж посад"

, - повідомило джерело в Київраді.

Інформатор зазначив тоді, що сам по собі Василь Галюк не самостійний гравець і у всьому слухається свого боса та головного спонсора - Руслана Сольвара.

"6 травня Мельничук разом із Сольваром поїхали на Сквиру, щоб "закріпити" операцію. На офіційному заході з ВІП-персон були присутні тільки Максим Мельничук та Руслан Сольвар. Депутат Сольвар висловив думку, що Галюк чудово впорається із завданнями, які перед ним ставить держава. Мабуть під державою, в цьому випадку він має на увазі себе, оскільки, хто платить, той і замовляє музику. А про його бізнес-інтереси в області вже досить писали ЗМІ, не буду повторюватися"

, - підсумував інсайдер.

В Київоблдержадміністрації, природно, ці розмови назвали брехливими і провокаційними.


Ой, цвіте корупція...

Численні журналістські розслідування свідчать про те, що за півроку після призначення Максима Мельничука головою Київської обласної державної адміністрації, корупція в області почала "цвісти буйним цвітом".

У провину губернатору Мельничуку ставиться незаконний намив, видобуток піску, вирубка лісових угідь, неконтрольована забудова зелених зон, організація стихійних сміттєзвалищ, також згадується про катастрофічний брак вакцин для дітей області.

Представники ЗМІ заявляють, що саме з його приходом до влади корупція почала набувати лавиноподібний характер, і на підтвердження своїх слів наводять дані про основні способи привласнення та відмивання грошей Мельничуком та його підлеглими, а також інформують про 29 судових розглядів, яким не дадуть ходу по команді "зверху".

«Кожен рік у Київській області, за даними екологів, нелегально видобувають близько 7 млн тонн піску. Тільки в цьому році поліція та прокуратура порушили 29 кримінальних справ, які, як і в попередні роки, швидше за все, «замнуть» по команді «зверху». Адже, якщо замислитися, такий варварський видобуток піску не поступається гучному «янтарному бізнесу» − як у вигоді для ділків, так і в шкоді для екосистеми. Зокрема, за даними екологів, через незаконний намив піску з дна річки на Дніпрі утворилося вже більше 200 островів. І такими темпами головна річка України ризикує в рази зменшитися в розмірах»

, – йдеться в статті одного з аналітичних ресурсів.

У червні 2016 року під стінами Київської обласної ради пройшов масовий мітинг автоперевізників, які вимагали висловити недовіру голові КОДА Максиму Мельничуку.

Киевский губернатор Максим Мельничук: полгода личного обогащения, коррупция и уничтожение ресурсов области«Зупинити корупційні схеми губернатора і його найближчого оточення, припинити рейдерське захоплення ринку перевезень в Київській області, захистити професійні інтереси та ділову репутацію автоперевізників Васильковщини»

, — такі вимоги висунули учасники акції.

Втім, перевізників тоді ніхто так і не почув.

І зовсім нещодавно в ряді ЗМІ була опублікована інформація про земельну корупцію в Київській обласній державній адміністрації. У земельному скандалі замішані перші особи області – губернатор Київської області Максим Мельничук та його заступник Михайло Царенко.

Українські ЗМІ писали: Злодійська сім'я заступника голови Київської ОДА Михайла Царенка: куди дивиться НАБУ і ГПУ?

Журналісти відзначають, що Максим Мельничук фактично відродив корупційні схеми часів Януковича, довівши обороти корупції до максимуму.

Етична сторона питання

Через кілька днів після призначення новий губернатор Київської області проявив себе в соцмережах. "Друзі" Мельничука люб'язно поширили його мисливське "селфі". В принципі, по цій фотографії додати більше нічого

Киевский губернатор Максим Мельничук: полгода личного обогащения, коррупция и уничтожение ресурсов областиЖиття – малина

Киевский губернатор Максим Мельничук: полгода личного обогащения, коррупция и уничтожение ресурсов областиМаксим Мельничук має чотири квартири в Києві, і розкішний приватний будинок в Києво-Святошинському районі, зимову резиденцію в Альпах і скромний будиночок на Американському континенті.

Крім того, за такий короткий термін «біля керма» Мельничук встиг отримати до власного 40-річчя на банківських рахунках понад 13 млн гривень. При цьому його основна посада, академіка Національної академії аграрних наук, навіть і близько не передбачає джерела для таких доходів.

І це в той час, коли професори університетів скаржаться на низькі зарплати. Ось він – народний талант!

Втім, колеги Мельничука-молодшого з видатними здібностями останнього не згодні. За їхніми твердженнями, він – звичайний мажор, наукові дослідження якого робили «літературні раби» за гроші батька.

Отже, джерело стрімкого збагачення чиновника слід шукати десь в іншому напрямку.


ОРД

Сохранить

Оставить комментарий