Вы находитесь здесь:Главная/Раследования/Денис Шевчук “злив” Податковий майдан та намагався здати Євромайдан
19.06.2014

Павло Клімкін: «У справі Тимошенко повна прозорість» (європейська преса)

Прага – Європейська преса далі інформує про ситуацію в Україні та розпитує чільних українських дипломатів про загрози життю Юлії Тимошенко та вірогідність витворення в державі авторитарного механізму управління. Чільні дипломати з Києва запевняють Європу, що в Україні у принципі неможливий авторитаризм та стверджують, що «українська ментальність є європейською». Міжнародні правозахисні організації вимагають від української влади припинити тортури над біженцями з Сомалі та Еритреї та захистити їх як таких, що «потребують притулку». Європейська преса переповнена тривожними матеріалами про сильні морози в Європі та особливо в Україні, де гине від холоду багато людей.

Австрійська Der Standard оприлюднила інтерв’ю із заступником міністра закордонних справ УкраїниПавлом Клімкіним, який переконує, що в українському суспільстві немає жодних тенденцій до авторитарного правління. У відповідь на запитання австрійської газети про те, як дипломат розцінює твердження дочки Юлії Тимошенко про загрозу життю її мами в ув’язненні, Клімкін стверджує, що «для підкреслення об’єктивності та прозорості довкола цього Київ дозволяє медичним та іншим експертам Заходу особисто дати оцінку стану Юлії Тимошенко». Разом з тим Павло Клімкін погоджується з тим, що українська судова система не є ідеальною та потребує реформування. Заступник міністра закордонних справ України також висловив сподівання з приводу підписання між ЄС та Україною угоди про асоціацію, що сприятиме «майбутній політичний та економічній інтеграції України в Європу та утвердження демократичних свобод в українському суспільстві. Дипломат з Києва переконує тут європейців, що «Україна - це європейська держава з європейською ідентичністю» та висловлює свою точку зору про те, що українське суспільство вже пройшло «пункт незворотності» у демократичному розвитку та демонструє своїми досягненнями, хоча б у ділянці свободи слова, що «українська ментальність є європейською».
 
Аmnesty International заявляє, що «Україна мусить захистити затриманих біженців із Сомалі та Еритреї, котрих піддають утискам і тортурам українські сили безпеки». Речник директорату цієї правозахисної організації Джон Далгуїзен звертає увагу на те, що силові структури України незаконно затримали та утримують під арештом в центрі міграції в Журавичах на Заході України до 60 вихідців із Сомалі та 6-ох – з Еритреї, включно з 20-ма дітьми. Окрім того, як стверджують в Amnesty International, цих затриманих піддають утискам та насильствам українські силовики, коли «ці мігранти шукають притулку, щоб уникнути порушення їхніх прав в країнах їхнього походження». Замість допомоги, як наголошує Джон Далгуїзен, цих біженців «піддають зловживанням в Європі» та мають наміри депортувати їх з України назад, до країн їхнього походження. Як держава, котра підписала угоду ООН про біженців, Україна не має права повертати нікого в країну, де ці люди піддаються ризику серйозного порушення їхніх людських прав, сказано у цьому повідомленні Amnesty International.
 
Чеська Lidove noviny інформує, що «сильні морози призвели до загибелі 43 людей в Україні». Тут також уточнюється, що більшість із загиблих – це бездомні, а семеро людей замерзли у себе вдома.
 
Австрійська Der Standard наголошує, що «сотні громадян України лежать обморожені в лікарнях», а понад 7 тисяч цими днями вже грілися в спеціальних обігрівальних наметах, яких влада спорудила вже біля 2 тисяч в різних місцях України. Також повідомляється, що сильні морози і снігопади паралізували життя на півночі Італії , в турецькому Стамбулі. Пронози синоптиків попереджають, що ще сильніші холоди очікують Європу наприкінці тижня.
 

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24470222.html

Прочитано 3016 раз

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ