Вы находитесь здесь:Главная/Главная - Компромат Украины и России | ОРД и АНТИКОР
02.09.2016

Вінниччина є ще й підземна Избранное

Опубликовано в Новости Винницы

 

З поширенням католицизму на Поділлі ландшафтна архітектура обумовлювала будівництво підземних переходів довжиною вже не сотні, а тисячі метрів. Глибина їх була від 3 до 7 метрів. Досить розгалужена система підземних переходів відома у Тиврові, Шаргороді, Немирові, Бару, Ямполі і у Вінниці пише ТАРАСОВА ПРАВДА. Саме в ті часи середньовіччя, коли будувались підземні переходи інтенсивно скорочувались площі лісових масивів, тому що (на думку фахівців) на випалювання цегли, якою обмуровувались [стіни підземель, потрібна була велика кількість дров.

З поширенням геологічних досліджень з часом цілісність підземних переходів порушувалась, значно поширились процеси вивітрювання, що створило умови для руйнування підземних споруд. Напівзруйновані вони приховують небезпеку у місцях забудов. систем міських комунікацій, транспортних магістралей, які проходять над ними. Вінничани старшого покоління пам'ятають випадки провалів цілих будинки у підземелля.

Особливо інтенсивно руйнуються підземні переходи при підвищенні рівня ґрунтових вод та будівництві гідротехнічних споруд. Під час будівництва знайдені підземні переходи заливаються бетоном, закидаються ґрунтом, що виключає можливість їх подали його вивчення. А вивчати і обстежувати конче потрібно, це забезпечить безпеку будівель у майбутньому. Ось цим і займається група ентузіастів “Пошук, в яку входять спелеологи, інженери, науковці як от: інструктор зі спелеотуризму Віктор Бондарчук, науковець Анатолій Лисий, інженер Анатолій Блащук та інші. А очолює групу викладач педуніверситету Володимир Книш. Він голова Вінницької організації Всеукраїнської екологічної ліги, член громадської ради при управлінні екологічної безпеки. Саме В. Книш і розповів мені про все вище викладене. Як він зазначив, у Вінниці досліджено понад 31 км переходів, визначено рівень їх безпеки, зміцнено ряд сполучень, що дає можливість бути впевненим в безпеці будівель над ними.

Найгустіша мережа підземних переходів знаходиться у центрі нашого міста, а найдовше сполучення під землею між культовими спорудами досягає 26 км.

Дослідження. — зазначає Володимир Михайлович, — допомагає у вивченні історії розвитку господарської діяльності у середні ВІКИ, в пізнанні розвитку ландшафтної архітектури, що дає у свою чергу можливість гарантувати безпеку у будівництві в майбутньому. І група "Пошук” займається цією благородною, не зовсім чистою, не зовсім безпечною справою, щоб вінничани могли бути впевненими, що не проваляться в яку–небудь середньовічну “потерну."

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ