Вы находитесь здесь:Главная/Раследования/Павел Ливинский: мажор, загнавший “Россети” в беду
13.10.2015

Злодії в списках, як вінницька "Батьківщина" приховала в своїх списках корупціонерів!

Опубликовано в Новости Винницы

Другий зліва - колишній міліціонер, засуджений до умовного строку за зловживання посадовим становищем та хабарництво Рой Владислав Анатолійович. Заступник голови обласного осередку. Перший зліва: Геннадій Мазур - екс-заступник голови податкової служби області. Знаходився під слідством про мільйоні незаконні оборудки, кришував збут низькопробного турецького золота під виглядом якісних українських прикрас. Врятувався від буцегарні за допомогою екс-губернатора міліціонера Джиги, ставши його помічником.

РОЗКАЖЕМО ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЦИХ ГОРЕ КАДИДАТІВ!

Турецьке золото довело заступника голови ДПС Вінницької області до лікарняного

Турецьке золото довело заступн

СБУ обшукало кабінет Геннадія Мазура - заступника голови податкової служби області. По місту ходять чути про мільйоні незаконні оборудки, які провертав чиновник - мовляв, кришував збут низькопробного турецького золота під виглядом якісних українських прикрас.

Їх бізнес – золотий. Ювелірні вироби. А несплачених податків – аж сім мільйонів гривень. Цю солідну суму недоотримав бюджет з ювелірного бізнесу подружжя підприємців районного центру нібито не без допомоги впливової руки з обласного центру.

Серія обшуків у кабінетах та офісах
Обшук був наприкінці лютого. Як згодом з’ясувалося, працівники обласного управління Служби безпеки України в той день провели цілу серію обшуків. Аж 15. Одночасно шукали докази у Вінниці - в службовому кабінеті податківця та в нього на квартирі. Також оглядали офіси, торгові точки та помешкання причетних у Ладижині - в подружжя підприємців, які орендували приміщення на фірмі, оформленій на дружину податківця. Обшукали магазини, склади та майстерні. Були обшуки ще в трьох містах інших регіонів країни, де працювали «філії» ладижинських ювелірів.
Минулого тижня, коли в кабінетах інших чиновників вже обговорювали новину про обшук у податковій, прес-група обласного управління Служби безпеки України розповсюдила офіційне повідомлення про те, що її співробітники викрили „міжрегіональну тіньову схему реалізації на території України ювелірних виробів з наступною легалізацією доходів та ухиленням від сплати податків”.
Суть розписали так: в Ладижині група підприємців-ювелірів поряд із золотими виробами власного виробництва клеймувала прикраси із золота турецького походження, завезені в Україну контрабандним шляхом. За п’ять років (з 2007 по 2012 роки) у Вінницькому відділенні Центрального казенного підприємства пробірного контролю, поряд з незначною частиною власноруч виготовлених виробів із золота, вони проклеймували більше тонни золотих прикрас турецького виробництва.

Продали тонну золотих прикрас
- Щоб приховати незаконну сторону своєї діяльності, підприємці регулярно вносили недостовірні дані в облікові документи щодо фінансово-господарської діяльності, - переказує добуті працівниками обласного управління Служби безпеки України дані прес-офіцер Ірина Єрмолова. - Продукція з нанесеним іменником виробника реалізовувалась оптовим покупцям, а також через мережу ювелірних магазинів.
Виходить, турецьке золото з 2007 року продається поруч із вітчизняним у великих ювелірних магазинах Вінниці? Спецслужба каже, що точки реалізації були також в Івано-Франківську, Одесі, Умані, Львові.
А якість турецького золота відома. Воно якийсь час користувалося популярністю через нижчу ціну. В дев’яностих продавалося просто на базарі. Але невдовзі попит зник, бо не все золото, що блищить. А зараз, якщо вірити Службі безпеки України, можна купити не тої проби золотий виріб в іменитому магазину із клеймом, яке каже про більшу якість. І таких золотих прикрас за п’ять років нібито потрапило на прилавки більше тонни.
Спецслужба посилається на висновки державного податкового ревізора, коли стверджує: підприємці систематично занижували сукупний чистий дохід, отриманий у вигляді торгової виручки, що призвело до несплати податків у державний бюджет на загальну суму майже 7 мільйонів гривень.

В кабінеті знайшли щоденник зі звітами
- У причетності до організації та діяльності масштабної оборудки обґрунтовано підозрюється посадовець із числа керівного складу Державної податкової служби у Вінницькій області, - повідомила прес-офіцер спецслужби Ірина Єрмолова. – Серед документів, виявлених в його службовому кабінеті – щоденник із докладними щомісячними звітами про проведення господарських операцій із дорогоцінними металами з особистими підписами під кожним, а також фінансові розрахунки за кілька років.
З цих записів співробітники спецслужби дійшли висновку, що «податківець особисто контролював процес та координував дії підприємців, спрямовані на ухилення від сплати податків».
Втім, юридично ще не встановили, хто саме „зажав” бюджету сім мільйонів. Зараз йдеться тільки при причетність тих чи інших осіб до злочину, який, до речі, не надто й суворо карається. За ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах нікого не садять. Зате позбавляють посади з конфіскацією майна. І ще - штрафують на суму від 255 до 425 тисяч гривень.
Між собою чиновники кажуть про переділ посад. Мовляв, кримінал у нас спливає перед ротаціями. А спецслужба свої підозри називає обґрунтованими і проводить, як каже, невідкладні слідчі дії, аби винуватість податківця довести.
І, наскільки відомо, золоту справу, відкриту ще 9 лютого головним слідчим управління СБУ, після обшуків забрала на вивчення прокуратура - Генеральна. Вона оцінить зібрані на регіональному рівні прямі та непрямі докази і прийме рішення – продовжувати кримінальне провадження чи закрити. Джерела в обласній спецслужбі кажуть, що це вже друга „ходка” їхніх матеріалів на контроль до Генпрокуратури.

Герой - на лікарняному
Геннадія Мазура на робочому місці нема. Телефон не відповідає. Якщо у Вінниці вже ходять чутки, що він зник до вирішення питання, то в „Книжці” кажуть – він захворів. Охоронник на пропуску до управління Держаної податкової служби сказав, що заступник голови Мазур на роботі не з’являвся:
- Ні, він не приїздив на роботу. Здається, він на лікарняному.
Тому мусимо керуватися відповіддю, яку дав податківець по телефону журналісту „Реалу”. Він сказав, що має всі підстави стверджувати, що справу сфабрикували.
- Сума в 7 мільйонів абсолютно надумана, - сказав Геннадій Мазур. – Перш за все, хочу зазначити, що відсутній акт документальної перевірки, рішення-повідомлення про несплату. Тому в мене є всі підстави стверджувати, що справа сфабрикована. До того ж закінчився строк позовної давності, і двом підприємцям нема що ставити в провину.
Також Геннадій Мазур сказав, що не розуміє, чому розслідування по статті ухилення від сплати податків веде Служба безпеки України.
- У мене є вагомі підстави підозрювати, що ініціював розслідування хтось із моїх недоброзичливців на вінницькому рівні, - сказав він.
Редакція намагалася дізнатися, якої думки голова Державної податкової служби у Вінницькій області Ірина Зленко про те, що її заступника підозрюють у причетності до податкового злочину. У прес-службі нам сказали, що вона утримується від коментарів кримінальної історії, яку розслідує інше відомство. Не домовилися про інтерв’ю, тому написали офіційний запит. Чекаємо відповіді на нього.
А тим часом нагадаємо, що Геннадій Мазур почав працювати в податкових органах у 1995 році, в Тростянецькому районі. Там дослужився до керівника податкової інспекції. Звідти у 2002 році його призначили головою податкової адміністрації Івано-Франківської області. Рівно через рік – звільнення. Пішов у бізнес на чотири роки. Був виконавчим директором СТОВ ім. Б.Хмельницького Тростянецького району. Повернувся на службу влітку 2007 року першим заступником голови податкової адміністрації в Чернівецькій області. Через два роки, у червні 2009, його призначили заступником голови державної податкової адміністрації у Вінницькій області.
Це інформація з офіційного сайту служби. А на неофіційних інтернет-сторінках знайшлося підтвердження слів Геннадія Мазура, що він справді має недоброзичливців. За підписом „Колектив податкової інспекції ДПА у Вінницькій області” перед поверненням податківця Мазура у Вінницю хтось друкував назви і адреси золотих магазинів, що у власності дружини посадовця, а також підприємства та заклади, де Геннадій Мазур значиться у засновниках та співвласниках. А ще податківцю згадали, що з посади у Івано-Франківську він пішов не за власним бажанням: „допрацювався до того, що 2003 році була порушена кримінальна справа за зловживання службовим положенням”.
У спецслужбі нам підтвердили, що проти податківця на його попередній роботі справді порушували справу - про хабар. Але вона покаранням для підозрюваного не закінчилася.

Узурпація бренду, або Вінницькі Наполеони

Президент Вінницького Майдану, Громада Вінниччини, Люстраційний Комітет, Народна Рада Вінниччини, Антикорупційний комітет – це лише кілька назв та посад, які створені у 2014 році. Хто ж стоїть за цими гучними назвами, ми спробуємо довідатись.

Вибух громадянської активності, Революція Гідності, війна з росією – всі ці події стимулювали рух активістів по всій країні. Звичайно, осторонь не залишилась і Вінниця. Кількість громадських організацій та об’єднань, що утворились у 2014 році була значно більшою, ніж у минулі роки. Метою матеріалу не є аналіз об’єднань на кшталт «Громадська організація "Вінницька обласна федерація айкідо та бойових мистецтв "Коловрат"» чи Громадська організація "Вінницька обласна асоціація фармацевтів "Кум Део (З Богом)" (не позаздриш клієнтам фармацевтів такої ГО), а виключно громадсько-політичні рухи Вінниці.

Перша ластівка

Ще до першого штурму облради 25 січня політичні лідери, тоді ще опозиції області, згуртувалися в єдину силу. Орієнтуючись на лідерів всеукраїнських партій, Яценюка, Кличка, Турчинова, Тягнибока, вінницькі політики зробили й собі громадське об’єднання (що характерно у той швидкозмінний час – офіційно зареєстроване. Але без статусу юрособи). Людмила Щербаківська, Олексій Фурман та Ігор Ткачук зареєстрували 10 січня 2014 року «Громадську організацію "Вінницьке обласне об`єднання "МАЙДАН"». Адреса новоствореної організації – Соборна, 72, кімната №217. Тобто, фактично, офіс «Батьківщини». Та і керівником організації обрали представника цієї ж партії - Людмилу Віталіївну Мороз.

Далі, як ми пам’ятаємо, відбувся штурм облради, створення «Народної Ради Вінниччини», сварка між учасниками штурму за крісла. В результаті, партія «Батьківщина» в особі вінницьких керівників осередку залишилась в образах. Адже «просунути» у владне крісло вдалося тільки Наталію Солейко (та і під нею, до слова, це саме крісло «хитається»). Лідерку ж вінницьких біло-сердешних, Людмилу Щербаківську, спочатку призначили заступником губернатора, а потім звільнили. Найбільше досягнення Людмили Михайлівни за той час – призначення своєї доньки та зятя на керівні посади до державних органів.

Вінницька «Батьківщина» довго не вичікувала і почала у всьому звинувачувати «партію вінничан». Але ось незадача – бренд «Партія Вінничан», як виявилося, заброньований вже був за… представниками вінницької «Батьківщини». Громадська організація "Вінницька обласна організація "Партія Вінничан" була зареєстрована ще 2 квітня 2009 року (р/н №546). Адресою «Партії Вінничан» обрали будівлю по вул. Пестеля, 28. Засновниками і керівниками стали Кондратюк Микола Володимирович, Пустовіт Іван Андрійович (директор фабрики з виробництва гофрокартону, екс-депутат Вінницької міськради від «БЮТ», засновник першого в Україні фан-клубу ЮВТ) та заступник Людмили Щербаківської, колишній міліціонер, засуджений до умовного строку за зловживання посадовим становищем та хабарництво Рой Владислав Анатолійович. 

Також 25 лютого 2014 року у Вінниці створили Громадську організацію "Вінницька народна рада". Її засновниками стали син відомого у вінницькому колі митців поета Василя Кобця - Павло Кобець (той самий постачальник каменю для монумента Василя Стуса, який не забув вказати свою приналежність до монументу великою табличкою на самому пам’ятникові), адвокат Лукашенко Євген Олександрович та Нагорний Руслан Володимирович. Тільки от про що збирались радитися три персони, не дуже помітні серед активістів вінницького Майдану – досі загадка.

Поруч із офісом «Вінницького Майдану» імені вінницьких політиків заснували ще одну організацію. За дресою вул. Соборна, 72, офіс 213 у вересні 2014 року було створено Громадську організацію "Рух опору Вінниччини". Головними у ній стали Голуб Віктор Олександрович та Шалінський Олег Іванович. Віктор Голуб, якщо вірити даним руху «Чесно», був помічником нардепа Лідії Котеляк (фракція «Батьківщина»). Шалінський Олег Іванович був з 2006 до 2010 року депутатом обласної ради від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина".

Спробуємо пояснити, чому так важливо було активістам "забити" бренд. 

Хто є «Громадою Вінниччини»?

Узурпація назви чи просто звучне ім’я – байдуже, але за цими брендами, на назви яких дуже «ведуться» вінничани, стоять конкретні люди. 30 жовтня 2014 року за адресою Фрунзе, 39, кв.17 було засновано одразу два громадських об’єднання. Засновниками стали дві людини - Банах Анатолій Станіславович та 35-річний вінничанин Гладиш Леонід Леонідович. Обидві організації, які по факту не є уповноваженними органами, зараз на вустах у багатьох вінничан.

Громадська організація "Люстраційна комісія Вінницької області" – мабуть, найгучніший проект шаргородчанина Анатолія Банаха. Ще до вступу в дію закону «Про очищення влади» (в народі – закону про люстрацію), Анатолія Банах на засіданнях профільних комісій обласної ради від імені громади Вінниччини давав оцінку кандидатурам, наприклад, канидатів на посаду головних лікарів.

Словосполучення «Громада Вінниччини» було використано недарма, адже другою організацією Гладиша-Банаха стала громадська організація "Громада Вінниччини". Ось так, виявляється, просто назвати двох людей цілою громадою.

 

Цікаво, що Леонід Гладиш був довіренною особою Анатолія Банаха під час виборів до ВРУ у 2014 році. Також Гладиш вважається керівником «Первинної профспілкової організації НПС "КАМ'ЯНОГІРКА" ОПО філії МН "ДРУЖБА" ВАТ "УКРТРАНСНАФТА"» у Жмеринці. Це підприємство, функцією якого є приймання нафти від суміжних підприємств, транспортування нафти магістральними нафтопроводами і здавання її споживачам, а також забезпечення надійної і безпечної експлуатації об’єктів магістральних нафтопроводів, закріплених за філією.

Правозахист як мейнстрім

Чимало правозахиних організацій створено було у 2014 році у Вінниці. Всіх описувати немає сенсу, проте на кількох особливо помітних варто було б зупинитися.

Громадська організація "Всеукраїнська правозахисна організація по боротьбі з корупцією в органах державної влади та місцевого самоврядування - ЩИТ" заснована влітку 2014 року як юрособа за адресою вул. Київська, 4, офіс 204. Керівниками організації із немилозвучною, наприклад, для англомовних людей назвою «ЩИТ» є Місецький Володимир Ілліч та Малинич Юрій Веніамінович. Цікавим є те, що сайт «правозахисників» знаходиться у російській доменній зоні - http://shitnacyi.ru/. 

Володимир Мисецький був головою Вінницької територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка. Якщо «гугл» не бреше, то він же був керівником спільного україно-російського підприємства «Співдружність».

Ще однією правозахисною організацією у Вінниці стала громадська організація "Вінницький комітет оборони прав людини". Її заснував відомий екс-міліціонер та палкий борець із алкоголем Василь Жорноклей, який за останній рік надто активізувався, а також Савасько Валерій Давидович і Савасько Олександр Валерійович.

Валерій Давидович – бізнесмен-багатостаночник. Він є засновником фірми «Резонанс», яка спеціалізується на книговиданні, та підприємства «Лого», яке займається виробництвом плит, штаби, труб та профiлiв з пластмас.

 

Вічноживі ленінці

Не бажаючи полишати комсомол і бажаючи бути вічно молодими, вінницькі комуністи почали компанію за світле майбутнє. Після ганебного фіаско на виборах, стара гвардія зібралась знову і рушила у бій. І Ленінопад, який впевнено крокував країною, їм не став на заваді. За адерсою вул. Р.Скалецького, 15 зареєстровано громадську організацію "Створимо майбутнє разом". Її засновниками стали вінницькі компартійці Драчук Сергій Анатолійович та Швець Ірина Сергіївна на чолі з незмінною протягом багатьох років головою КПУ у Вінницькій області Лідією Закусиловою.

Варто зазначити, ще одну організацію, яка переймається майбутнім вінничан, громадську організацію "ЗА НОВЕ ЖИТТЯ", зареєстрували екс-нардеп Володимир Продивус та активіст Бронислав Олійник. Характерно, що адреса реєстрації – Соборна, 72.

Але найбільший подив, як з точки зору лінгвістики, так і з точки зору здорового глузду, викликає громадська організація "Спілка ветеранів комсомолу Вінниччини". Ця організація-оксюморон зареєстрована у будівлі навпроти міськвиконкому – Соборна, 50, офіс 402. Головними ветеранами комсомолу стали незмінний соціаліст-комуніст Бондарчук Іван Миколайович, а також Васильєва Людмила Петрівна та Парвадов Олександр Онисимович. Вражає і склад «керуючого органу» комсомольців-ветеранів: Хоменко Н.В., Васильєва Л.П., Адаменко М.І., Бабчук Л.Ю., Баранський В.В., Білоконь С.М., Безносюк Л.В., Бондарчук В.С., Бондарчук І.М., Бондарчук І.О., Буртяк Г.Я., Василевський Е.І., Гаврилюк В.М., Гаврилюк Л.М., Гавриш Л.Т., Гнантюк Г.О., Гунько П.М., Звірков Є., Коваль М.Є., Костін М.Ф., Крицький О.І., Кулак І.І., Левицький А.І., Мельник Е.В., Мельник Ю.І., Михайлюк І.А., Мороз М.С., Одинцова Н.М., Окаєвич С.К., Петров В.Б., Подолян М.М., Поляшов О.О., Рябоконь В.П., Тарасюк В.А., Тичко В.Д., Тяжлов В.С., Федоришин В.С., Харков В.І., Шеншин В.О., Юр'єв В.І. Чимало знайомих прізвищ. Мабуть, всіх тих, хто залишився вірним ідеалам Леніна-Сталіна, вирішили переписати. Підказка для «Свободи» і «Правого Сектора»? До речі про останніх…

Чумацьким шляхом по правій стороні дороги

В середині серпня у Вінниці було нарешті легітимізовано місцевий «Правий сектор». Громадська організація "Правий Сектор Вінниччини" без статусу юрособи зареєстрована за адресою Хмельницьке шосе, 2 (будинок профспілок). Засновниками «Правого Сектору» стали Іващенко Володимир Миколайович, Пульнікова Наталя Федорівна та Чумак Сергій Вікторович. 

Іващенко і Пульнікова були довіренними особами Сергія Чумака на виборах до ВРУ у 2014 році.

Володимир Іващенко, відома у націоналстичних колах людина, є також засновником правозахисної організації «Демократична дія». Ще він є членом координаційної ради ГО «Чумацький шлях», керівником якої, як неважко зрозуміти із назви є Сергій Чумак. У кінці 2013 року Іващено від імені вже іншої організації, «Народна армія спасіння», подав позов до суду на мера Вінниці Гройсмана та корпорацію «Рошен», вимагаючи зупинити виробництко кондитерських виробів, «враховуючи той факт, що 29 липня 2013 року «Росспоживнагляд» розповсюдив офіційне повідомлення  про наявність бензопірену, що має канцерогенні властивості та властивості  біоакумуцяції, в кондитерських виробах ЗАТ «Київська кондитерска фабрика «Рошен», ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика», … Кондитерської корпорації «Roshen» (Україна) та забороні ввезення їх продукції на територію Російської Федерації та головний санітарний лікар Геннадій Онищенко заявив, що корпорацією «Roshen» «порушено вимоги до якості та безпеки» кондитерських виробів, і що ці порушення є не поодинокими випадками, а мають системний характер і, враховуючи той факт, що вищеназвана продукція, яка небезпечна для життя і здоров'я людини, можливо й зараз випускається у Вінниці» (текст – цитата з позову Іващенка до суду).

Сама ж організація «Народна армія спасіння Вінниччини» зареєстрована за ненаціоналістичною адресою – вул. Енгельса 4/1. Засновниками її стали Дуляк Артем Іванович, Секретар Олена Львівна та той самий Сергій Чумак.

Іващенко є також засновником газети «Шанс», яка свого часу була зосереджена виключно на критиці всіх, хто був при владі.
Сергій Чумак є ще й засновником Вінницької обласної організації "Право". Співзасновниками ГО є також його брат Ігор Чумак та Дунський Василь Костянтинович. 

 

Козаки, євроінтегратори, бійці та журнілісти – все в одному флаконі

Вулиця Ватутіна у 2014 році стала громадським центром Вінниці. Саме тут зареєстровано з десяток нових організацій. Перша адреса – Ватутіна, 19. Тут знаходиться підприємтсво «Подільська Січ», засновником якої є Володимир Воловодюк. Щоправда, з грудня 2013 року офіційним керівником підприємтсва є Андрєєв Сергій Вікторович.

Саме за цією адресою у 2006 році було зареєстровано Крайове товариство "Вінницький козацький полк імені Івана Богуна". Володимир Воловодюк, на відміну від підприємства, досі керує цим громадським об’єднанням. Саме як козаків полку Воловодюка у 2010 році нагороджували приватного підприємця Володимира Барцьося.

У січні 2014 на Ватутіна, 19 зареєстровано громадську організацію "Вінницька федерація фрі-файту". Створили її Крижанівський Олексій Володимирович та Смірнов Володимир Миколайович.

Наприкінці 2014 року Володимир Воловодюк та «ді-джей» Вінницьукого Майдану Ольга Маліновська зареєстрували на Ватутіна, 19 громадську організацію "МЕДІА ЦЕНТР "ВЛАСНО". Тож, до роботи з вторинною сировиною, козацтвом, бойовими мистецствами, Воловодюк став ще й власником медіа.

Журналісти-депутати і борці з корупцією

Але щоб змагатися на медіа-ринку Воловодюк поки ще не має достатньо досвіду. Чого не скажеш про інших активістів Майдану - Тетяну Редько та Анатолія Жучинського. Ці депутати відомі не тільки як засновники та видавці газети «33 канал», але і як депутати обласної ради. Той самий рух «Чесно», який вже згадувався, опублікував інформацію, згідно якої Тетяна Редько була помічником нардепа від ПР Григорія Калетніка. Але після подій на Майдані Редько усіляко заперечує цю інформацію, стверджуючи, що це брехня.

Натомість на запит газети «РЕАЛ» із кабінету Калетніка прийшла така відповідь стосовно Тетяни Редько: «Калетнік Григорій Миколайович завжди йде назустріч представникам засобів масової інформації. Журналісти часто звертаються до Григорія Миколайовича з проханням стати позаштатним помічником-консультантом народного депутата України, який за посвідченням має право доступу до приміщень Верховної Ради України, центральних та місцевих органів влади, та перебування на засіданнях парламенту та його комітетів, засіданнях місцевих органів влади, бути присутнім на засіданнях місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Так, для забезпечення вільній журналістській діяльності Редько, після її звернення їй було видано відповідне посвідчення».

У 2014 році Тетяна Редько разом із журналісткою газети «33 канал» Людмилою Поліщук стали засновниками громадської організації "АНТИКОРУПЦІЙНА СПІЛКА ВІННИЧЧИНИ". Людмила Поліщук відома не тільки як авторка статей у «33 каналі», але засвітилась  і як переговорник у кафе з "сепаратистами" від медведчуківського «Голосу народу», яких у Вінниці облили «зеленкою», також як організатор «протесту вдів» на сесії облради, як піар-менеджер айдарівця, який погрожував депутатам облради прямо з трибуни.

Мабуть, не варто уточнювати, що адреса реєстрації «Антикорупційної спілки Вінниччини» збігається з адресою редакції газети «33 канал» - просп. Космонавтів, 23. Там, до речі, зареєстровано і дві ГО, які є «засновниками та видавцями» газети «33 канал»: «Вінницька обласна асоціація редакторів» та Вінницька обласна громадська організація "Центр захисту журналістів".

 

Кухня, Крим і Президент Майдану

Ще однією цікавою адресою є вулиця комуніста Ватутіна, 30. Це будівля, фактично, через дорогу від Ватутіна, 19. Раніше тут була зареєстрована лише одна організація - "Асоціація традиційних продуктів та національних кухонь України", засновниками якої стали Заверюха Олена Володимирівна, Олексійчук Юрій Сільвестрович. Згідно статуту - це об’єднання шанувальників традиційних продуктів та національних кухонь.

Але час змінює смаки та переваги. У 2014 році за цією адресою вже було зареєстровано ряд інших ГО. Спочатку літа минулого року тут з’явилася громадська організація "ВЕТАН" (з кримотатарської «Ветан» перекладається як «Батьківщина»). Засновниками організації стали Анафієв Ескендер Амінович, Білялов Наріман Наркетович та Мамутов Еміль Талятович. Базування цієї ГО за даною адресою пояснити легко – саме тут мешкають активісти Вінницького Майдану Таїса Гайда та її чоловік Ігор Басюк. Як відомо, саме Гайда активно допомагає кримчанам у Вінниці.

За цією адресою того ж літа зареєстровано громадську організацію "АВТОМАЙДАН "ВІННИЧЧИНА". Засновниками її стали Басюк Ігор Васильович, кримчанин Білялов Наріман Наркетович, Данильчук Роман Миколайович та Почтар Анатолій Вікторович. Керівником організації вважається саме Анатолій Поштар. У світлі цієї інформації цікавим стає наступне – чому ж саме Таїсу Гайду називають керівником вінницького «Автомайдану»? Інше питання – чи є вінницька ГО у складі всеукраїнського «Автомайдану»? Один із керівників всеукраїнського «Автомайдану» Віталій Уманець у соцмережах запевняв, що «Автомайдан Вінниччина» і Таїса Гайда не мають жодного стосунку до всеукраїнської організації. Більше того, Сергія Кобу, якого привезли вінницькі активісти як представника київського автомайдану, було зі скандалом виключено з організації через те, що він від імені спільности допомагав одному кандидату у нардепи вести війну проти іншого (офіційно – «За доведену участь у проплаченій акції проти одного з кандидатів-мажоритарників на минулих виборах до Верховної Ради… За деструктив, зоряну хворобу, хамство і неадекватну поведінку»).

Але найцікавішою, зареєстрованою за цією ардресою, є Громадська організація "НАРОДНИЙ МАЙДАН ВІННИЧЧИНИ". Посвідчення про реєстрацію видане у березні 2014 року. Засновниками ГО стали Гайда Таїса Миколаївна та Малаховський Геннадій Володимирович. Замість керівника у цієї організації - Президент. А Президентом Народного Майдану Вінниччини став (за рішенням Гайди і Малаховського) – Ігор Басюк.

На відео: "Президент" Вінницького Майдану Ігор Басюк кидає димову шашку в сторону міліціонерів. Вінниця, 6 грудня 2014 р.
 

"Шахісти" як епоха

Закінчуючи оповідку про ГО у Вінниці, хотілося б згадати ще про дві організації.

Напевно, багато хто пам’ятає шаховий скандал на сесії обласної ради. Тоді окремі депутати хотіли провести до бюджету програму на розвиток шахів. Отримувачем грошей мала б стати федерація шахів вінницької області. Так ось, виявляється така федерація з’явилась лише минулого року. На вулиці Подільській, будинок 20 депутат облради Яремчук Юрій Якович та викладач з шахів Вусатюк Володимир Олександрович заснували у січні 2014 року громадську організацію "Вінницька обласна федерація шахів" (ВОФШ). Цікаво, на який розвиток і чиїх шахів пішли б гроші з обласного бюджету, якби цю програму імені Яремчука депутати таки ствердили?

Об’єднанням діячів під «кришею» кандидатів в нардепи від «опозиційного блоку» виглядає громадська організація "Вінницька епоха". Хоча, сама ГО була заснована ще у 2009 році, багато хто з фігурантів цієї «могутньої кучки» став відомий широкому загалу лише нещодавно. Засновниками «Епохи» (адреса – вул. Пирогова,119, кв. 6) є адвокат Бабошин Андрій Сергійович, його дружина Бабошина Оксана Богданівна та адвокат Ягничук Оксана Вікторівна. Керівником же «Епохи» є кандидат у нардепи від «Опозиційного Блоку» Ольга Брига.

Адвокат Ягничук – відома у місті діячка. Про неї неодноразово писали всеукраїнські ЗМІ - http://fakty.ua/148787-advokat-dolzhna-zacshicshat-lyudej-nas-zhe-ona-obokrala. Її спільник-колега Андрій Бабошин теж «засвітився» на сумнівних операціях із коштами військовослужбовців - http://vn.20minut.ua/Kryminal/u-vinnitsi-viyskovi-zmusili-porushiti-spravu-na-advokativ-10202766.html.


Що у такій компанії робила громадська активістка, член громадської ради при Облраді та ОДА, канидат у нардепи Ольга Брига – невідомо…

Ілля Данілов

P.S.: 

Но дружбы нет и той меж нами.

Все предрассудки истребя,

Мы почитаем всех нулями,

А единицами — себя.

Мы все глядим в Наполеоны;

Двуногих тварей миллионы

Для нас орудие одно...

(О. С. Пушкін)


За матеріалами http://vn.20minut.ua і  http://vn.presspoint.in.ua

 

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ