Вы находитесь здесь:Главная/Раследования/Андрей Чумаков и коррупционная паутина в Минюсте РФ
08.10.2015

Приватне підприємство: юридичні нюанси ведення власної справи

Опубликовано в Новости Киева

Розвиток малих та середніх підприємств є вкрай важливим для піднесення економіки України. Це в свою чергу буде значно сприяти створенню нових робочих місць, впровадженню інновацій, зростанню надходжень до бюджету, формуванню середнього класу, зменшенню безробіття через самозайнятість населення тощо. Але український малий та середній бізнес обтяжує ряд проблем та негараздів. Численні дослідження свідчать, що в Україні надто складна регуляторна база та нечіткі закони, обтяжлива система податків і відсутні дієві механізми вирішення бізнес-конфліктів. Жорстка конкуренція, нестача стартового та обігового капіталу, підвищена чутливість до зовнішніх факторів можуть обернутись крахом для будь-якої фірми.

Тому згубним для малого підприємництва є відсутність знань і досвіду в галузі фінансів, права, недостатня компетентність в управлінні фірмою. Проте, як правильно розпочати власну справу та знаходити відповідь на питання юридичного характеру, нам розповість відомий вінницький адвокат і кандидат у депутати до Вінницької обласної державної адміністрації від Калинівського району – Сергій Павлюк.

 

Тема господарського права та відносин між юридичними особами достатньо цікава та актуальна. Попри складну ситуацію у державі, ми повинні дбати про створення нових робочих місць і залучення інвестицій. Пане Сергію, що потрібно знати громадянам, які вирішили розпочати свою власну справу? Що потрібно знати майбутнім підприємцям на першому етапі, з чого починати і які мають бути перші кроки?

Перш за все, перед тим як розпочинати свою підприємницьку діяльність людина сама повинна усвідомити, що вона має робити, чим вона має займатися і взагалі для чого вона має цим займатися. Для цього, необхідно звернутися у першу чергу до фахівців у галузі права і фахівців у галузі бухгалтерського обліку. Для чого це потрібно робити? Для того, щоб кваліфікований юрист надав рекомендацію з чого саме потрібно розпочати. Він дасть пораду у різних питаннях – чи займатися підприємницькою діяльністю у вигляді фізичної особи, чи зареєструвати приватне підприємство, чи зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю. Ці речі людина має знати, тому що від цього залежить її подальша робота. Наприклад, якщо людина, тобто фізична особа вирішила сама розпочати свій бізнес – то краще зареєструватися як фізична особа-підприємець. Якщо людина хоче розпочати справу з партнерами, то потрібно зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю. Крім того, сама по собі процедура реєстрації не проста. Якщо, наприклад, фізична особа хоче зареєструватися підприємцем, то вона може взяти свій паспорт, ідентифікаційний код піти до державного реєстратора у міську чи району раду, вибрати відповідні види діяльності і зареєструватися. Якщо це товариство з обмеженою відповідальністю, то для нього процедура складніша, тому що необхідно скласти статут. У статуті мають бути передбачені певні види діяльності, статутний капітал, кількість учасників товариства, а також розподіл їхніх часток.

Сьогодні безліч джерел інформації – друзі, знайомі, інтернет. Але такі джерела інформації не завжди є об’єктивними. Наскільки важливо залучитися підтримкою юриста?

До нашої юридичної агенції часто приходять люди, ми даємо їм пораду, необхідну консультацію, а вони говорять: "А от я вичитав в інтернеті…" Але це є усього-навсього "самолікування", яке часто неумісне. Реєструючи фірму та складаючи статут, прописується уся майбутня діяльність підприємства – повноваження директора, повноваження загальних зборів. Буває багато випадків, коли до нас звертаються люди, які, наприклад, виступають учасниками – юридичними особами, на двох створюють статут з рівними частками 50/50. Потім коли підприємство розвивається та набувається відповідне майно, один з них може захотіти вийти зі справи та забрати свою частку, а не може цього зробити, тому що збори є неповноважними, оскільки відсутня квота. Відповідно до закону про господарське товариство, рішення зборів вважається чинним, якщо зібралося більше ніж 60% та контрольний голос 51%. А усі проблеми виникають від того, що людина просто у свій час проігнорувала консультацію у юриста.

Що до спорів між підприємцями, наскільки часто до вас звертаються люди з тих чи інших причин, наприклад коли є договір але він не виконується однією із сторін?

До нас часто звертаються директора господарських товариств з приводу, коли одна із сторін не виконує свої обов’язки по договору. Спори подібного характеру розглядає господарський суд. Бувають такі випадки, коли до нас звертаються клієнти і ми не можемо їм допомогти лише через те, що при укладанні господарського договору не були дотриманні певні пункти. А все це відбулося тому, що вони укладали цей договір самі, не залучаючи до цього процесу юристів. Існує дуже багато підприємств, які не мають у своєму штаті юриста, а це є дуже великою помилкою. У нас на практиці була така ситуація – аграрії, виготовляють борошно, поставляють її на підприємство, а контрагент за неї не розраховується. Аграрії приходять до нас, кажуть, що вони поставили товар, а підприємство вже декілька місяців не розраховується, вони хочуть звернутися до суду і компенсувати збитки. А коли ми починаємо вивчати договір, то бачимо, що у ньому не прописані необхідні умови. Такі моменти свідчать про те, що людина веде себе не прогнозовано та не думає на крок вперед. Чому у Європі та США люди живуть набагато краще? Тому що вони продумують кожен свій крок.

Хотілося б торкнутися морального боку питання. Наскільки важливо, щоб у своїй роботі юрист дбав не про меркантильні інтереси, а дійсно був на боці людини, яка звертається до нього?

Фаховість такого спеціаліста є вкрай важлива.

Дякую Вам, Сергій Миколайович за Ваші відповіді, удачі Вам у вашій діяльності!

Дякую!

 

Слід зазначити, що Сергій Павлюк має 15 річний досвід юридичної діяльності і впродовж цих років займається відстоюванням та захистом прав громадян. Для того, щоб вивести діяльність на новий рівень, Сергій Павлюк прийняв рішення балотуватися депутатом у Вінницьку обласну раду від Калинівського району Вінницької області.

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ