Вы находитесь здесь:Главная/Разделы/Спорт/Любимая женщина Костина приросла элитной недвижимостью
03.10.2015

Чому вінницьких виборців шокував список кандидатів від Тимошенко

Опубликовано в Новости Винницы

«Розруха починається в головах…»
(с) Професор Приображенський, «Собаче серце» Михайла Булгакова

Уже з понеділка, після офіційної реєстрації кандидатів у депутати місцевих рад від різних партій, міста та села України заполонить безжалісний потік агітації. Паперової – у вигляді листівок, плакатів та бордів; та візуально-звукової: з кожної праски будуть «віщати» політики, розповідаючи про виключну вигоду усіх виборців, якщо саме вони (кандидати) отримають ніколи не потрібні їм депутатські мандати.

У цьому сенсі – будемо відвертими – усі політики однакові. Проте деякі з них вміють виділятися навіть на такому тлі. З цинічного боку. І цей можна побачити ще до початку відкритої агітаційної кампанії.

Певною «фішкою» цих виборів стало відкрите обговорення виборчих списків, які партії пропонували виборцям для оцінки. Мовляв, для того, щоб виключити недостойних та записати тих, хто заслуговує на місця у списках. Партії називали претендентів на депутатські мандати в Інтернеті, друкували списки у пресі, проводили так звані «праймеріз».

Не стала виключенням і Вінницька обласна організація «Батьківщини». «Ми відкрили списки!», – радісно сповіщав сайт та газета парторганізації прибічників Ю.Тимошенко.

«Виборчі списки нашої політичної сили відкриті для людей. Від «Батьківщини» балотуватимуться професіонали своєї справи, активісти, волонтери, які по-справжньому працюватимуть на благо України. Я хочу, щоб люди бачили списки наших кандидатів, зробили свої зауваження й пропозиції», – зазначила голова Вінницької обласної парторганізації Людмила Щербаківська.

Очільниця місцевих тимошенківців щоправда, не уточнила одну маленьку деталь: на сайті, у загальнодоступному доступі попередні списки до Вінницької обласної та Вінницької рад відсутні. Тому, бажаючи ознайомитися з переліком «професіоналів, активістів і волонтерів», мав шукати його у партійних наметах, де, до речі, газети зі списками були рідкістю. Хоча, справедливості заради, – інколи траплялися. Але про це згодом.

Навіщо було голосно розповідати, що «списки відкриті», але не надто афішувати прізвища майбутніх кандидатів від «Батьківщини»? Можливо тому, що негативний ефект від ознайомлення з ними значно перевищить бодай байдужість.

Партійна газета, справді, список надрукувала. 67 осіб з 84-х можливих. І тут починається найцікавіше.

Ще раз повторимо пафосну (а інакше її не охарактеризуєш) фразу Людмили Щербаківської: «професіонали, активісти і волонтери». Познайомимося із ними.

Із 67 потенційних претендентів – 15 (22,3%, тобто майже чверть) чиновників, які працюють в органах місцевої влади або самоврядування. Та ще й якого рангу!

Голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко.

Заступник голови Вінницької обласної ради Наталія Солейко.

Начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Алексєєв.

Директор ДП «Вінницький облавтодор» Михайло Повшедний.

Заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА Володимир Лазаренко .

Заступник начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області Василь Волощук.

Про кожного можна сказати дуже багато. І про Свитка, який дезорганізував роботу обласної ради, а потім клятвено обіцяв, що буде балотуватися лише від Народного руху.

І про служби автомобільних доріг, через які проходять мільярди гривень, а дороги від цього кращими не стають. Чому? А хоча б тому, що асфальт кладеться прямо у сніг.

І про Володимира Лазаренко, який, відповідаючи за ідеологію, у власному кріслі «пересидів» усіх президентів, починаючи з Кучми, і усіх губернаторів.

Однак припустимо, що чиновники теж мають право балотуватися до місцевих рад. Як і інші керівники різних рівнів – директори, головні лікарі, голови правління та інші начальники. А таких у «списку 67-ми» - 26 (38%). Менше – пенсіонерів та безробітних (9%), але є і вони.

Інші – в основному приватні підприємці та фахівці з різних установ. Жодного робітника. Жодного селянина. Жодного освітянина. Жодного рядового лікаря.

Інтереси цих категорій населення «Батьківщину», виходячи зі списку кандидатів до обласної ради, цікавлять виключно з огляду на інтереси керівників різних рівнів. Але які ж інтереси прибічників Юлії Тимошенко цікавлять по-справжньому?

Такі особи є. Це екс-нардеп від Партії регіонів Володимир Продивус, люди якого – Роман Головащенко та Олег Мейдич фігурують у списку. Його колега по команді Януковича – Григорій Калетнік має у списку Валентина Столярчука – постійного завсідника форумів, на яких захищають екс-ректора аграрного університету.

Присутні у списках «Батьківщини» й люди із судимостями. Заступник голови обласної парторганізації Владислав Рой, працюючи оперуповноваженим ВМВ УМВС України у Вінницькій області, зловживаючи службовим становищем вимагав і отримав хабар та мобільний телефон за те, що замне кримінальну справу.

Роя визнали винним у скоєнні злочинів передбачених ст.190ч. 2 КК України, ст.364 ч.2 КК України із застосуванням ст.44 КК України. Відповідно до ст.42 КК України за сукупністю злочинів шляхом часткового складання призначених покарань суд остаточно призначив Рою В.А. 2 роки 6 місяців позбавлення волі.

Натомість Микола Тихонюк за вбивство дівчини відскіпався лише легким переляком, потрапивши під амністію, про що свого часу писала газета «33-й канал», обидва засновники газети – Тетяна Редько та Анатолій Жучинський зараз балотуватимуться від «Батьківщини», хоча ще 5 років тому пройшли до облради у команді Порошенка.

Варто згадати про ще одну цікаву особистість – колишнього заступника обласної Державної податкової адміністрації Геннадія Мазура. Колись його звинуватили в причетності до масштабних оборудок з постачанням дорогоцінних металів з Туреччини та виробництвом ювелірної продукції без сплати податків, що спричинило начебто 7-мільйонні збитки державі. Гучна справа призвела до обшуків у тодішнього чиновника, які виявила «тіньову» бухгалтерію. Принаймні про це заявляли в 2013 році співробітники СБУ та прокуратури, що вели кримінальне провадження. Однак, потім справа загальмувалася, а Геннадій Мазур став помічником нардепа-«регіонала» Миколи Джиги.

З «регіоналами» у нинішньої «Батьківщини» взагалі все гаразд. Ще один кандидат у депутати – Олег Долинський. Став головою Вінницької міської організації СПУ (Мороза) лише після того, як «соціалісти» пристали у коаліцію з ПР. До того ж, пенсіонер. У 42 роки.

Чудовий перелік претендентів на депутатський мандат? Більш ніж. Але когось у ньому не вистачає… А! Згадали! «Волонтерів та активістів».

Перепрошуємо… помилилися. Волонтери є. Волонтер № 1 Валентина Погребняк, яка так і визначила місце роботи у партійній газеті – «волонтер».

Ось читаємо про цього «волонтера»: «Банківська шахрайка». Та й інформація, що одна із десятків «самооборон», у якій перебуває Погребняк, причетна до викрадання з допомоги на АТО 100 000 гривень, не є таємницею. Присутність Погребняк у списку «Батьківщини» - наслідок її керування «кишеньковою самообороною», яка розміщувалася в офісі Калетніка та «прикривала» екс-регіонала від «самооборон» інших.

Другий «волонтер» – Ірина Шпильова, яка після збирання коштів на Майдан зненацька розжилася декількома автобусами.

З «волонтерами», схоже все… В «активістів» можна записати усіх вище названих персонажів.

Не менш одіозні особи балотуються і до Вінницької міської ради. Зокрема, підозрюваний в організації масових заворушень і розшукуваний правоохоронцями Юрій-Януарій Шостак. Відзначимо, він «пропав» з Вінниці незабаром після подій «6 грудня», коли брав активну участь у захопленні будівлі облради і нападі на нацгвардейцев. За неофіційними даними, Януарій весь цей час був у Росії.

Людмила Щербаківська зазначила, що на окрузі, де має намір балотуватися в міськраду Я. Шостак, у тому числі і він сам стане займатися агітацією. Але інша її заява «тягне» на сенсацію. «Він зараз перебуває в Україні ... Якби його шукали, то давно знайшли. Він у Вінниці, буквально напередодні я з ним спілкувалася. На конференції його не було, оскільки відносно нього відкрито кримінальне провадження», - підкреслила вона.

У секторі зв'язків з громадськістю УМВС України у Вінницькій області підтвердили, що розшук Януарія Шостака не припинено, а його місце перебування не встановлено. Більше того, правоохоронці звернулися до депутата облради і лідера партійної організації Л. Щербаківській з пропозицією виконати свій громадянський обов'язок і офіційно повідомити міліції про місце перебування розшукуваного.

При цьому в УМВС уточнили, що приховування розшукуваного є правопорушенням тільки, якщо людина дійсно ховає його, а за слова, від яких завжди можна відмовитися, навіть протокол про адмінпорушення не можна скласти.

Також можна згадати і очільника молодіжного крила місцевої «Батьківщини» Вадима Кудіярова. Бердичівський міськрайсуд продовжує розгляд справи щодо вимагання ним в червні 2014 року 100 тисяч гривень у тодішньої головної лікарки дитячої обласної лікарні Тетяни Антонець за заступництво. По справі свідками та звинуваченими проходять кілька людей, мабуть тому вона повільно просувається і суд не може визначиться винні чи ні фігуранти.

«Нам нема чого приховувати, наші списки відкрито формувалися, та відкрито прийматимуться», – гордо зазначила з цього приводу Людмила Щербаківська.

ОРД

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ