Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Тищенко Елена/Назначение Елены Тищенко пролоббировали в России
02.10.2015

Віктор Козак: старий аферист-невдаха

Опубликовано в Новости Винницы

Все, що можна сказати пр Віткора Козака - він намагався, але невийшло. Він намагався всіх перехитрити і вкрасти багато, вимагав відкатів та хабарів - але його швидко посунули з посади мера Вінниці. Тепер він і досі бажає помсти. Але політична імпотенція заважає - вік вже не той...

Козак Віктор Анатолійович
Депутат Вінницької обласної ради.
Фракція:
Всеукраїнське об’єднання ,,Батьківщина”
Секретар постійної комісії обласної Ради
з питань розвитку демократії, гласності, свободи слова, інформаційного простору
Місце роботи:
ТОВ "Трансфер"
Посада:
фінансовий директор.

Досьє 1997 року:
Козак Віктор Анатолійович
Рік народження - 1956
Освіта - Вища
Партійність - член Ліберальної партії України
Посада (заняття) - Директор фірми "Вінінтер ЛТД"
Проживає в м.Вінниці
Одномандатний виборчий округ № 11
Висунуто по одномандатному виборчому округу - Ліберальна партія України

Участь в інших виборчих кампаніях:

31.03.2002 Чергові вибори    
Віктор Козак - член Партії "Наша Україна". Багатомандатний виборчий округ: Виборчий блок політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" /№ в списку 148/

У 2005-му на Вінниччині відбувається масштабна рокіровка на верхівці місцевої влади.
У лютому того року тодішнього мера обласного центру Олександра Домбровського, котрого називали одним з найближчих соратників Петра Порошенка, призначили головою тамтешньої облдержадміністрації, і виконувати обов’язки градоначальника став секретар міськради, голова місцевої організації партії "Реформи і порядок" (ПРП) Віктор Козак.
Однак вже у листопаді, після того, як ПРП почала зближуватися з Блоком Юлії Тимошенко, міськрада відкликала пана Козака з посади.
— Тоді місто залишилося без мера, бо Олександра Домбровського призначили губернатором, і з лютого обов’язки мера почав виконувати секретар ради Віктор Козак, — розповідає екс-депутат міськради Семен Ханук. – Але уже через деякий час він почав приймати занадто одноосібні та кулуарні рішення, не радячись з депутатським корпусом. Серед депутатів зріло невдоволення і влітку була уже перша спроба усунути його з займаної посади. Вона провалилася. Але в листопаді депутати роблять другу спробу і все-таки висловлюють недовіру секретарю. Рішення ініціювала фракція «Наша Україна», яка на той час була найбільшою і нараховувала близько 20 депутатів, серед них сам Гройсман, Івасюк, Малінін, Жупанов.

Махінації із землею

Семен Ханук у 2005 році казав, що виконуючий обов'язки міського голови Віктор Козак публічно, на прес-конференції, ввів в оману секретаря Ради національної безпеки і оборони України Петра Порошенка.
- Я виступав на цій конференції і сказав, що на сьогодні у Вінниці не існує конкурсу по видачі вільних земельних ділянок. Земельні ділянки роздаються. Той, хто знайшов вільну землю, - той відразу отримує. В місті не накладений мораторій на роздачу земельних ділянок без тендеру і без конкурсу. Але Порошенко сказав: "Як це? Указ Президента існує. Згідно з ним, вільні земельні ділянки мають продаватись тільки через конкурс і через тендер. Козак виступав після мене,  сказав, що у нас є прозорий, згідно з конкурсом, тендер. Хоча нами було раніше прийняте рішення на заборону розподілу землі в реєстраційних і фрахтових зонах, але на вулицях Соборній і Мельника у нас не було рішення про видачу їх в оренду лише через тендер. Тобто Віктор Анатолійович, розуміючи ситуацію, що склалась, ввів в оману секретаря Ради національної безпеки. 6 липня зранку він мені зателефонував, я приїхав до нього. І тільки тоді він сказав, що потрібно, щоб я подав рішення про розподіл вільних земельних ділянок через конкурс і тендер. Ми прийняли це рішення. Але пізніше виступив Рева, і депутати відмінили попереднє рішення. Після 23 питання розпочалась роздача вільних земельних ділянок, які оформлялись поза конкурсом і тендером. Ті депутати, прихильники "Нашої України", які спочатку голосували "за", потім всі переголосували. Козак при бажанні міг накласти вето. Але цього не було. Люди в повному зговорі по роздачі землі, кошти з продажу якої мали покрити тарифи за рахунок дотацій.
В країні з суботи стартувала виборча кампанія, а у Вінниці навпаки - "загальмували" по повній програмі секретаря міськради та водночас в.о. міського голови Віктора Козака.

Козак після падіння з коня - втік і вкрав печатку

Ще вчорашній керівник міста переселився з єврокабінету до лікарні, де мав час подумати та зрозуміти, що недавні зйомки "Козака в трусах" в своєму дворі з сусіднього балкону якимось "папарацці" - були просто дитячим лепетом. Деякі депутати вважали, що насправді Козак відбув по нагальніших справах, бо захопив із собою й головну печатку міста. У всякому разі найти її ніхто не може. Але - про все по порядку.Як це було.Пристрасті навколо відставки Віктора Козака розпочались на сесії міської ради. Депутати  відклали розгляд 154 питань, винесених на сесію, і відразу ж поставили головне питання про недовіру Козаку і його усунення від виконання обов'язків секретаря і виконуючого обов'язки міського голови. Виступ самого Козака депутатів не переконав. Не зупинив їх і візит судового виконавця, яка спробувала зачитати ухвалу суду, якою (напрочуд передбачливо) Козака було зобов'язано виконувати мерські обов'язки аж до обрання міського голови. Втім більшість 33-ма голосами проголосувала за відставку Козака. А на звільнене крісло фракція "Наша Україна" запропонувала кандидатуру Володимира Гройсмана. За нього депутати проголосували 30-ма голосами "за". От і все.В понеділок сесія продовжилась і головував на ній уже новообраний секретар Володимир Гройсман. Було зачитано ухвалу Ленінського суду, якою відтінялась попередня - про заборону депутатам знімати з посади секретаря міськради. А далі пішла вже буденна робота за порядком денним.
Ще навесні того року Козак пообіцяв при журналістах піти у відставку.
- Я подам у відставку, якщо до 1 листопада не буде покінчено з ринковою стихією, - заявив тоді Козак. Ну і?..

Як морозився:
В.Козак: "Депутати хочуть "роздерибанити" місто." - Я не тримаюсь за посаду, але повинен дотримуватись закону. Я вважаю, що рішення, прийняті на сесії, не є легітимними, - заявив після 1-ї серії своєї відставки Віктор Козак.- Депутати вирішили мене звільнити через політичну причину. Я представляю партію "Реформи і порядок" (ПРП), а це невигідно Народному союзу "Наша Україна" (НСНУ). Під час виборів депутати НСНУ хочуть застосувати адмінресурс. А ще депутатам потрібна свобода, щоб "роздерибанити" місто. Депутати вирішили, що по вулиці Стахурського є три гектари землі, і їх потрібно розділити між собою. Питання продажу землі на аукціоні виносилось на сесію, але рішення не прийняли.

Двовладдя

На наступній сесії спокій порушив соціаліст Сергій Кармаліта, який спершу хотів не пустити на трибуну сесії свого колегу Сергія Щетиніна для зачитування чергової ухвали суду про нелегітимність сесії... А згодом під час вирішення чергових земельних питань (БМУ-3 депутати відмовились давати ще одну ділянку на території лікарні імені Ющенка) він виступив проти своїх вчорашніх союзників зі словами: «Ганьба несунам, караул, грабують Вінницю!»
Після цього Віктор Козак несподівано виписався із лікарні та «воскрес» у міськраді, скасував частину рішень свого конкурента, але на штурм кабінету не наважився...

ТАРАСОВА ПРАВДА

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ