Вы находитесь здесь:Главная/Резонанс/Какая ж песня без баяна? Какая «шняга» без Смешко?
12.09.2015

Ми обираєм, нас обирають, як же це часто не співпадає…

Опубликовано в Новости Киева

Екс-мер Володимир Тимофієв: «Партія Порошенка хоче «посватати» на мера Фастова «київського варяга», Сольвар, як завжди, вагається, кого підтримувати і про людей у списках «Самопомочі», які шкодять авторитету партії в очах фастівських виборців». Частина 1.

 

На останньому засіданні фастівської міськради, як і завше, було гамірно, мов на Хитрому у базарний день. Щоб розібратися, яке рішення голосується і хто, і з якого приводу виступає, треба було не лише крутити головою, як банькатий сич, у різні сторони, а й мати залізну витримку та певні екстрасенсорні здібності. Бо лише так можна було збагнути, які думки рояться в депутатських головах і що той чи інший прагне донести до численного зібрання.

І навіть такий битий жак фастівського «парламентаризму» та палкий ревнитель усіляких процедурних норм та регламентних кодексів як Володимир Тимофієві той був безсилий докричатися до свої колег. Він достоту як бурятський шаман, розмахував руками іщоразу вигукував мов сакральну мантру:«Порядок денний!», але так і не був почутий у цьому розгуканому шарварку.

Більшість його колег перебували у цей час кожен на своїй політичній, а радше - суто бізнесовій блаженній хвилі. І витягнути їх із їхніх астральних світів не вбачалося жадної можливості. Чимало депутатів, судячиізїхньоїповедінки,виявляли малопомітне зацікавлення тими питаннями, які виносилися на обговорення. Бо кому ж це насправді придале, напевно, так розмірковували вони, якщоперед голосуваннями, як утому єврейському анекдоті,так іне отримали відповіді на своє сакраментальне: «Ачтоизэтого будемпоиметь?»А відтак не надто кваплячись вирішувати насущні проблеми громади,вони, тим не менше, палко встоювали за своїособистіінтереси. Та так натужно, що що гул від їхніх голосів розлягавсяне менший, аніж на футбольному грищі в ті щасливі моменти, коли «Рефрежератор» забивав гола свому невдатному супернику.

Лише Володимир Опанасович якимось дивом примудрявся добирати тями в цьому сколошканому вулику, тохвацько апелюючи до голови за будь-якої дрібниці, то не менш самовіддане рахуючи кількість піднятих депутатських рук. Можна лише висувати припущення, якими мотивами керувався пан Тимофіїв,голосуючи (чи навпаки не голосуючи) за той чи інший проект рішення, але його точно не звинуватиш у байдужності до «законодавчого» процесу. З усього було видно, що, на відміну від деяких інших депутатів, цей чоловік перебував у своїй рідній стихії. У зв’язку з цим на думку навернувся ще один анекдотз творчої спадщини синів Ізраїлевих: «Рабиновичу, Ви любите дітей?» Той, закочуючи очі: «О, так, без сумніву. Але сам процес куди більше».

До колишнього мера Фастова можна ставитися по-різному: звинувачувати у надмірному самопіарі, безпідставному популізмі. З іншого боку - подивляти його політичному довголіттю та умінню черпати життєву наснагу в депутатській роботі, до якої він, здається, має просто таки природжений хист. Для мене ж, як для політичного журналіста, він свого часу (років 10 тому) став ще й безцінним консультантому питаннях, що стосувалися як життя місцевої, так і столичної політеліт. Роздобутіза його сприяння свідчення, дехто з владоможців, коли б тільки їх мога, воліли б тримати за сімома замками.Та тим то й ба, що шила в мішку не сховаєш.

Перше питання, з яким я підійшов до пана Тимофіїва,приступаючи до свого пристрасного допиту у перерві між засіданнями, стосувалося того, як можна взагалі щось приймати в атмосфері такого розгардіяшу. «Опанасовичу, - звернувся я до нього за роз’ясненнями, - розтлумачте,Бога ради, відколи це фастівські депутати стали допинатися свого горлом, а не в той спосіб, як цього вимагає від них їхній внутрішній розпорядок?»

Тимофієв. На жаль, мушу визнати, що упродовж останніхп’яти років регламент фастівської міськради увесь час грубо порушувався. Відбувається це й донині. Усе почалося ще з виборів 2010 року, які, як відомо, були повністю сфальшовані. Вони усім фастівчанам запам’яталися насамперед численними сутичками, побиттями мирних громадян. Багато хто сьогодні з усмішкою згадує історію, пов’язану зі встановленням залізобетонних дверей у приміщенні міськради. А тоді нам було не до сміху…

І саме в той час таке поняття як дотримання процедурних норм остаточно кануло в небуття. Далі ми стали свідками низки гучних судових процесів, у постановах яких не було навіть натяку на законність ухвалених рішень. То ж немає нічого дивного і в тому, що вже чи не перше засідання новообраноїміськрадирозпочалося з брутальних порушень і грубогонехтування усіма можливимирегламентними нормами. Робилося це з метою протягування вигідних для тодішньої владної більшості рішень. За умов, коли режим Януковича все більше скочувався до відвертої диктатури,відстоювати свою позицію демократичним силам ставало дедалі важче.

У той час наша невеличка група депутатів із демократичного табору нараховувала усього лишень вісім чоловік.Уявіть собі: вісім! А всі решта 37 обранців міськради входили або ж безпосередньо до лав Партії Регіонів або ж до складу інших політичних об’єднань - їхніх сателітів. І як би нам цього не волілося, а вісьмом чоловікам було геть неможливо щось серйозне протиставити своїм опонентам, які кількісно переважали нас майже в п’ять разів. До того ж, вони були несамостійні в своїх рішеннях та вчинках. У той час за усіма без винятку фастівськими депутатами із проянуковичівської більшості наглядав «смотрящий»СБУ- такий собі полковник В’ячеслав Ходько, який після перемоги Революції Гідності дав драла до Москви. А станом на сьогоднішній день, за інформацією,яка до мене постійно надходить, вінвиступає одним із ідейних натхненниківта організаторіврізноманітних диверсійних операцій супроти української держави. І все це відбувається,певна річ, у тісній координації з кремлівськими верховодами.

Сіроманець. Події, про які Ви щойно оповіли, дякувати Богу, вже відійшли в минуле, хоча, безумовно, накладають свій відбиток і на наше теперішнє життя. Та все ж таки, з Вашого дозволу, я би хотів повернутися до політичних проблем сьогодення. 5 вересня, як відомо, стартувала офіційна виборча кампанія до місцевих рад усіх рівнів. Невдовзі знову запрацюють на повну котушку «аукціони нечуваної щедрості». До яких загравань з електоратом, на Вашу думку, вдаватимуться цього разу статковиті фастівські мужі? Що запропонують виборцю уже найближчим часом у якості найпереконливішогоаргументу: гречку, сало, макарони?

Тимофієв. На виборчу кампанію буде закумульовано величезну суму коштів. І за голоси виборців насамперед платитимуть живими грішми. На попередніх місцевих виборах оплата агітаторам становила від 400 до 800 гривень, члени дільничних комісій могли розраховувати на суми від 1500 до 3000 гривень і оплата головам комісій починалася від 5000і закінчувалася15 000. Це я веду мову про неофіційну платню.

Сіроманець. Тобто, Ви гадаєте, що цього разу у Фастові засівати виборців гречкою у стилі à laСольвар ніхто не буде?

Тимофієв. І без цього не обійдеться також. Але нечесні на руку політикани намагатимуться здобути голоси виборців здебільшого за рахунок підкупу грішми. А щоб їх потім ніхто не звинуватив у незаконних діях, застосовуватимуть спеціально розроблені на цей випадок технології. Скажімо, на останніх виборах у Фастові представники одного з кандидатів роздавалилюдям так звані опитувальники, в яких було поставлено низку питань, що стосувалися їхніх політичних уподобань. А потім на підставі одержаних результатів добирали собі команди агітаторів. Здавалося, який у цьому кримінал? Утімв обов’язки агітаторів входило не лише вистоювання біля наметів і роздавання газет чи листівок. Вони ще й мусили проводити «довірчі розмови» з виборцями на предмет того, «чи не підтримали б ви, шановний чи шановна, нашого кандидата, якщо ми вам потім гарно віддячимося за «правильно зроблений вибір»?

Сіроманець. А чи відомо Вам, які в середньому суми готові сьогодні викласти зі своїх кишень прохідні кандидати до міськради задля забезпечення своєї перемоги?

Тимофієв. По різному. Про себе скажу, що, не тратячи на підкуп виборців жодної копійки, тим не менше,змушений був оплачувати зі своєї кишеніпевні видатки на ведення кампанії. Зокрема,на друк поліграфічної продукції тощо. І це мені обходилося в середньому від 12 до 15 тисяч гривень. Але щоразу люди обирали мене депутатом. Тож фінансовий чинник не завжди є вирішальним. Хоча на противагу мені деякі з моїх колег вкладали у вибори хто 400, а хто йусі 800 тисяч гривень.

Сіроманець. Нічого собі. Такі грубі гроші за одне депутатське місце до міськради?А яка ж тоді має бути вартість мерського крісла?

Тимофієв. Всезалежить від того, про яку кандидатуруми говоримо. Олександра Пенькового свого часу посадила у мерське крісло колишня донецька кліка. Навряд чи він особисто з власної кишені хоч ламаний гріш дав за себе.

Сіроманець. Не хотіла коза на торг, так потягли?

Тимофієв. Він анітрохи непоривався обійняти цю посаду, та зрештою, за першої ж зручної нагоди, і чкурнув звідти. А потім, як Ви знаєте, ми мали аж чотирьох виконуючих обов’язки мера. Мені відомо достеменно, що й нинішній очільник міста – Михайло Нетяжукспочатку не горівособливим бажанням виставляти свою кандидатуру на посаду мера. Але в людини ні дружини, ні дітей. Напевно, подумав, що може в політиці себе реалізує. Але той підхід, ті методи роботи, які він почав застосовувати, прийшовши до влади, у мене викликаютькатегоричненесприйняття. Приміром, нині вінперетягнув до себе в команду зі столиці дуже підозрілих осіб. Я питаю якось одного з його новоспечених громадських радників: «Де ти працюєш?». Відповідає: «Безробітний». «А за що ж ти живеш?» - правлю своєї. Той, ні слова не кажучи,сідає в дорогу автівку і чимскоріш зникає з моїх очей.

Сіроманець. Чи окреслилося вже коло основних претендентів на «фастівський стіл»?Кого Ви можете виокремити серед основних конкурентів Нетяжука?

Тимофієв. По-перше, це Ваш покірний слуга. Колишній «литвинівець» Сергій Павловський дуже пнувся балотуватися. Але у зв’язку з тим, що «Народний фронт» вирішив проіґноруватининішню виборчу кампанію, він, вочевидь, цього разулишиться не при справах. Або ж йтиме як самовисуванець. Хоча я в це не вірю. Така людина мусить забезпечити себе належним адмінресурсом.Бо відкрите політичне плавання – це не про нього.

Сіроманець. А він може зараз вийти з «Народного фронту»?

Тимофієв. Це залежатиме від домовленостей із нардепом Сольваром. Чи захоче він його бачити в лавах «Солідарності» чи ні. Павловський звик завжди бути при владі. І для нього зараз існують лише дві політсили, в яких він бачить продовження своєї політичної кар’єри. Це або жпропрем’єрский «Народний Фронт» або ж пропрезидентська «Солідарність».Ще, як варіант, може спробувати пристати до якогось провладного клону.

Сіроманець. Тобто, з Ваших слів виходить, що офіційного кандидата на посаду мера міста Фастова від партії влади наразі немає?

Тимофієв. Хтозна. Гіпотетично така кандидатура вжемала би бутивизначената ухваленана найвищому рівні , але про її прізвище зараз можна лише здогадуватися. Зокрема, до мене доходилинеясні чутки, що «порошенківці» хочуть «посадити нам на царство» чергового «варяга» – начебто колишнього очільника Деснянської райдержадміністрації у місті Києві.

Сіроманець. Стривайте, а як же нинішнійкерманич району «бравий вояк Липовченко» – любитель носіння форми «мілітарі» у мирному Фастові, якому лише президентська «бронь» перешкодила відправитися в зону АТО? Він, здається, також не від того, щоб включитися в боротьбу за крісло градоначальника?Або візьмімо того ж таки Вадима Галицького – це чи не єдиний притомний чоловік у колишньому оточенні нардепа Руслана Сольвара. Він вже більше як півроку заживає хліба не в його команді, а обіймає наразі високу посаду в апараті Київській облдержадміністрації. Але ж крісло фастівського мера, вочевидь, і для нього становить неабиякий інтерес?

Тимофієв. Бачите, в чому тут річ. Галицький, швидше за все, балотуватиметься від Фастова кандидатом в депутатидо обласної Ради. У будь-якому разі агітаційну роботу він розпочав досить жваво. Чимало міських і міжміських автобусів уже обклеєні його великими портретами. Він, наскільки мені відомо, курує в Київській області маршрутні транспортні перевезення, тобто, Ви розумієте, що людина має непогані прибутки. І нема сумнівів, що він забезпечить собі необхідні кошти на вибори.

Сіроманець. Ще будучи правою рукою у Сольвара, Вадим Галицький і його тодішній шеф мали низку конфліктів з відомим фастівським перевізником «регіоналом» ОлександромФедуном? Що вони тоді не поділили?

Тимофієв. Усе просто як білий день. Галицький і Сольвар – це одна фінансово-промислова група. А Федун і його високий київський покровитель , колишній голова Київської облради часів Януковича – Олександр Качний – це інше ФПГ. Вони мають у своєму управлінні різні транспортні організації і між ними точиться безнастанна війна за маршрути, ліцензії, кількість перевезень.

Сіроманець. Хочу запитати у Вас як у людини, яка добре обізнана з фастівською політичною кухнею. Про що нині головно точаться розмови у міських партійних осередках? І чимають якісь особливості цьогорічні приготування до виборів у різних політичних штабах?

Тимофієв. Ви знаєте, у мене є така давня звичка: час від часу навідуватися до політичних штабів своїх опонентів. І ось яку цікаву тенденцію у поведінці їхніх співробітників я зауважив останніми тижнями. Якщо у попередні роки, під час будь-яких виборчих кампаній (чи-то місцевих, чи загальнодержавних – не суть важливо), ми щиро та відверто обмінювалися думками одне з одним – то нині ситуація кардинально змінилася. Працівники партійних офісів стали менш говіркими і куди більш закритими. Часто-густо вдаються до таких конспірацій, буцімтоне сьогодні-завтра збираються до переходу в глибоке підпілля.

Сіроманець. Але ж, гадаю, що Тимофієв не був би Тимофієвим, якби він не вивідав бодай якусь інсайдерську інформацію навіть із найзакритішогоі найбільш втаємниченого партійного штабу?

Тимофієв. Вже найближчими днями я збираюся здійснити черговий обхід головних партійних офісів Фастова і детально все розвідати. У мене на ці речі особливий нюх. Скажімо, мені достатньо лише кинути позирк на те, яка друкована продукція складена в їхніх закомірках і чиї обличчя рясніють на ще не висхлих від фарби газетних передовицях, щоб уже зробити для себе далекосяглі висновки.

Сіроманець. «Батьківщина» слідом за «Самопоміччю» вже оприлюднила списки своїх кандидатів в депутати. Хоча не зовсім зрозуміло, кого вони хочуть бачити наступним мером.Які Ваші коментарі з цього приводу? І чи це правда, що Ви принципово не підтримуєте своїм голосуванням жодну постанову на засіданнях міськради, авторство якої належить депутату від «Самопомочі» ВолодимируПритуленку?

Тимофієв. У «Самопомочі» заразтриває активне обговореня двох кандидатур, одну з яких, швидше за все, і буде делеговано намерські вибори. Мова йде про Сергія Воронова і Руслана Степуру. Перший свого часу був помічником-консультантом кількох депутатів ВР від «Народного Руху». А зараз з частиною колишніх фастівських «рухівців» опинився в лавах «Самопомочі». Що стосується Руслана Степури, то нині вінє одним з очільниківтутешнього«Правого сектору», служив в АТО. У цій ситуації дивним для мене є те, що місцеві активісти «Самопомочі»роблять вибір поміж двох людей -таких неоднакових за своїм ідеологічнимсвітосприйняттям. Крім того, чимало місцевих бізнесменів і хлопців з АТО, які раніше симпатизували партії Садового, тепер нічого спільного не хочуть мати з її фастівським осередком через те, що там стали правити бал такі одіозні постаті як Валентина Коваль і Володимир Притуленко.

Сіроманець. Радикальна партія Ляшка зазнала на Фастівщині докорінного оновлення після гучного виходу з її лав колишнього очільника Василя Сулими, який з тріском програв минулорічні вибори до ВР. Хто зараз там відіграє першу скрипку і чи мають вони свого претендента на очільника Фастова?

Тимофієв. Андрій Корецький. Йому і справді доводиться зараз реанімовувати міську організацію РПУ. А щодо свого кандидата на мера, то вони також ще не визначилися, хоча ведуть перемовини з колишнім директором ЗЕТО – Леонідом Реутом. Він п’ять років тому уже балотувався на міського голову. Тоді його підтримали Республіканська партія «Собор» Анатолія Матвієнка і Українська партія промисловців і підприємців Анатолія Кінаха. Далі буде…

ОРД

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ