Вы находитесь здесь:Главная/Резонанс/Financial Times: Трамп зрадить Балтію, Молдову та Україну
11.09.2015

Чому бучанські діти у дитсадку не достойні належного харчування

Опубликовано в Новости Киева

Перші дні навчальногоо року принесли мені, як мамі, як позитивні, так і негативні моменти. У садочку “Козачок” наші діти отримують сніданок, обід та полуденок (вечеря – не передбачена). З такою ж ситуацією колись успішно боролися активісти в Коцюбинському. Там навіть суд встановив корумповану складову під час закупівлі товарів для харчування дітей.

У нашому, бучанському, садку не дозволяють брати їжу з дому. Усе харчування протягом дня – в садочку. Це зрозуміла позиція, оскіліки садок несе відповідальність за здоров’я всіх дітей. Але ж що робити батькам, коли дитину не годують увечері?

Забираючи свою дитину щойно після прийому обіду в групі, на вимогу дитину годувала її вдруге вдома. Поспілкувавшись з іншими батьками, зрозуміла, що моя дитина – не одна, і діти просять “доїдати” гарними порціями вдома. В  п`ятницю, 04 вересня, на моє запитання сину: “Що ти їв на полуденок?”,  відповів “1 вафельку і молоко було, але я не пив”.

У моє материнське серце закралась підозра, що з невідомих причин діти недоотримують належних порцій харчування…

Вихідні були зайняті освоєнням юридичного підгрунття для перевірки якісних та кількісних характеристик порцій дитячого харчування в нашій групі.

Так ось, для батьків, які сумніваються: ст. 8 ч. 3 ЗУ “Про дошкільну освіту” говорить: “Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.”  Згідно цього ж Закону  ст.  27 Батьки, так само як і завідуючі, медпрацівники, діти дошкільного віку є учасниками навчально-виховного процесу у сфері дошкільної освіти.

Я вирішила, що вестиму фотофіксацію маси порцій, озброївшись  ЗУ “Про інформацію”:

- ч. 2 ст. 20 “Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом”;

- ч. 4 ст. 21 Говорить, що до інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені відомості: про якість харчових продуктів; про факти порушення прав і свобод людини і громадянина.

В понеділок, прочитавши меню на стенді в роздягальні групи, ми, троє мам, вирішили, що обід будемо перевіряти. Наше рішення було спонтанним і нікого з працівників садочку попередньо не попереджали.

Наші вихователька і няня були дуже здивовані нашим візитом, а ми тим часом по телефону викликали завідуючу в групу та особисто запросили медсестру.

Побачили і зафіксували, що на близько 30 дітей видали лише пів кастрюльки ріденького пюре та стільки ж шматочків курятини зі шкурою та кістками (включаючи крила і ребра).

Ми одразу заявили, що хочемо зважити і м`ясні шматочки і картопляне пюре, пам`ятаючи ст. 34 Конституції України: Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Взяли 2 порції для порівняння, порожню чисту тарілку з групи і попрямували до контрольних терезів. Всі зважування здійснювала медсестра, а ми – спостерігали і фотографували. Також зафіксували опубліковані на стенді біля кухні норми харчування в ДНЗ.

Цифри нас просто шокували( Шматочки курятині заважили по 30 г!! Так як більше м`яса в цей день не передбачалось – воно мало становити 100 г для нашої вікової категорії. А пюре з ложкою підливи заважило аж 55 г! навіть додаючи 3-4 невеликих кубики з рисового супу до норм – далеко (В таблиці норм вказана добова норма картоплі – 190 г).

Ми чітко розуміємо, що якість поставлених продуктів на кухню (м`ясо, риба, овочі, сир) – це пряма відповідальність КПГХ “Продсервіс”, яке виграло тендер. Для ДНЗ кури привозять заморожені (а не охолодженні) з Гаврилівки, хоча вона не так далеко знаходиться! Тим паче, що згідно планів мера Бучі цей населений пункт ймовірно входитиме в об`єднанну Бучанську територіальну громаду.

І картоплю середнього розміру привозять по закупочній ціні 5,5 грн./кг (!!!), що не є найдешевшим варіантом. Також знаємо, що не завжди КП громадського харчування “Продсервіс” привозить все, що замовляють на кухні, і привозять натомість щось інше. Про це, як правило, не попереджають!  До речі, в статуті цього загадкового підприємства передбачене можливе створення спільних підприємств з іноземними партнерами за попереднім погодженням не з громадою міста, а лише за погодженням з виконкомом.

Так як, директор КП “Продсервісу”  Віталій Рибчун, згідно з статутом, “несе відповідальність за результати роботи підприємства перед виконкомом Бучанської міської ради”, значить мер Бучі екс-регіонал Анатолій Федорук має знати про таку якість  харчових продуктів від КП “Продсервіс” для шкіл та садочків міста.

А в статутних правах цього підприємста, до речі, є не менш цікава  інформація:

КПГХ “Продсервіс” напряму підконтрольне Бучанській міській раді, директор – меру Бучі Анатолію Федоруку. Тому не варто применшувати його відповідальність за таку якість продуктів в ДНЗ.

На наступний день – у вівторок 8 вересня на сніданок ми ще з 2 мамами пішли зважувати сосиску, яка була теж єдиним м`ясним продуктом за день. Для зважування нам запропонували інші ваги, але результати теж невтішні. Вага м’ясного продукту – 35 грамів.

У середу мною було надіслано звернення на Урядовий контактний центр, а також інформаційний запит через сервіс “Доступ до правди від “Української правди”. Чекаємо на письмові відповіді.

“Побачивши обід, який давали моїй дитині в садочку, я була, м’яко кажучи, обурена. При виборі продуктів для приготування страв у своїй родині, я обираю продукти попередньо вивчивши: склад, термін зберігання, ретельно обираю місце покупки, відслідковую походження сировини (по можливості), цікавлюся відгуками про торгову марку, яка виробляє ці продукти.  Я розумію, що якість харчування має прямий вплив на здоров’я моєї дитини в майбутньому її житті. Тому розбираюся з ситуацією, яка склалася в ДНЗ №3 «Козачок» з харчуванням дітей, збираю інформацію стосовно якості продуктів. Маю наміри отримати висновки фахівців стосовно цих подій”, – говорить одна з мам бучанка Ольга Продан.

Після нашого візиту у дитсадок, відбулися позитивні зміни – урізноманітнилось меню і порції трохи приблизились до норми. У четвер відбулися збори в нашій групі і завідуюча Тетяна Морозенко нас запевнила, що заморожених кур більше не буде! Пообіцяла, що триматиме під контролем меню і якість продуктів від КП “Продсервісу”, але ми, як батьки – учасники навчально-виховного процесу в ДНЗ надалі без попередження пильно стежитимо за харчуванням наших дітей. І старання батьків мають бути сприйняті не як агресію, я як законне право наших дітей на раціональне харчування, оскільки діти – наше майбутнє і вони не можуть правильно розвиватись без збалансованного харчування.

Одне питання залишилось відкрите: Чи відповідатиме хтось за таке харчування в “найкомфортнішому” місті Україні??

Авторка: Ірина Влащук, бучанка

http://www.kotsubynske.com.ua

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ

Ливинский Михаил Ляшко Олег Мартыненко Николай Марчук Евгений Медведчук Виктор Мельник Юрий Мирошниченко Юрий Немыря Григорий Новицкий Владимир Огрызко Владимир UkrOboronPromАваков Арсен АВАНТ - БАНК (Ярема Савченко Лебедев)Агатий ВладимирАдвокат и юрист в Виннице (Вінниці)Азаров НиколайАкимова ИринаАлекперовАлексей Савченко | Авант банкАлексей ФедорычевАндрей ВаврышАндрей Довбенко (Андреас Неоклеус энд Ко)АНТИКОРАнтикорАнтикоррупционная политикаАнтикоррупционный комитетАнтикоррупционный порталАнтикоррупционный портал - антикор - job-sbu.orgАнтикоррупция и люстрация Антикорупциооный порталАнтикорупцияАрбузов СергейАртем Тимченко - Искра НьюзАстрологАхметов РинатБатальон АйдарБережная ИринаБерезенко СергейБилоконь НиколайБогартирьова Раїса - РаисаБоголюбов Геннадий Бойко Юрий Бродский Михаил БуяджиВакарчук Иван Ванга - Предсказания ВангиВасадзе Тариэл Василиса ВолодинаВасюник ИванВасюник Иван Вилкул Елена Винский Иосиф Вовкун Василий Военное положениеВольф Мессинг предсказания биографияГайдук Виталий Гелетей ВалерийГенадий Кернес убит- Гепа раненГерасимьюк Ольга Геращенко Ирина Герман Анна Герман Лиллевяли и Виктор ЛиллевялиГиркин - Стрелок - БесГладчук ВадимГонгадзе Георгий - Гия Гонгадзе Гонтарева Валерия Гордон Дмитрий - БульварГрицак ВасилийГриценкоГройсман ВладимирГубський Богдан Данилишин Богдан Дворецкий ИгорьДемаркация - ГраницаДемчак РусланДенисова ЛюдмилаДенисова Людмила Джарты Василий Дмитрий Фирташ - Арестован ФирташДмитрий Ярош - Правый секторДовгий ОлесьДовгий Олесь Довгий Олесь ДУБЛЬДомбровский АлександрДорошенко Михаил Досье - секс скандалДрозденко Максим Дурдом - политический дурдомЕфименко Константин Ехануров ЮрийЖвания - Давид ЖванияЖеваго Константин Жеваго КонстантинЖК AVALON 5 / АВАЛОН 5Закон ОРДЗахарченко ВиталийЗварич РоманЗварыч Роман ЗвягильскийЗинченко Александр Иванчук АндрейИваньков Вячеслав - ЯпончикИгорь ШкиряИсаенко ДмитрийКазахстанская Ванга Вера Лион - Казахская ВангаКалетник ИгорьКальцев Владимир Каськив Владислав КиборгиКивалов СергейКиллеры - киллерКинах Анатолий Кириленко Вячеслав Климкин Павел - Павло КлімкінКличко ВиталийКлюев Андрей Клюев Сергей Князевич Руслан Кожемякин Андрей Кожемякин Андрей Колесников Борис Колобов ЮрийКоломойский убит - Коломойский свадьба Кернес и АхметовКомпроматКонстантин БрыльКонфликтные новостиКонфликтный пиарКоролевская НатальяКоролевская НатальяКраснокутский СергейКрупко Петр Ксензенко Валерий Курченко СергейЛарин СергейЛевочкин СергейЛевочкин Сергей Литвин ВладимирЛуценко ЮрийЛяшко ОлегМайдан 3.0 - новый майданМедведчук ВикторМИЗРАХ ИГОРЬМирошниченко НиколайНадрага ВасилийНаливайченко ВалентинНиколай Катеринчук - Микола КатеринчукНострадамус - Предсказания НострадамусаОнул Николай ОРДОстровПабат АлександрПаракуда ОлегПеревал ДятловаПилипишин ВикторПоплавский МихаилПорошенко ПётрПортал КомпроматПортников ВиталийПортнов АндрейПредсказания для Украины - России - ПутинаПредсказания на 2015 годПрисяжнюк Николай Присяжнюк НиколайПрогнимак АлександрПрутник Эдуард Путин вылетел в КиевПутин хуйло - ДещицяПшонка Артем Райнин Игорь Референдум в КрымуСавченко Игорь Сапрыкина Лариса Сафиуллин Равиль СБУСергей Пашинский Сивкович Владимир Симоненко ПетроСлавянск Бабай Штепа СтрелокСоколСольвар РусланСольвар РусланСотник ПарасюкСпротив - Нацбюро - НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИСтарух Александр Степан БандераСу-24 - Су-25Татьяна Чорновол - Тетяна ЧорноволТемаТимошенко ЮлияТищенко ЕленаТретьяков АлександрТурчинов АлександрТягнибок ОлегУКРЗАЛИЗНЫЦЯУкроборонпромУкроборонпромУКРПЛАСТИК - Ирина МирошникУкрпластик - Ирина МирошникУКРПОЧТА (УКРПОШТА)УкрспецэкспортУрбанский АлександрУрбанский АнатолийФукс ГеннадийХайВейХаял Алекперов - Предсказания Хаяла АлекпероваХвыля - ХвиляХомутынник Виталий Хорошковский ВалерийХорошковский ВалерийХорошковский Валерий Цушко Василь - ВасилийЦыплаков РусланЧастичная мобилизация - часткова мобілізаціяЧекальский Юрий Чередниченко Юрий Черкаска Валерий Черняк Евгений (ТМ Хортица, Global Spirits)ЧОРНОИВАН ТАРАСШамилов ВладимирШепелев ОлександрШлайфер Виталий Ярославський ОлександрЯрошенко ФедорЯценко АнтонЯценюк АрсенийЯцуба Владимир