Вы находитесь здесь:Главная/Новости Украины/На Філіппінах бійцівський півень вбив офіцера поліції
23.06.2012

Вимагаємо негайного розслідування обставин і причин смерті львівянина Подригулі Віктора!

Опубликовано в Резонанс
Останнім часом увагу громадськості Львівщини привертає запекла боротьба, яка ведеться за спадок 34-річного львівського підприємця Подригулі Віктора Петровича, який помер 23 липня 2010 року, перебуваваючи на відпочинку в Туреччині в супроводженні свого секретаря Журавель Анни Олексіївни.З моменту його підозрілої смерті вже минуло два роки, але причина і обставини його смерті досі залишаються нез’ясованими

 

                Генеральному прокурору України Віктору Пшонці

Копії:      У засоби масової інформації                                                                   

Заявник:  Львівська обласна  громадська організація  «Трудовий рух «Солідарність»              

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ (ЗАЯВА)

 Останнім часом увагу громадськості Львівщини привертає запекла боротьба, яка ведеться за спадок 34-річного львівського підприємця Подригулі Віктора Петровича, який помер 23 липня 2010 року, перебуваваючи на відпочинку в Туреччині в супроводженні свого секретаря Журавель Анни Олексіївни.

 З моменту його підозрілої смерті вже минуло два роки, але причина і обставини його смерті досі залишаються нез’ясованими. Відомо тільки, що на його голові та шиї було виявлено чисельні гематоми та те, що алкоголю у його крові на момент смерті не було. Що насправді відбулось в Туреччині - досі таємниця. Вбивство, нещасний випадок чи вбивство, імітоване під нещасний випадок? Померлий підприємець не був причетний до жодного кримінального угрупування і абсолютно не цікавився політикою. Вартість спадкового майна за попередніми оцінками становить понад 3 млн. дол. США.

Впадає в очі те, що відразу ж після смерті Подригулі В.П. заметушились його працівники, які володіли достатньою інформацією про бізнесові справи свого шефа,  на момент смерті якого мали доступ до всієї його документації, печаток і ключів, а також заметушились деякі із його колишніх дівчат, а точніше – ті, про яких він  за життя, як тепер видно – безпомилково, говорив, що їм потрібні виключно його гроші. Вже 21 вересня 2010 року в Подригулі В.П. «з’явилась» перша «дружина і, одночасно, вдова». Нею стала його працівниця - секретар Журавель А.О., яка перебувала з шефом на його останньому відпочинку (із судових рішень вбачається, що вона «проживала з Подригулею В.П. однією сім’єю без реєстрації шлюбу протягом 2 років 2 місяців»). Таких, як вона претенденток, які звернулись до суду задля отримання аналогічного рішення суду, налічується аж чотири. Одна з них – також його працівниця –бухгалтер Гавриляк Наталія Миколаївна. З’явилось два фальшивих кредитора, з одним із них – Біраком Федором Івановичем,  Подригуля В.П. навряд чи взагалі при житті зустрічався, а другий – знову ж таки його працівник  Чорненький Ігор Йосипович. А всього за два роки в судових інстанціях Львівщини було в провадженні (деякі справи продовжують розглядатись) понад 20 різних позовів, які так чи інакше, дотичні до боротьби за вищезгаданий спадок.

Його єдиний спадкоємець, рідний брат, Подригуля Анатолій Петрович, як тільки почав намагатись встановити причину смерті померлого брата, відразу ж зіштовхнувся із серйозним психологічним тиском на нього (проти нього було безпідставно порушено кримінальну справу, в квартирі був проведений обшук), в його адресу посипались прямі (підкидування поховальних вінків під двері, телефонні дзвінки, наїзд автомобілем) та непрямі  погрози (у вигляді «порад» третіх осіб відмовитись від спадку, щоб не опинитись поряд з братом).

             Спадкоємець декілька десятків разів звертався із вмотивованими заявами і скаргами до правоохоронних структур м. Львова, до прокуратури, до МЗС України, однак жодне його звернення не отримало належного розгляду.

Так, наприклад, залишились без розгляду його, як близького родича та спадкоємця, багаторазові звернення до Личаківського РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області, в яких він просив порушити кримінальну справу (фактову), щоб можна було встановити причину смерті брата.

 Тільки через десять місяців після першого звернення до Личаківського РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Подригуля А.П. отримав поштою постанову про відмову в порушення кримінальної справи.

Вищезгадана постанова була датована 28 жовтня 2010 року, а в ній було посилання на  акт судово-медичного дослідження №645/2010 від 30 грудня 2010 року, тобто на документ, якого ще на той час не було. Це прямо вказує на фальсифікацію самої постанови про відмову в порушенні кримінальної справи.

Також викликає великий сумнів правильність (правдивість) парадоксального, як для експертного дослідження,  висновку причини смерті Подригулі В.П., яка є, цитуємо, «попередньо не уточнена». Та й зазначений акт судово-медичного дослідження винесено аж за 5 місяців після смерті Подригулі В.П.

 24 жовтня 2011 року спадкоємець Подригуля А.П., якому неодноразово погрожували, помер у віці 45 років, і це після тижневого перебування у лікувальному закладі. 

 Оскільки звернення до правоохоронних структур та прокуратури не привели до встановлення законності, Подригуля А.П. також звертався за допомогою до партійних та громадських організацій, в т.ч. до ЛОГО «Трудовий рух «Солідарність».

 У відкритому зверненні нашої організації не вказані всі кричущі факти міліцейського свавілля, не названі імена правоохоронців, які зобов’язані були допомогти громадянину, який звертався до них за допомогою, однак і наведеної інформації достатньо, щоб зрозуміти, що є необхідність невідкладного і  безпосереднього втручання очільників держави щодо забезпечення детального розслідування причин смерті обох братів Подригуль. Вважаємо що наведена нами інформація (включно з інформацією, що міститься в додатках) є достатньою підставою, щоб порушити кримінальну справу за ознаками ст. 364 КК України  зловживання владою або службовим становищем та ст. 396 КК України приховування злочинів, оскільки дані дії по затягуванню часу спрямовані на укриття слідів можливої насильницької смерті Подригулі В.П., щоб слідча дія - ексгумація трупа - цих слідів не виявила у зв’язку з розкладенням тіла. Чим ще можна пояснити приховування від спадкоємця протягом 10-ти місяців висновків експертів (в тому числі і турецьких) і те, що відмовний матеріал по факту вбивства, замість порушення кримінальної справи, в черговий раз відправлявся на т.з. «додаткову перевірку». Адже зрозуміло, що здобути необхідні докази можна, порушивши кримінальну справу, без якої проведення слідчої дії, ексгумації трупа, є неможливим.

 Ми, активні частина громадян України, які об’єднались в громадській організації «Трудовий рух «Солідарність», виступаємо ініціаторами дій щодо встановлення істини у цій заплутаній справі, тому виступатимемо із зверненнями через ЗМІ до громадськості України і до всіх компетентних органів держави, прямим обов’язком яких є забезпечення належної перевірки подібних фактів та вжиття відповідних заходів.

 

         Враховуючи вищевикладене, а також керуючись ст.ст.  25, 94, 95, 97 КПК України,

просимо:

 

1.  Порушити кримінальну справу за фактом смертей Подригулі Віктора Петровича і Подригулі Анатолія Петровича.

 2.   Провести належну перевірку за фактами:

-   умисного вбивства Подригулі Віктора Петровича  (115 КК України);

-   умисного вбивства Подригулі Анатолія Петровича (115 КК України);

-  злочинів, скоєних посадовими особами Личаківського РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області за фактами приховування злочину ( 396 КК України) або укриття злочину, зловживання владою і службовими повноваженнями (ст.364 КК України), перевищення влади і службових повноважень (ст.365 КК України), службового підроблення (ст.366 КК України), службової недбалості (ст.367 КК України);

- злочинів, можливо скоєних посадовими особами Львівського обласного патологоанатомічного бюро, які здійснювали судово-медичне дослідження причин смерті Подригулі В.П. (перерозтин тіла), за фактами приховування злочину ( 396 КК України) або укриття злочину, зловживання владою і службовими повноваженнями (ст.364 КК України), винесення завідомо-неправдивого висновку експертом (ст.384 КК України).

 3. Скерувати запит в національне центральнее бюро «Інтерполу» в Україні, щодо встановлення обставин, при яких 23.07.2010 року загинув (помер) громадянин України Подригуля Віктор Петрович, а також витребувати висновок турецьких експертів, які здійснювали первинне судово-медичне дослідження причин його смерті.

 4. Виконати всі інші можливі заходи для встановлення об»єктивної істини за данною заявою.

 5.  Надати заявнику відповідь у строки, передбачені чиним законодавством України.

 

Додатки розміщені тут: http://photo.i.ua/user/4189734/322846/

1.Копія свідоцтва про смерть Подригулі В.П. – на 1арк.

2.Копія заяви Подригулі А.П. про вступ в спадщину – на 1 арк.

3-8.Копії позовних заяв, судових рішень та відповіді з суду – на 11 арк.

9-12.Копії постанови про порушення кримінальної справи проти Подригулі А.П. – на 9 арк.

13-26.Копії звернень Подригулі А.П. до міліції, прокуратури, МЗС України, патолого-анатомічного бюро та ін. – на 20 арк.

27-34.Копії відповідей на звернення Подригулі А.П. – на 12 арк.

35.Копія свідоцтва про смерть Подригулі А.П. – на 1арк.

 

 21 червня 2012 року    

 

Дополнительная информация

  • Регіон:: Украина
Прочитано 3708 раз

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ