Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Казахстанская Ванга Вера Лион - Казахская Ванга
26.08.2016

Схеми Присяжнюка - Януковича отримують друге дихання Избранное

Опубликовано в Присяжнюк Николай

В разделе Присяжнюк Николай Вы можете прочитать о: ніколай прісяжнюк біографія, присяжнюк николай владимирович, мікола прісяжнюк, микола присяжнюк міністр, присяжнюк микола володимирович, мікола володіміровіч прісяжнюк, прісяжнюка, прісяжнюк мікола володіміровіч міністр аграрноі політікі украіні, михаил присяжнюк биография, михаил присяжнюк жена, михайло присяжнюк біографія, присяжнюк николай, николай присяжнюк донецк, присяжнюк михаил, николай присяжнюк композитор, присяжнюк николай васильевич

Завдяки Революції Гідності вчорашні опозиціонери сьогодні при владі. Виявляється, тепер деякі з них займаються тим, проти чого боролися. Схеми, які розроблялися ще за часів Віктора Януковича, отримують друге дихання. Однією з таких є корпоратизація, тобто перетворення на акціонерне товариство, головного державного регулятора на ринку продовольства України – бюджетного Аграрного фонду.

Від роботи Аграрного фонду залежить продовольча безпека України. За рахунок державних інтервенцій він регулює ціни на основні соціально-значимі товари, влючаючи зерно, муку, гречку, цукор і вершкове масло. Всього перелік об’єктів державного цінового регулювання налічує 15 товарів.

 


«Аграрний фонд – це є регулятор ринку. Коли йде збирання зерна і ціна на зерно падає, держава в цей момент підтримує товаровиробника, купуючи, скажімо, мільйон-два мільйона тонн зерна. Таким чином держава ціну тримає. Під зиму держава зерно, яке у неї є, викидає на ринок, не даючи спекулянтам підняти ціну на муку», – каже Олександр Барановський, колишній міністр аграрної політики України, за його керівництва в 2005 році і був створений Аграрний фонд.

Цінова стабільність на ринку продовольства обходиться недешево. У 2013 році на свою діяльність Аграрний фонд отримав з держбюджету понад 7 мільярдів гривень, на 2014 рік – закладено ще 2 мільярди.

Вочевидь, такі великі суми не давали чиновникам спокійно спати. За часів Віктора Януковича в них виникла ідея перетворити Аграрний фонд з державної спеціалізованої установи в публічне акціонерне товариство.

Вже тоді в учасників агропромислового комплексу виникли підозри, розповідає головний аналітик Української аграрної асоціації Мар’ян Заблоцький. «Якщо ви робите з державної установи публічне акціонерне товариство, це означає що вона вже може відкривати рахунок в комерційному банку. Це вже надає значно більше можливостей оперувати коштами і, можливо, навіть створити якісь корупційні схеми», – зазначив він.

За президентства Януковича за перетворення Аграрного фонду в акціонерне товариство відкрито виступали особисто на той момент міністр АПК Микола Присяжнюк та його кум – колишній голова Аграрного фонду Ігор Якубович. У Верховній Раді у цій справі їм допомагали одіозний тепер народний депутат від Партії регіонів Олег Царьов і голова профільного комітету Григорій Калетник, що неодноразово вносили на розгляд парламенту відповідні законопроекти.

Але, незважаючи на всі потуги, законопроект двічі не набирав голосів у парламенті. Проти виступили майже всі тодішні опозиційні депутати, особливо жорстку позицію займала партія «Свобода». Ось витяг зі стенограми від 2013 року:

 

Однак вчорашні опозиційні депутати від «Свободи» – як тільки опинилися при владі – стали раптом змінювати свою позицію.

Наприклад, ось що написав у своєму блозі свободівець Ігор Мірошниченко:

 

Більше не заперечує проти акціонування Аграрного фонду інший свободівець – Ігор Сабій, який був затятим супротивником цього в минулому, коли був в опозиції, а не при владі. «В принципі, залежно яким товариством він стане. Якщо це буде акціонерне товариство, 51 відсоток якого буде мати держава – це одне питання. Якщо це буде просто приватна структура – це є зовсім інше питання», – заявив Сабій програмі «Схеми».

Тепер, коли «Свобода» отримала посаду міністра Агропрому і її зайняв Ігор Швайка – ця політсила вже не проти перетворення державного Аграрного фонду на акціонерне товариство.

Ігор Швайка

Ігор Швайка

«Я дав завдання комплексно підійти до того, яка була логіка створення публічного акціонерного товариства Аграрний фонд, в чому полягала його задача. Або це є фінансова інституція, або це є окремий суб’єкт, якій працює на ринку. Якщо функція дублююча або їх можна об’єднати, то ми спокійно підемо сьогодні на це», – повідомив «Схемам» міністр аграрної політики і продовольства Ігор Швайка.

Віктор Пинзеник

Віктор Пинзеник

У Верховній Раді вже лежить законопроект про перетворення бюджетної установи Аграрний фонд – на публічне акціонерне товариство. Але схоже, що далеко не всі народні депутати поділяють дану ініціативу. «В мене є більш радикальна пропозиція: створити акціонерне товариство Кабінет міністрів України», – каже заступник голови фракції «УДАР» Віктор Пинзеник. На його думку, це недопустимі речі, бо Аграрний фонд – це не є комерційна структура. «Аграрний фонд створювався не для заробляння грошей, – вважає він. – Мене дивує, що сьогодні навіть у Верховній Раді є ще один такий закон, яких перетворює публічні органи влади, яка ніколи не має мати діяльності комерційного характеру, в акціонерні товариства».

А поки в парламенті киплять баталії навколо реформування Аграрного фонду, схоже що представники нової влади вже придумали, як експлуатувати винаходи своїх попередників.

У 2013 уряд Азарова теж хотів, але не встиг через парламент акціонувати Аграрний фонд. Тоді регіонали пішли в обхід. Кабінет міністрів своєю постановою створив паралельне однойменне публічне акціонерне товариство Аграрний фонд.

 

Щоб залучити кошти у свій статутний капітал – новостворене ПАТ випустило облігації на 2 мільярди гривень.

 

Тоді їх викупив близький до так званої «сім’ї» Януковича «Брокбізнесбанк» бізнесмена Сергія Курченка, але не за власні кошти, а за кредитні – отримані від Національного банку України. Тобто за наші з вами. Отримавши 2 мільярди цілком реальних гривень, ПАТ Аграрний фонд розмістив їх на депозиті у тому ж таки «Брозбізнесбанку». Згодом з’ясувалось, що гроші з рахунку були виведені, а сам банк став банкрутом. Державні 2 мільярди розчинилися.

 

Генеральна прокуратура лише через півроку змогла виявити факт незаконного заволодіння мільярдами, і заарештувала низку виконавців схеми, оскільки її організатори вже давно перебувають за кордоном, очевидно разом із грошима.

«За результатами проведеного кримінального розслідування, встановлено, що протягом лютого 2014 року перший заступник голови Національного банку Приходько, за попередньою змовою із головою правління ПАТ Аграрний фонд Кірюком, та службовими особами ПАТ «Брозбізнесбанк», зокрема головою наглядової ради Бугаем незаконно заволодів грошовими коштами ПАТ Аграрний фонд у розмірі 2 мільярди 69 мільйонів гривень», – відзвітував перший заступник Генерального прокурора України Микола Герасим’юк.

Вся ця оборудка стала можливою тільки завдяки створенню примарного тіньового ПАТ Аграрний фонд. Здавалося б, нове керівництво АПК мало б негайно ліквідувати цей корупційний винахід часів Азарова-Януковича. Але ні.

Як випливає з документів, міністерство АПК вже під керівництвом свободівця Ігоря Швайки вирішило знову випустити облігації ПАТ Аграрний фонд. На цей раз одразу на 5 мільярда гривень. Правда, пізніше вгамували апетит до 1 мільярда. «Тобто схема за економічною суттю подібна», – вважає Мар’ян Заблоцький.

Невже, щоб знову залучити нові державні кошти в його статутний капітал? Схоже, що так. «Враховуючи оголошені умови випуску облігацій ПАТ Аграрний фонд можна зробити висновок що ці облігації навряд чи будуть цікаві ринковим гравцям. Тому, ймовірно, можна сказати, що ці папери були пущені для подальшого викупу держбанками», – відзначає аналітик ІК ConcordeCapital Юрій Товстенко.

Замість того, щоб ліквідувати корупційне дітище часів Присяжнюка-Азарова – примарний, паралельний, скомпрометований ПАТ Аграрний фонд, – нова влада знову випускає його облігації, розраховуючи на черговий мільярд гривень, простежити витрачання якого, як показав гіркий досвід громадськості може бути дуже складно.

(Програма «Схеми» – спільний проект Радіо Свобода та «Першого національного»)

ОРД

Сохранить

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ

Ливинский Михаил Ляшко Олег Мартыненко Николай Марчук Евгений Медведчук Виктор Мельник Юрий Мирошниченко Юрий Немыря Григорий Новицкий Владимир Огрызко Владимир UkrOboronPromАваков Арсен АВАНТ - БАНК (Ярема Савченко Лебедев)Агатий ВладимирАдвокат и юрист в Виннице (Вінниці)Азаров НиколайАкимова ИринаАлекперовАлексей Савченко | Авант банкАлексей ФедорычевАндрей ВаврышАндрей Довбенко (Андреас Неоклеус энд Ко)АНТИКОРАнтикорАнтикоррупционная политикаАнтикоррупционный комитетАнтикоррупционный порталАнтикоррупционный портал - антикор - job-sbu.orgАнтикоррупция и люстрация Антикорупциооный порталАнтикорупцияАрбузов СергейАртем Тимченко - Искра НьюзАстрологАхметов РинатБатальон АйдарБережная ИринаБерезенко СергейБилоконь НиколайБогартирьова Раїса - РаисаБоголюбов Геннадий Бойко Юрий Бродский Михаил БуяджиВакарчук Иван Ванга - Предсказания ВангиВасадзе Тариэл Василиса ВолодинаВасюник ИванВасюник Иван Вилкул Елена Винский Иосиф Вовкун Василий Военное положениеВольф Мессинг предсказания биографияГайдук Виталий Гелетей ВалерийГенадий Кернес убит- Гепа раненГерасимьюк Ольга Геращенко Ирина Герман Анна Герман Лиллевяли и Виктор ЛиллевялиГиркин - Стрелок - БесГладчук ВадимГонгадзе Георгий - Гия Гонгадзе Гонтарева Валерия Гордон Дмитрий - БульварГрицак ВасилийГриценкоГройсман ВладимирГубський Богдан Данилишин Богдан Дворецкий ИгорьДемаркация - ГраницаДемчак РусланДенисова ЛюдмилаДенисова Людмила Джарты Василий Дмитрий Фирташ - Арестован ФирташДмитрий Ярош - Правый секторДовгий ОлесьДовгий Олесь Довгий Олесь ДУБЛЬДомбровский АлександрДорошенко Михаил Досье - секс скандалДрозденко Максим Дурдом - политический дурдомЕфименко Константин Ехануров ЮрийЖвания - Давид ЖванияЖеваго Константин Жеваго КонстантинЖК AVALON 5 / АВАЛОН 5Закон ОРДЗахарченко ВиталийЗварич РоманЗварыч Роман ЗвягильскийЗинченко Александр Иванчук АндрейИваньков Вячеслав - ЯпончикИгорь ШкиряИсаенко ДмитрийКазахстанская Ванга Вера Лион - Казахская ВангаКалетник ИгорьКальцев Владимир Каськив Владислав КиборгиКивалов СергейКиллеры - киллерКинах Анатолий Кириленко Вячеслав Климкин Павел - Павло КлімкінКличко ВиталийКлюев Андрей Клюев Сергей Князевич Руслан Кожемякин Андрей Кожемякин Андрей Колесников Борис Колобов ЮрийКоломойский убит - Коломойский свадьба Кернес и АхметовКомпроматКонстантин БрыльКонфликтные новостиКонфликтный пиарКоролевская НатальяКоролевская НатальяКраснокутский СергейКрупко Петр Ксензенко Валерий Курченко СергейЛарин СергейЛевочкин СергейЛевочкин Сергей Литвин ВладимирЛуценко ЮрийЛяшко ОлегМайдан 3.0 - новый майданМедведчук ВикторМИЗРАХ ИГОРЬМирошниченко НиколайНадрага ВасилийНаливайченко ВалентинНиколай Катеринчук - Микола КатеринчукНострадамус - Предсказания НострадамусаОнул Николай ОРДОстровПабат АлександрПаракуда ОлегПеревал ДятловаПилипишин ВикторПоплавский МихаилПорошенко ПётрПортал КомпроматПортников ВиталийПортнов АндрейПредсказания для Украины - России - ПутинаПредсказания на 2015 годПрисяжнюк Николай Присяжнюк НиколайПрогнимак АлександрПрутник Эдуард Путин вылетел в КиевПутин хуйло - ДещицяПшонка Артем Райнин Игорь Референдум в КрымуСавченко Игорь Сапрыкина Лариса Сафиуллин Равиль СБУСергей Пашинский Сивкович Владимир Симоненко ПетроСлавянск Бабай Штепа СтрелокСоколСольвар РусланСольвар РусланСотник ПарасюкСпротив - Нацбюро - НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИСтарух Александр Степан БандераСу-24 - Су-25Татьяна Чорновол - Тетяна ЧорноволТемаТимошенко ЮлияТищенко ЕленаТретьяков АлександрТурчинов АлександрТягнибок ОлегУКРЗАЛИЗНЫЦЯУкроборонпромУкроборонпромУКРПЛАСТИК - Ирина МирошникУкрпластик - Ирина МирошникУКРПОЧТА (УКРПОШТА)УкрспецэкспортУрбанский АлександрУрбанский АнатолийФукс ГеннадийХайВейХаял Алекперов - Предсказания Хаяла АлекпероваХвыля - ХвиляХомутынник Виталий Хорошковский ВалерийХорошковский ВалерийХорошковский Валерий Цушко Василь - ВасилийЦыплаков РусланЧастичная мобилизация - часткова мобілізаціяЧекальский Юрий Чередниченко Юрий Черкаска Валерий Черняк Евгений (ТМ Хортица, Global Spirits)ЧОРНОИВАН ТАРАСШамилов ВладимирШепелев ОлександрШлайфер Виталий Ярославський ОлександрЯрошенко ФедорЯценко АнтонЯценюк АрсенийЯцуба Владимир