Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Путин хуйло - Дещиця/Министр Иностранных Дел Дещица назвал Путина хуйлом лала-ла. В.о. міністра зовнішніх справ Дещиця в ефірі Громадського назвав Путіна хуйлом.
05.05.2014

Давид Жванія: Янукович – узурпатор влади

Опубликовано в Жвания - Давид Жвания

Ще тиждень тому Давид Жванія був впевнений, що Угоду про асоціацію України з ЄС у Вільнюсі буде підписано, а Віктор Янукович звільнить Миколу Азарова, який встромив йому "ніж у спину" у вигляді рішення припинити підготовку до її підписання.

Сьогодні Жванія зареєстрував у парламенті заяву про свій вихід з фракції. Він називає президента узурпатором, каже, що віднині в Україні діє Конституція 2004 року і прогнозує, що у вівторок політична реальність в Україні зміниться: уряд Азарова відправлять у відставку, а згодом – в Раді сформується нова, "широка" коаліція.

А що, якщо з таким поворотом подій не погодиться Віктор Янукович? Давид Жванія каже, що погодиться, бо він є розумною людиною. Поза тим, на столі в робочому кабінеті депутата кореспондент ВВС Україна помітив густо почерканий зеленим маркером проект закону про імпічмент президенту.

Про це все поки що формально член фракції Партії регіонів, голова комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, котрий сьогодні підтримав резолюцію недовіри Кабміну, заявив в інтерв’ю ВВС Україна.

Сьогодні Україна почала жити в рамках Конституції 2004 року

ВВС Україна: Скажіть у двох реченнях, чому ви вийшли з фракції Партії регіонів?

Давид Жванія: Рішення щодо виходу було абсолютно логічним. Я почав говорити про євроінтеграцію ще з 2004 року, я обіцяв займатися цим виборцям свого округу. Моя робота залежала від тих дій, які мали відбутися у Вільнюсі.

Крім того, я – абсолютно спокійний поміркований політик, але після тих подій, які відбулися на вулиці, - побиття дітей – моє подальше перебування у цій фракції стало для мене неможливим.

ВВС Україна: Але причому парламентська фракція Партії регіонів до побиття дітей на Майдані?

Давид Жванія: Це – одне й те саме. Сьогодні на погоджувальній раді я побачив, що у фракції немає розуміння глибини проблеми, яка виникла.

Фракція мала сама негайно поставити питання щодо відставки уряду і покарання тих, хто в принципі створював структури, які мають можливість виконувати такі злочинні накази. Тут є така кругова порука, і треба щоб вона була зруйнована.

ВВС Україна: Ви сьогодні з Олександром Єфремовим говорили про свій вихід з фракції?

Давид Жванія: Звичайно.

ВВС Україна: Що він вам сказав?

Давид Жванія: Ми знаємо одне одного багато років. Сьогодні завдання Верховної Ради – це формалізувати рішення народу, бо на те влада і існує.

"Україна живе не в президенстсько-парламентській республіці, а в парламентсько-президентській "

Давид Жванія

Моя розмова з Єфремовим полягала в тому, що це - моя позиція, і я думаю, що така позиція є у багатьох.

Я впевнений, що сьогодні Україна почала жити в рамках Конституції 2004 року. Україна живе не в президенстько-парламентській республіці, а в парламентсько-президентській.

Завтра настане день, коли Верховна Рада крок за кроком почне виправляти помилки, на які вона раніше заплющувала очі.

Рішення Конституційного Суду від 2010 року (про скасування конституційних змін від 2004 року – Ред.) було лише рекомендацією. Воно повинно було бути імплементованим Верховною Радою. Але вона не розглядала це питання.

Тобто Адміністрація президента вступила в нові права за рекомендацією Конституційного суду. По суті, те, що відбулося тоді, – це перевищення повноважень. Це була його самовільна дія.

ВВС Україна: Тобто він – узурпатор влади?

Давид Жванія: По суті, він – узурпатор влади.

ВВС Україна: Судити Януковича за узурпацію влади треба?

Давид Жванія: Це – питання подачі до суду. Всі документи зараз розглядаються різними юристами, фахівці над цим працюють.

ВВС Україна: Чому ви не говорили про ці порушення закону з боку президента раніше?

Давид Жванія: Як людина, відповідальна перед собою, родиною і країною, – я задавав риторичне питання: чи треба централізувати владу, щоб провести реформи?

Я вважав, що на той момент це було потрібно. Але коли нічого не відбувається, концентрація влади не спрямована на проведення реформ…

Основним питанням, яке мала вирішити влада, було підписання Угоди про асоціацію. Східний лідер мав унікальний шанс, об’єднавши країну, підписати цю угоду і почати нову еру в її розвитку.

Він цим не скористався, тому йому ця влада не потрібна, він не може нею користатися в інтересах народу.

Надзвичайний стан має бути погоджений з Верховною Радою

ВВС Україна: Як Янукович поставиться до того, що ви йому кажете: "Вікторе Федоровичу, віддавайте більшу частину своїх повноважень парламентові і уряду"?

Давид Жванія: Парламент має свої повноваження, президент – свої. Мені абсолютно байдуже, як на це відреагує президент України, бо він має залишатися у своїх повноваженнях, а парламент – у своїх.

ВВС Україна: Тобто ви думаєте, що Янукович не буде чинити спротив цим планам?

"Сьогодні треба позбутися політичних амбіцій, сідати і розробляти проект коаліційної угоди"

Давид Жванія

Давид Жванія: По-перше, це неможливо.

По-друге, я думаю, він розумна людина і не буде цього робити.

ВВС Україна: Засідання парламенту завтра відкриється?

Давид Жванія: Я впевнений, що засідання парламенту у вівторок відкриється. Я впевнений, що завтра Верховна Рада почне працювати в рамках Конституції 2004 року. Я впевнений, що завтра першим питанням буде розглянута відставка уряду, і я впевнений, що за відставку уряду буде проголосовано більшістю депутатів.

ВВС Україна: Днями ви заявили, що у парламенті має бути створена проєвропейська більшість? Хто може до неї увійти?

Давид Жванія: Я веду перемовини зі своїми колегами зі всіх фракцій. Сьогодні треба позбутися політичних амбіцій, сідати і розробляти проект коаліційної угоди. На мою думку, це має бути широка коаліція – тобто з участю фракції Партії регіонів.

Якщо фракція Партії регіонів не погодиться з цією позицією, я думаю, що у ній знайдеться більшість або меншість, я не знаю, – але у будь-якому разі ця фракція буде частково чи повністю підписувати угоду в рамках широкої коаліції.

Вся вертикаль влади, якою сьогодні керує Янукович, йому не належить.

ВВС Україна: Виходить дивна ситуація. Давид Жванія каже, що ми живемо за Конституцією 2004 року. Віктор Янукович вважає, що ми живемо за Конституцією 1996 року…

Давид Жванія: Якщо він продовжуватиме цей шлях, то наступним питанням буде усунення Віктора Януковича з його посади, тому що він як гарант Конституції не має права порушувати Конституцію.

ВВС Україна: Ви ж розумієте, що з теперішнім станом українського законодавства це неможливо?

Давид Жванія: Я розумію, що це – єдиний шлях.

"Надзвичайний стан має бути погоджений з Верховною Радою. Я не бачу у Верховній Раді можливості знайти голоси щодо введення надзвичайного стану."

Давид Жванія

ВВС Україна: Як його усунути?

Давид Жванія: Він порушив Конституцію, він має за це відповідати. Вся вертикаль влади, якою сьогодні керує Янукович, йому не належить. Він керує країною абсолютно не в тих повноваженнях, які йому надані.

Тому я не думаю, що він сьогодні виступить і скаже: це мої повноваження, я їх отримав законно, тому що його не зрозуміє світ.

ВВС Україна: Але світ з цими повноваженнями розуміє його протягом останніх трьох років…

Давид Жванія: Всі мовчали, бо ніхто не хотів руйнувати шлях, який називався європейською інтеграцією. Зараз він зруйнований. Крапка.

Він не реалізував те, під що ми всі промовчали, підіграли, щоб він отримав цю концентрацію влади.

Він має розуміти, що він є президентом, обраним у рамках Конституції 2004 року, у нього є свої повноваження, і сьогодні парламент має наводити лад.

Сьогодні він має зібратися – це перший крок. Другий – це зібрати 300 голосів і поглибити конституційну реформу, ще більше зменшивши повноваження президента, перейшовши на культуру коаліційних урядів.

ВВС Україна: Нам з Києва це говорити легко, а от в низці областей східної і південної України обласні ради, ймовірно, запропонують президентові ввести надзвичайний стан…

Давид Жванія: Вони можуть пропонувати все, що завгодно. Надзвичайний стан має бути погоджений з Верховною Радою. Я не бачу у Верховній Раді можливості знайти голоси щодо введення надзвичайного стану. Президент не має повноважень щодо введення надзвичайного стану без парламенту.

Є величезний шанс створити широку коаліцію

ВВС Україна: Скільки голосів у вівторок збере питання щодо відставки уряду?

Давид Жванія: Щодо звільнення уряду, то, я думаю, голосів достатньо.

ВВС Україна: Скільки нинішніх депутатів від Партії регіонів за це проголосує? Богословська каже, що 20, але ж цього не достатньо…

"Це буде перший крок для того, щоб показати Росії: ваші сценарії не проходять, не переймайтеся проблемами України!"

Давид Жванія

Давид Жванія: Я думаю, більше. Достатньо.

Позафракційні, думаю, всі в один голос (проголосують – Ред.) за. Думаю, що підтримають і комуністи, тому щодо відставки уряду питань нема.

Питання зараз стоїть щодо формування коаліційного уряду. Я думаю, сьогодні є величезний шанс створити у парламенті України широку коаліцію без комуністів. Це буде перший крок для того, щоб показати Росії: ваші сценарії не проходять, не переймайтеся проблемами України!

Думаю, вчора – це була провокація для картинки

ВВС Україна: Ви відповіли для себе на питання, хто віддає "Беркуту" накази так брутально застосовувати силу проти протестувальників?

Давид Жванія: Навіть можливість існування структури чи людей, які можуть віддати такий наказ, у державі має бути ліквідована. Зараз треба розібратися як професійно, так і структурно. Структури, яка виконує такі накази, взагалі не має бути в Україні. Вона не потрібна.

(Щодо того, хто міг віддати наказ – Ред.) Я не хотів би сьогодні бути суддею чи називати якесь прізвище. Звичайно, у мене є якісь підозри, але я не буду їх озвучувати, бо не хочу бути арбітром у цій ситуації. Зараз цим займаються.

Думаю, якщо у найкоротший час з’являться факти, я буду готовий це коментувати і, можливо, навіть втручатися у процеси для покарання цих осіб.

ВВС Україна: Оскільки нікого з тих, хто гіпотетично могли віддати такий наказ, досі не звільнили, ми маємо підстави припустити що вони досі залишають на своїх посадах. Теоретично ми не застраховані від того, що брутальне застосування сили матиме місце ще раз.

Давид Жванія: Я виключаю, що буде застосування сили. Якщо хтось сьогодні ще не розуміє, то це "валіза-вокзал-поїзд". І, можливо, на лікування – наприклад, до Німеччини.

"Я думаю, що вчора – це була провокація для картинки. В першу чергу, щоб Росія показувала які у нас тут провокації, як тут хулігани б’ються, і ллється кров…"

Давид Жванія

Але ніяке застосування сили неможливе, тому що нема кому виконувати.

ВВС Україна: Вчора виконували.

Давид Жванія: Це були провокації.

ВВС Україна: Добрі собі провокації – 40 побитих журналістів.

Давид Жванія: Це вже безглуздість виконавців… Людський фактор.

Я думаю, що вчора – це була провокація для картинки. В першу чергу, щоб Росія показувала які у нас тут провокації, як тут хулігани б’ються, і ллється кров…

Треба Юлію Володимирівну відправити на лікування в Німеччину

ВВС Україна: Чи може парламент у вівторок проголосувати за звільнення Юлії Тимошенко? Таку вимогу в понеділок на погоджувальній раді поставила опозиція.

Давид Жванія: Я абсолютно погоджуюся з тим, що зараз є такий настрій, щоби для суспільства, для Європи, для всього цивілізованого світу зняти це питання з порядку денного.

Треба Юлію Володимирівну відправити на лікування в Німеччину. А там – і опозиція, і влада, і парламент, і майдан – ми вирішимо, що робити.

ВВС Україна: Чи будете ви створювати у парламенті нову групу чи увійдете до складу якоїсь опозиційної чи неопозиційної фракції?

Давид Жванія: Я не буду входити до жодної фракції.

Якщо з тих депутатів, які зараз будуть виходити з фракції Партії регіонів і які зараз є позафракційними, створюватиметься щось, щоб мати можливість бути активним, посиленим учасником підписання коаліційної угоди – я буду це робити з задоволенням.

ВВС Україна: Якби ви зараз, припустімо, по дорозі на Майдан, зустріли Віктора Януковича, що б ви йому сказали?

Давид Жванія: Я б йому порадив, в першу чергу, зібрати фракцію Партії регіонів, налагодити з нею діалог і робити все, щоб фракція Партії регіонів була готова до підписання угоди про створення широкої коаліції…

ВВС Україна: …яка позбавить президента частини повноважень.

Прочитано 5752 раз

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ

Ливинский Михаил Ляшко Олег Мартыненко Николай Марчук Евгений Медведчук Виктор Мельник Юрий Мирошниченко Юрий Немыря Григорий Новицкий Владимир Огрызко Владимир UkrOboronPromАваков Арсен АВАНТ - БАНК (Ярема Савченко Лебедев)Агатий ВладимирАдвокат и юрист в Виннице (Вінниці)Азаров НиколайАкимова ИринаАлекперовАлексей Савченко | Авант банкАлексей ФедорычевАндрей ВаврышАндрей Довбенко (Андреас Неоклеус энд Ко)АНТИКОРАнтикорАнтикоррупционная политикаАнтикоррупционный комитетАнтикоррупционный порталАнтикоррупционный портал - антикор - job-sbu.orgАнтикоррупция и люстрация Антикорупциооный порталАнтикорупцияАрбузов СергейАртем Тимченко - Искра НьюзАстрологАхметов РинатБатальон АйдарБережная ИринаБерезенко СергейБилоконь НиколайБогартирьова Раїса - РаисаБоголюбов Геннадий Бойко Юрий Бродский Михаил БуяджиВакарчук Иван Ванга - Предсказания ВангиВасадзе Тариэл Василиса ВолодинаВасюник ИванВасюник Иван Вилкул Елена Винский Иосиф Вовкун Василий Военное положениеВольф Мессинг предсказания биографияГайдук Виталий Гелетей ВалерийГенадий Кернес убит- Гепа раненГерасимьюк Ольга Геращенко Ирина Герман Анна Герман Лиллевяли и Виктор ЛиллевялиГиркин - Стрелок - БесГладчук ВадимГонгадзе Георгий - Гия Гонгадзе Гонтарева Валерия Гордон Дмитрий - БульварГрицак ВасилийГриценкоГройсман ВладимирГубський Богдан Данилишин Богдан Дворецкий ИгорьДемаркация - ГраницаДемчак РусланДенисова ЛюдмилаДенисова Людмила Джарты Василий Дмитрий Фирташ - Арестован ФирташДмитрий Ярош - Правый секторДовгий ОлесьДовгий Олесь Довгий Олесь ДУБЛЬДомбровский АлександрДорошенко Михаил Досье - секс скандалДрозденко Максим Дурдом - политический дурдомЕфименко Константин Ехануров ЮрийЖвания - Давид ЖванияЖеваго Константин Жеваго КонстантинЖК AVALON 5 / АВАЛОН 5Закон ОРДЗахарченко ВиталийЗварич РоманЗварыч Роман ЗвягильскийЗинченко Александр Иванчук АндрейИваньков Вячеслав - ЯпончикИгорь ШкиряИсаенко ДмитрийКазахстанская Ванга Вера Лион - Казахская ВангаКалетник ИгорьКальцев Владимир Каськив Владислав КиборгиКивалов СергейКиллеры - киллерКинах Анатолий Кириленко Вячеслав Климкин Павел - Павло КлімкінКличко ВиталийКлюев Андрей Клюев Сергей Князевич Руслан Кожемякин Андрей Кожемякин Андрей Колесников Борис Колобов ЮрийКоломойский убит - Коломойский свадьба Кернес и АхметовКомпроматКонстантин БрыльКонфликтные новостиКонфликтный пиарКоролевская НатальяКоролевская НатальяКраснокутский СергейКрупко Петр Ксензенко Валерий Курченко СергейЛарин СергейЛевочкин СергейЛевочкин Сергей Литвин ВладимирЛуценко ЮрийЛяшко ОлегМайдан 3.0 - новый майданМедведчук ВикторМИЗРАХ ИГОРЬМирошниченко НиколайНадрага ВасилийНаливайченко ВалентинНиколай Катеринчук - Микола КатеринчукНострадамус - Предсказания НострадамусаОнул Николай ОРДОстровПабат АлександрПаракуда ОлегПеревал ДятловаПилипишин ВикторПоплавский МихаилПорошенко ПётрПортал КомпроматПортников ВиталийПортнов АндрейПредсказания для Украины - России - ПутинаПредсказания на 2015 годПрисяжнюк Николай Присяжнюк НиколайПрогнимак АлександрПрутник Эдуард Путин вылетел в КиевПутин хуйло - ДещицяПшонка Артем Райнин Игорь Референдум в КрымуСавченко Игорь Сапрыкина Лариса Сафиуллин Равиль СБУСергей Пашинский Сивкович Владимир Симоненко ПетроСлавянск Бабай Штепа СтрелокСоколСольвар РусланСольвар РусланСотник ПарасюкСпротив - Нацбюро - НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИСтарух Александр Степан БандераСу-24 - Су-25Татьяна Чорновол - Тетяна ЧорноволТемаТимошенко ЮлияТищенко ЕленаТретьяков АлександрТурчинов АлександрТягнибок ОлегУКРЗАЛИЗНЫЦЯУкроборонпромУкроборонпромУКРПЛАСТИК - Ирина МирошникУкрпластик - Ирина МирошникУКРПОЧТА (УКРПОШТА)УкрспецэкспортУрбанский АлександрУрбанский АнатолийФукс ГеннадийХайВейХаял Алекперов - Предсказания Хаяла АлекпероваХвыля - ХвиляХомутынник Виталий Хорошковский ВалерийХорошковский ВалерийХорошковский Валерий Цушко Василь - ВасилийЦыплаков РусланЧастичная мобилизация - часткова мобілізаціяЧекальский Юрий Чередниченко Юрий Черкаска Валерий Черняк Евгений (ТМ Хортица, Global Spirits)ЧОРНОИВАН ТАРАСШамилов ВладимирШепелев ОлександрШлайфер Виталий Ярославський ОлександрЯрошенко ФедорЯценко АнтонЯценюк АрсенийЯцуба Владимир