Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Жеваго Константин
28.02.2014

Фонтани Володимира Гройсмана і Порошенка: піар за рахунок платників податків

Опубликовано в Гройсман Владимир

Наш вінницький градоначальник Володимир Гройсман не тільки є «пташеням гнізда поРОШЕНкового»,– вони із шоколадним магнатом ще й багато в чому схожі. Наприклад, у жадібності, жлобстві, бажанні підгорнути під себе все, що «погано» (на їхню думку) лежить, у напусканні туману в очі майбутніх виборців (а Порошенко з Гройсманом тільки так і сприймають вінничан зокрема та людей загалом). Обоє дуже люблять показуху та обожнюють піар. Ба, вони навіть зовні чимось подібні!А деякі свої піар-акції Порошенко та Гройсман взагалі чи то запозичують, чи то переймають один в одного. Наприклад, фонтани!
Як на мене, фонтани – це найкращий винахід для тих, хто прагне будь що вразити, запам’ятатися й зачепитися в підсвідомості у якості щедрого мецената і творця краси. А в нашому випадку фонтани – це практично символ феєричного піару, причому за рахунок платників податків, тобто нас із вами.
Візьмімо порошенкове «світло-музичне диво» або, як ще його називають шанувальники усього яскравого, блискучого та гучного – «співаючий фонтан Рошен» біля цукеркової фабрики. Петро Олексійович любить сам розповідати й дуже схвалює, коли інші розповідають про нечувану щедрість його, як мецената. Мовляв, такі колосальні гроші були кинуті винятково заради задоволення естетичних смаків та вподобань вінничан! Це подарунок місту та усім його мешканцям. (Нагадаємо, на фонтан та набережну Порошенко скинув Вінниці з «барського плеча» аж 25мільйонів гривень).
Справа, безумовно, варта доброго слова. Але ж не потоку слів, який не закінчується ні вдень, ні вночі! Тим більше, якщо знати всю нерекламовану правду про будівництво фонтануй набережної.
Нагадаємо, що свого часу Порошенко досить дешево купив землю під фабрику. Тоді навіть розгорівся скандал, коли «партії вінничан», Домбровському й Заболотному закидали такого собі хабара Порошенкові у вигляді здешевлення цієї ділянки під фабрику. 16,4 га вінницької землі було продано за 5 млн. 700 тис. грн., тоді як справжня її вартість сягала 10 млн. грн.
Коли ж фабрика запрацювала, стало зрозуміло, що останні кліматичні зміни готують неприємні сюрпризи всім, хто має помешкання чи інші будівлі в безпосередній близькості до води. Простіше кажучи, однієї прикрої миті повінь може «підмочити» Порошенкову кондитерську фабрику, в яку магнат вклав аж 250 мільйонів гривень. Потрібно було негайно діяти, аби запобігти таким негативним прогнозам: бізнес під загрозою! Але ж треба знати Петра Олексійовича, який ретельно рахує кожну копійку у власній кишені і вважає справжньою трагедією, коли ця копійка з кишені випадає! Тому наш меркантильний «шоколадний лис» спрацював блискуче!
Знаючи, що кожний інвестор повинен передати на потреби тієї територіальної громади, в межах якої він будує підприємство, 10 відсотків коштів від його вартості, Петро Олексійович убив два зайці одним пострілом! Запропонував нашому євро-мерові безумовно вигідну для себе «операцію» під кодовою назвою «Фонтан». За ті ж самі 25 мільйонів, які він і так повинен був віддати громаді Вінниці, Порошенко укріпив набережну і збудував фонтан! Звісно, наш градоначальник, який, не кліпнувши, запросто може відібрати в дітей школу чи стадіон, а в їхніх батьків бізнес, навіть не подумав винести на обговорення громади питання, як саме витратити гроші інвестора.
Можливо, у місті є більш важливі місця, куди можна було б витратити оті 25 мільйонів?! Але ж ні, Гройсман вирішив, що найбільш «соціально значимим об’єктом» для Вінниці є набережна, що носитиме рекламне ім’я фірми Порошенка, та однойменний фонтан.
Чому ж не спитав мер у громади її згоди? Бо його на те не уповноважив наш великий «меценат»! Порошенкові потрібно укріпити дамбу, а «зайвих» грошей у мільярдера нема. От і повернулися мільйони вінницької громади у кишеню Петра Олексійовича!
Що до фонтану, який, здавалося б, до укріплення дамби не має жодного стосунку, то й тут усе не так, як нам малюють Гройсман та його наставник і покровитель.
Шановні, Порошенко змайстрував собі розкішний піар-майданчик, де він може нескінченну кількість разів «розкручувати» свою продукцію і власну політ-персону! Адже зверніть увагу, кожне відкриття чи закриття фонтану – це велике політ-шоу одного актора. Кого сюди Петро Олексійович тільки не возить! Тут побували і Луценко з Яценюком, і Кличко, і купа нардепів від опозиції, і весь шоу-бомонд зі столиці.
Наприклад, цього разу, коли фонтан закривався на «зимову сплячку», Порошенкові вдалося затягти до Вінниці надзвичайного і повноважного посла Королівства Нідерланди в Україні Кейса Кломпенхауера, який, як повідомили ЗМІ,«у своєму вітальному слові висловив надію, що наприкінці листопада вінничани зможуть привітати одне одного із успіхами євроінтеграційних процесів».
Наскільки для Петра Олексійовича важливо «долучитися до євроінтеграційних процесів», зважаючи на відмову Росії впускати на свій ринок «рошенівську» продукцію, всім відомо. Бізнес же страждає!
Власне, вся шоу-програма цьогорічних «проводів» фонтану була в руслі євроінтеграційних мрій шоколадного магната.«50 тисяч вінничан прийшли на фонтан «Рошен», щоб сказати: «Так» Україні в Європі!»,- написали місцеві ЗМІ.
Ох, який «бонус» отримає Петя від Європи! (Ну, у всякому випадку, він на це дуже сподівається).
«Гостям свята роздали стрічки у кольорах національного прапора України та стяга Євросоюзу. А після того, як вся набережна проскандувала: «Україна – ЄС», ведучі заявили, що це – найбільший в Європі флеш-моб на підтримку України в Європі», – написали газети.
- Якщо досі ми демонстрували світу Вінницю, то тепер настав час демонструвати Україну, – пафосно заявив перед початком дійства Порошенко. Ну і не забув похвалитися: –  Рівень музичних програм фонтану до цього забезпечували фахівці зі світовим ім’ям, навіть з Голівуду, але сьогодні ми переконалися, що й українці здатні творити дива.
За словами Порошенка, «участь у створенні нової програми взяли сучасні українські митці Дмитро Гнатюк, Ніна Матвієнко, Оксана Білозір, гурт «ВВ» на чолі з Олегом Скрипкоюта інші».
Деякі, як от «помаранчева» соратниця Порошенка Оксана Білозір, навіть прибули на шоу власною персоною.
До речі, важлива деталь, про яку ніхто жодного разу не почув ні від нашого євро-мера, ні від самого Порошенка: набережну, невдовзі після феєричного відкриття, було тихенько передано на баланс міської ради. Ну немає у мільярдера зайвих коштів на її утримання!
Це можна називати по-різному, але у мене чомусь крутиться на язиці єдине визначення: жлобство! Збудувати об’єкт за 25 мільйонів, щой так належать громаді, і… передати його на утримання самої ж громади! Браво, Петре Олексійовичу! Це вищий пілотаж жадібності.
Ретельно вчиться і переймає досвід у наставника і його талановитий учень Вова. Нещодавно він теж відкрив нам фонтан у парку Горького, по-порошенківськи підсвітивши його. Дякувати всім святим, старий міський фонтан наш євро-мер не додумався модернізувати силами своїх «архітекторів» з освітою агрономів – залишив, як є. Провів тільки реконструкцію, підлатав де треба. А пішло на це… майже мільйон гривень! Якщо бути зовсім точним, 980 тисяч гривень.На що?! Невже бетон, труби з «нержавійки», насоси й підсвічування можуть коштувати таких грошей?!
Та насправді все ще цікавіше. Поінформовані джерела стверджують, що на фонтан пішло тільки 100 тисяч гривень міського бюджету. Все інше ніби то «покрив» підрядник, який і робив реконструкцію. Вінничани, які хоч трохи розуміються в будівництві й архітектурній справі, скажуть: мільйона гривень реконструкція фонтану в парку точно не «потягла». Найбільше, що витратив підрядник, це 250-300 тисяч гривень (без 100 тисяч бюджетних від міста). Шляхом нескладних арифметичних дій можемо порахувати, що сума «відкату», отриманих нашим Володимиром Борисовичем, десь у межах 500 тисяч гривень. Тобто, половина мільйона, витраченого на фонтан. А ви питаєте, де взявся мільйон у чиновника з досить скромною зарплатою та повною відсутністю бізнесу на новий Рендж Ровер! З миру по нитці – Вові машинка!
Але може співпадіння у часі придбання джипа та завершення реконструкції фонтану – проста випадковість? Може й випадковість. Хіба з останніх «ґешефтів», провернутих нашим євро-мером у місті, була тільки реконструкція фонтану? Є й інші «гарні» справи, як от «озеленення» міста, вивішування світлових гербів на стовпах, обладнання відеоспостереження на вулицях, продаж спортивного стадіону на Вишеньці будівельному інвестору й багато іншого. А скільки всіляких цікавих тендерів проводиться в мерії!.. Скільки бабла скинув Кабмін на придбання трамваїв та які гроші було списано на святкування неіснуючого ювілею міста! На всілякі археологічні пошуки чи то бурштинової кімнати, чи то бібліотеки Ярослава Мудрого…
Фонтан у центральному парку – це тільки епізод. Точніше, іспит студента Вови професорові Порошенку, великому знавцю «науки відкатів та зисків». І здав Вова цей іспит, погодьтеся, чудово!

Прочитано 3981 раз

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ

Ливинский Михаил Ляшко Олег Мартыненко Николай Марчук Евгений Медведчук Виктор Мельник Юрий Мирошниченко Юрий Немыря Григорий Новицкий Владимир Огрызко Владимир UkrOboronPromАваков Арсен АВАНТ - БАНК (Ярема Савченко Лебедев)Агатий ВладимирАдвокат и юрист в Виннице (Вінниці)Азаров НиколайАкимова ИринаАлекперовАлексей Савченко | Авант банкАлексей ФедорычевАндрей ВаврышАндрей Довбенко (Андреас Неоклеус энд Ко)АНТИКОРАнтикорАнтикоррупционная политикаАнтикоррупционный комитетАнтикоррупционный порталАнтикоррупционный портал - антикор - job-sbu.orgАнтикоррупция и люстрация Антикорупциооный порталАнтикорупцияАрбузов СергейАртем Тимченко - Искра НьюзАстрологАхметов РинатБатальон АйдарБережная ИринаБерезенко СергейБилоконь НиколайБогартирьова Раїса - РаисаБоголюбов Геннадий Бойко Юрий Бродский Михаил БуяджиВакарчук Иван Ванга - Предсказания ВангиВасадзе Тариэл Василиса ВолодинаВасюник ИванВасюник Иван Вилкул Елена Винский Иосиф Вовкун Василий Военное положениеВольф Мессинг предсказания биографияГайдук Виталий Гелетей ВалерийГенадий Кернес убит- Гепа раненГерасимьюк Ольга Геращенко Ирина Герман Анна Герман Лиллевяли и Виктор ЛиллевялиГиркин - Стрелок - БесГладчук ВадимГонгадзе Георгий - Гия Гонгадзе Гонтарева Валерия Гордон Дмитрий - БульварГрицак ВасилийГриценкоГройсман ВладимирГубський Богдан Данилишин Богдан Дворецкий ИгорьДемаркация - ГраницаДемчак РусланДенисова ЛюдмилаДенисова Людмила Джарты Василий Дмитрий Фирташ - Арестован ФирташДмитрий Ярош - Правый секторДовгий ОлесьДовгий Олесь Довгий Олесь ДУБЛЬДомбровский АлександрДорошенко Михаил Досье - секс скандалДрозденко Максим Дурдом - политический дурдомЕфименко Константин Ехануров ЮрийЖвания - Давид ЖванияЖеваго Константин Жеваго КонстантинЖК AVALON 5 / АВАЛОН 5Закон ОРДЗахарченко ВиталийЗварич РоманЗварыч Роман ЗвягильскийЗинченко Александр Иванчук АндрейИваньков Вячеслав - ЯпончикИгорь ШкиряИсаенко ДмитрийКазахстанская Ванга Вера Лион - Казахская ВангаКалетник ИгорьКальцев Владимир Каськив Владислав КиборгиКивалов СергейКиллеры - киллерКинах Анатолий Кириленко Вячеслав Климкин Павел - Павло КлімкінКличко ВиталийКлюев Андрей Клюев Сергей Князевич Руслан Кожемякин Андрей Кожемякин Андрей Колесников Борис Колобов ЮрийКоломойский убит - Коломойский свадьба Кернес и АхметовКомпроматКонстантин БрыльКонфликтные новостиКонфликтный пиарКоролевская НатальяКоролевская НатальяКраснокутский СергейКрупко Петр Ксензенко Валерий Курченко СергейЛарин СергейЛевочкин СергейЛевочкин Сергей Литвин ВладимирЛуценко ЮрийЛяшко ОлегМайдан 3.0 - новый майданМедведчук ВикторМИЗРАХ ИГОРЬМирошниченко НиколайНадрага ВасилийНаливайченко ВалентинНиколай Катеринчук - Микола КатеринчукНострадамус - Предсказания НострадамусаОнул Николай ОРДОстровПабат АлександрПаракуда ОлегПеревал ДятловаПилипишин ВикторПоплавский МихаилПорошенко ПётрПортал КомпроматПортников ВиталийПортнов АндрейПредсказания для Украины - России - ПутинаПредсказания на 2015 годПрисяжнюк Николай Присяжнюк НиколайПрогнимак АлександрПрутник Эдуард Путин вылетел в КиевПутин хуйло - ДещицяПшонка Артем Райнин Игорь Референдум в КрымуСавченко Игорь Сапрыкина Лариса Сафиуллин Равиль СБУСергей Пашинский Сивкович Владимир Симоненко ПетроСлавянск Бабай Штепа СтрелокСоколСольвар РусланСольвар РусланСотник ПарасюкСпротив - Нацбюро - НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИСтарух Александр Степан БандераСу-24 - Су-25Татьяна Чорновол - Тетяна ЧорноволТемаТимошенко ЮлияТищенко ЕленаТретьяков АлександрТурчинов АлександрТягнибок ОлегУКРЗАЛИЗНЫЦЯУкроборонпромУкроборонпромУКРПЛАСТИК - Ирина МирошникУкрпластик - Ирина МирошникУКРПОЧТА (УКРПОШТА)УкрспецэкспортУрбанский АлександрУрбанский АнатолийФукс ГеннадийХайВейХаял Алекперов - Предсказания Хаяла АлекпероваХвыля - ХвиляХомутынник Виталий Хорошковский ВалерийХорошковский ВалерийХорошковский Валерий Цушко Василь - ВасилийЦыплаков РусланЧастичная мобилизация - часткова мобілізаціяЧекальский Юрий Чередниченко Юрий Черкаска Валерий Черняк Евгений (ТМ Хортица, Global Spirits)ЧОРНОИВАН ТАРАСШамилов ВладимирШепелев ОлександрШлайфер Виталий Ярославський ОлександрЯрошенко ФедорЯценко АнтонЯценюк АрсенийЯцуба Владимир