Вы находитесь здесь:Главная/Резонанс
28.02.2014

Замість однієї «висотки» – дві, на місці скверу – паркінг, а без стадіону можна обійтися, - вважає євро-мер Владимир Гройсман

Опубликовано в Гройсман Владимир

Жадібність і апетити нашого євро-мера, схоже, гумові: розтягуються до неймовірних розмірів! Шматків землі, які можна штовханути «блатним» інвесторам за великі гроші й солідні відкати у нашому місті все менше – воно, на відміну від Вовиної жадібності, не гумове. Тому доводиться продавати ділянки, які продавати не можна в принципі! Бо це, по-перше, протизаконно, а по-друге – не по-людськи!Найсвіжіший скандал, який обіцяє стати дуже гучним, вибухнув через продаж нашим градоначальником… шкільного стадіону! Саме на ньому й має вирости новенька 9-поверхова «висотка». Мало того, що у дітей заберуть останнє місце, де вони безкоштовно займалися спортом, а у молодих мамів – останній клапоть землі біля будинку, де влітку можна було погуляти з дітьми, то ще й під вікнами 5-поверхівки зведуть височенний будинок, який закриє небо й сонце для мешканців нижчого будинку.А уявіть собі сам процес будівництва із вбиванням свай, котлованом, гуркотом техніки, багнюкою в дощ та пилюкою влітку!..
Та найбільше жителів 8-го мікрорайону Вишеньки вразили не тільки усі ці «світлі перспективи», а справжня лавина брехні, яку наш євро-мер бухнув на голови розгублених і роздратованих вінничан.
Місцезнаходження нового будинку – біля школи №18.Спочатку, за першим варіантом, який виносився на громадські слухання, планувалося, що новий будинок зведуть біля існуючого п’ятиповерхового по Стахурського, 58-а, який поряд із кафе «Світанок». А у вигляді бонусу за спричинені незручності забудовник зробить реконструкцію нинішнього стадіону18-ої школи.
Звісно, мешканці п’ятиповерхівки заявили свою категоричну незгоду, бо близькість висотки не тільки загрожує закрити їм сонце, а й забрати прибудинкову територію. А ще це сусідство дасть добряче навантаження на всі комунікації, які й так перевантажені. Кому таке сподобається? Тому люди висловилися проти будівництва, пообіцявши мерії та забудовнику показати «кузькину маму» в разі, якщо питання буде «протискатися» й далі. Та мерія не розгубилася: вона у нас здатна виявляти вражаючий креатив у ситуаціях, де можна добряче «нагріти руки». І замість старого виник новий варіант, ще «кращий»: об’єкти будівництва поміняти місцями!Відтак «компромісним варіантом», який вигадав наш євро-мер, стало зведення дев’ятиповерхівки на стадіоні 18-ої школи, а новий стадіон обіцяно облаштувати біля п’ятиповерхівки на Стахурського.
Що в такому випадку виграють мерія та забудовник? Ще більшу площу під будівництво! Замість обіцяного одного будинку тепер планується ще й другий, восьмиповерховий. Ну а мешканцям мікрорайону бонус: як обіцяє Гройсман, на «п’ятачку» біля «Світанку» «за рахунок інвестора спорудять стадіон для міні-футболу, волейбольний і баскетбольний майданчики – усі з трибунами, великий скейт-парк, тренажерну зону, ділянку зі столами для настільного тенісу, ігровий майданчик для малечі».
Мешканці мікрорайону одразу почули фальшиві ноти в цій «арії щедрого мера». По-перше, на тому куцому клаптикові землі, який планується відвести під стадіон, усього обіцяного «втулити» не вдасться ніяк. І потім, це ділянка під нахилом до проїжджої частини! Який стадіон?!
Та й рішення про затвердження проекту землеустрою відносно земельної ділянки уже на вулиці Келецькій(без номера), а саме – забудови шкільного стадіону школи №18, яке мерія прийняла 23 серпня цього року, незаконне. Адже цятериторія, згідно з Земельним кодексом України, відноситься до земель рекреаційногопризначення! А для такихвстановленоособливий порядок зміницільовогопризначення. Їхвилученняздійснюєтьсялише за рішеннямКабміну.
Але що Вові той Кабмін?! Він сам собі давно Кабмін, Верховна Рада й Адміністрація Президента в одному флаконі. Тому за його дорученням чиновники мерії знайшли шпарину в законодавстві й стверджують, що закону не порушують і проектнадокументаціявиконанау повнійвідповідності до державнихбудівельних норм. Стосовно ж претензій людей,щотериторіястадіону–церекреаційніземлі, то, мовляв, нічого подібного!Цяземельнаділянка не була оформлена за школою №18…
Власне, перевірити слова чиновників мерії має прокуратура. Бо їм збрехати, як із горбка збігти!
Проводити повторні громадські слухання вже по другому варіанту забудови мерія не бажає. Директор департаменту архітектури, містобудування і кадастру Вінницької міськради Максим Мартинюк стверджує, що це не потрібно, «так як концепцію в цілому уже схвалила громада. Тому правових підстав для перегляду уже прийнятого рішення нема. Але в будь-якому випадку– ми налаштовані на діалог з мешканцями прилеглих будинків».
Як саме мерія «налаштована» до них дослухатися, мешканці мікрорайону зрозуміли швидко. По-перше, зауваження людей не хочуть почути на громадських слуханнях.А де ж обіцяний «діалог»?! По-друге, розпочати зведення будинку, як пригрозив департамент капітального будівництва міськради, мають найближчим часом. А осьобіцяний стадіон планують робити уже десь потім, навесні…
Вінничани вже добре знають, як виконує обіцянки євро-мер (до речі, в якихось там рейтингах по виконанню обіцянок він лідирує!). Тому люди переконані, що ніякого стадіону не отримають. У кращому випадку – міні-майданчик між «Барвінком» та «Світанком».
-Якщо інвестор маєгроші на реконструкцію стадіону, – кажуть мешканці мікрорайону на Келецькій та Стахурського, – то цемає бути саме реконструкція, а не його знищення під гарними гаслами. І така реконструкція повинна передувати зведенню будинку!
Але мерія на чолі з Гройсманом та забудовник чхати хотіли на вимоги й побажання людей! Будівництво вперто просувається, незважаючи на величезну кількість підписів мешканців мікрорайону й на категоричну незгоду людей. При цьому кишенькові ЗМІ нашого євро-Вови тиражують брехню, що мерія з людьми домовилась. Як саме «домовились», можна було спостерігати нещодавно, коли люди двічі відбили атаки забудовника, який намагався почати будівництво, не показав на вимогу мешканців жодного документа й поводився вкрай хамовито. Десь поділася й дипломатичність чиновника мерії пана Мартинюка, який прямо заявив людям, що будинок тут буде і протестувальники нічого не доб’ються. Мовляв, три скарги до обласної прокуратури не змінять ситуації ніяк.
До речі, категоричну незгоду з будівництвом висловлюють мешканці не двох, а шести багатоповерхівок мікрорайону! І коли до спортивного майданчика, який мерія прагне будь-що перетворити в будівельний, під’їхала техніка забудовника, люди перегородили їй шлях «живим ланцюгом». У відповідь інвестор заявив людям, що він уже витратив на будівництво мільйон гривень (на документацію і т.д.), і відступати не збирається! Очевидно, забудовник впевнений, що щедрий «відкат» мерові автоматично мав зняти всі проблеми з мешканцями Вишеньки, тому він прикро здивований несподіваним і рішучим спротивом людей!
Про те, що й наш градоначальник не має наміру відступати через якісь кілька сотень (чи тисяч) незгодних вінничан, говорять наступні події. Жильці будинків №№99, 105, 109 і 155 по Келецькій та №№58-а та 62 по Стахурського написали звернення до обласної прокуратури. За повідомленням прес-служби прокуратури Вінниці, 16 жовтня інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю доручено вивчити законність виділення ділянки під забудову.
За результатами перевірки прокуратура має винести власне рішення. Але вже 17 жовтня до стадіону прибула будівельна техніка компанії! Забудовник мав намір обгородити місце забудови (стадіон) і рити на ньому котлован. Люди не розгубилися, перегородивши шлях техніці та викликавши журналістів і телевізійників. Навалу вдалося відбити!Того дня деяким учасникам акції пощастило таки кинути оком на проект забудови, яким розмахував у них перед носом забудовник. Яким же було здивування людей, коли замість одного будинку вони побачили аж два! Причому територію між ними забудовник планує відвести під проїжджу частину й паркінг. А де ж обіцяний мером сквер?! Та й місця під стадіон залишиться стільки, що на ньому буде тісно навіть учням однієї школи (стадіон планується спільний для двох шкіл, №№18 та 25).
До речі, 15 років тому, коли мером був Домбровський, у 18-ої та 25-ої шкіл були окремі повноцінні стадіони. Той, де зараз планується будівництво «однієї» багатоповерхівки, належав 25-ій школі. Тоді на місці стадіону 18-ої школи звели будинок. Забудовник обіцяв зробити його однопід’їздним. А звів аж на 4 під’їзди… Від стадіону залишився маленький майданчик.
Люди переконані, в даному випадку трапиться те ж саме! Бо Гройсман такий самий брехун, як і його попередник, Домбровський. Одна та обставина, що людям кажуть про один будинок, коли на плані їх уже два, говорить про величезну брехню мерії та забудовника. Тому мешканці мікрорайону не мають жодних підстав вірити, що невдовзі, після появи будинків, у них з’явиться весь обіцяний комплекс спортивних майданчиків, стадіонів, кортів та скверів. Це обіцянка-цяцянка, якої від самого початку ніхто не збирається виконувати!
Цілковите схвалення будівництва висловлює хіба що директор 18-тої школи Анатолій Мельник. Спробував би пан Мельник заперечити!..
Мешканці 8-го мікрорайону Вишеньки обіцяють перекривати забудовнику шлях стільки разів, скільки той намагатиметься завести техніку на стадіон. А ще люди були дуже здивовані, коли почули слова мера про майбутнє будівництво:
- Ми провели громадські слухання, які в принципі не є обов’язковими, та ми цінуємо думку громади (!). Але вона має бути об’єктивна і конструктивна. Ми не знайшли цим будівництвом до жодної дворової території. Ми хочемо дати можливість інвестору побудувати будинок, закумулювати гроші і побудувати дитячий майданчик, футбольне, баскетбольне, волейбольне поля(!), тощо. Що в цьому поганого? Втому, що у вікна люди бачитимуть ще один будинок? Потрібно розуміти, що територія, де ведеться будівництво – це болото, де насіяна трава і стоїть дві брами воріт і металевий турнік. Взамін цього люди отримають сучасний об’єкт».
Мешканці Вишеньки рекомендують градоначальнику виділити під будівництво «висотки» майданчик біля власного будинку, аби у вікна він та його родина «бачили ще один будинок». А спортивний майданчик біля 18-ої школи люди обіцяють відремонтувати власними силами й за власні кошти, раз у мерії на такі цілі немає грошей.
Інші, ще більш радикально налаштовані вінничани, пропонують піти ще далі й ініціювати відставку мера, доки він не встиг вигідно продати всю Вінницю разом із її мешканцями. Люди переконані, що градоначальником має бути господар, який дбає про людей і місто, а не барига, який на все дивиться через призму грошей.

Прочитано 8880 раз

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ

Ливинский Михаил Ляшко Олег Мартыненко Николай Марчук Евгений Медведчук Виктор Мельник Юрий Мирошниченко Юрий Немыря Григорий Новицкий Владимир Огрызко Владимир UkrOboronPromАваков Арсен АВАНТ - БАНК (Ярема Савченко Лебедев)Агатий ВладимирАдвокат и юрист в Виннице (Вінниці)Азаров НиколайАкимова ИринаАлекперовАлексей Савченко | Авант банкАлексей ФедорычевАндрей ВаврышАндрей Довбенко (Андреас Неоклеус энд Ко)АНТИКОРАнтикорАнтикоррупционная политикаАнтикоррупционный комитетАнтикоррупционный порталАнтикоррупционный портал - антикор - job-sbu.orgАнтикоррупция и люстрация Антикорупциооный порталАнтикорупцияАрбузов СергейАртем Тимченко - Искра НьюзАстрологАхметов РинатБатальон АйдарБережная ИринаБерезенко СергейБилоконь НиколайБогартирьова Раїса - РаисаБоголюбов Геннадий Бойко Юрий Бродский Михаил БуяджиВакарчук Иван Ванга - Предсказания ВангиВасадзе Тариэл Василиса ВолодинаВасюник ИванВасюник Иван Вилкул Елена Винский Иосиф Вовкун Василий Военное положениеВольф Мессинг предсказания биографияГайдук Виталий Гелетей ВалерийГенадий Кернес убит- Гепа раненГерасимьюк Ольга Геращенко Ирина Герман Анна Герман Лиллевяли и Виктор ЛиллевялиГиркин - Стрелок - БесГладчук ВадимГонгадзе Георгий - Гия Гонгадзе Гонтарева Валерия Гордон Дмитрий - БульварГрицак ВасилийГриценкоГройсман ВладимирГубський Богдан Данилишин Богдан Дворецкий ИгорьДемаркация - ГраницаДемчак РусланДенисова ЛюдмилаДенисова Людмила Джарты Василий Дмитрий Фирташ - Арестован ФирташДмитрий Ярош - Правый секторДовгий ОлесьДовгий Олесь Довгий Олесь ДУБЛЬДомбровский АлександрДорошенко Михаил Досье - секс скандалДрозденко Максим Дурдом - политический дурдомЕфименко Константин Ехануров ЮрийЖвания - Давид ЖванияЖеваго Константин Жеваго КонстантинЖК AVALON 5 / АВАЛОН 5Закон ОРДЗахарченко ВиталийЗварич РоманЗварыч Роман ЗвягильскийЗинченко Александр Иванчук АндрейИваньков Вячеслав - ЯпончикИгорь ШкиряИсаенко ДмитрийКазахстанская Ванга Вера Лион - Казахская ВангаКалетник ИгорьКальцев Владимир Каськив Владислав КиборгиКивалов СергейКиллеры - киллерКинах Анатолий Кириленко Вячеслав Климкин Павел - Павло КлімкінКличко ВиталийКлюев Андрей Клюев Сергей Князевич Руслан Кожемякин Андрей Кожемякин Андрей Колесников Борис Колобов ЮрийКоломойский убит - Коломойский свадьба Кернес и АхметовКомпроматКонстантин БрыльКонфликтные новостиКонфликтный пиарКоролевская НатальяКоролевская НатальяКраснокутский СергейКрупко Петр Ксензенко Валерий Курченко СергейЛарин СергейЛевочкин СергейЛевочкин Сергей Литвин ВладимирЛуценко ЮрийЛяшко ОлегМайдан 3.0 - новый майданМедведчук ВикторМИЗРАХ ИГОРЬМирошниченко НиколайНадрага ВасилийНаливайченко ВалентинНиколай Катеринчук - Микола КатеринчукНострадамус - Предсказания НострадамусаОнул Николай ОРДОстровПабат АлександрПаракуда ОлегПеревал ДятловаПилипишин ВикторПоплавский МихаилПорошенко ПётрПортал КомпроматПортников ВиталийПортнов АндрейПредсказания для Украины - России - ПутинаПредсказания на 2015 годПрисяжнюк Николай Присяжнюк НиколайПрогнимак АлександрПрутник Эдуард Путин вылетел в КиевПутин хуйло - ДещицяПшонка Артем Райнин Игорь Референдум в КрымуСавченко Игорь Сапрыкина Лариса Сафиуллин Равиль СБУСергей Пашинский Сивкович Владимир Симоненко ПетроСлавянск Бабай Штепа СтрелокСоколСольвар РусланСольвар РусланСотник ПарасюкСпротив - Нацбюро - НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИСтарух Александр Степан БандераСу-24 - Су-25Татьяна Чорновол - Тетяна ЧорноволТемаТимошенко ЮлияТищенко ЕленаТретьяков АлександрТурчинов АлександрТягнибок ОлегУКРЗАЛИЗНЫЦЯУкроборонпромУкроборонпромУКРПЛАСТИК - Ирина МирошникУкрпластик - Ирина МирошникУКРПОЧТА (УКРПОШТА)УкрспецэкспортУрбанский АлександрУрбанский АнатолийФукс ГеннадийХайВейХаял Алекперов - Предсказания Хаяла АлекпероваХвыля - ХвиляХомутынник Виталий Хорошковский ВалерийХорошковский ВалерийХорошковский Валерий Цушко Василь - ВасилийЦыплаков РусланЧастичная мобилизация - часткова мобілізаціяЧекальский Юрий Чередниченко Юрий Черкаска Валерий Черняк Евгений (ТМ Хортица, Global Spirits)ЧОРНОИВАН ТАРАСШамилов ВладимирШепелев ОлександрШлайфер Виталий Ярославський ОлександрЯрошенко ФедорЯценко АнтонЯценюк АрсенийЯцуба Владимир