Вы находитесь здесь:Главная/Резонанс/Координатор инициативной группы Тихановской снял провокацию против себя на видео
28.02.2014

Економіка Гройсмана: кола на воді

Опубликовано в Гройсман Владимир

Що б там не розказували приручені нашим градоначальником ЗМІ про «великі прориви по всіх фронтах» нашого євро-мера, скільки б куплених рейтингів не очолив наш Вова, а прості вінничани бачать те, що бачать: місто за керівництва Гройсмана поступово перетворюється на щось «середнє арифметичне» між базаром та великим супермаркетом. При цьому, за законами жанру, це перетворення супроводжується відповідними зовнішніми спецефектами: появою фонтанчиків, ліхтариків, нової тротуарної плиточки (винятково в центрі міста), безглуздих газончиків, усе більшої кількості реклами у найменш підходящих місцях, дорогезного облаштування центральних площ та інших відволікаючих увагу від головного маневрів.А відволікати увагу Гройсманові є від чого: економіка міста сьогодні подібна до пенсіонерки, яка вбралася в міні-спідничку, зробила яскравий макіяж і щосили намагається вдавати з себе двадцятирічну дівчину. Тим часом усі перспективи цієї літньої «дівки» давно в минулому, як і період найвищої продуктивності її сил. Вона ще може вдавати і вражати, але не може бути тою, якою була 20-30 років тому.
Чому так сталося? Перш за все, справа в тому, що наш вічно молодий і потенційно перспективний євро-мер по суті своїй був і залишається бізнесменом, чий розум «заточений» винятково на зиск для своєї приватної справи. У якійсь мірі в цьому «винен» і час, в якому живемо. Як сказав один відомий економіст, – «Після майдану політика взяла пріоритет над економікою, спрацював підхід: спочатку захопити владу, приватизувати систему управління, а що робити з економікою – потім розберемося. Якщо встигнемо».
Як правило, «потім» не «встигають». Бо нема часу.
От і в нашого мера цього часу немає: всі сили йдуть на утримування влади. Та й про власну кишеню він геть у ві сні не забуває! Коли вже тут займатися економікою.
А вона – дама ревнива й примхлива! Любить увагу і вимагає для себе максимум часу й зусиль. А ні, то «наказує довго жити»…
В точності як наша, вінницька – давно мертва й холодна. У місті зачинено й порізано на брухт, роздано «своїм» людям землі найбільших промислових підприємств, які раніше справно наповнювали бюджет.
Наприклад, більшу частину площ колишнього заводу тракторних агрегатів сьогодні здають під торгівельні точки. «45-ий Експериментальний механічний завод», що був гігантом у військово-промисловому комплексі, на якому працювало понад 3000 працівників, сьогодні ледь жевріє. Працюють на підприємстві зо три сотні людей.
От-от «Експериментальний» зупиниться, по самий бампер зав’язнувши в боргах. Давно «спочив у бозі» хлібозавод по Революційній, на місці якого, очевидно, з’явиться черговий розважальний комплекс. Зі скрипом виживає «Маяк», на якому не так уже й давно трудилося понад вісім тисяч працівників. Сьогодні тут лише 700 (хоча для нашого міста й це дуже багато!). Вже й слід вистиг від «Терміналу», хімзаводу, лампового та електротехнічного заводів. Це вже історія Вінниці!
Зате, як пліснява на вогких стінах занедбаного житла, поширюються розважальні торгові центри та ресторації. Якщо мова заходить про наявну промисловість, яка дає робочі місця, то всі першим ділом згадують цукеркові фабрики Порошенка й ще одне-два підприємства, на яких працює до півтисячі вінничан. (Як от гройсманівський «Ковбаскофф», що «радує» своєю «якісною» продукцією всю область).
Але найперша асоціація, яка сьогодні спливає при слові «Вінниця», це такий собі подільський міні-Лас-Вегас – столиця розваг, шопінгу та відпочинку. А ще базарів. Для гостей міста є «акваріуми», як прозвали вінничани «прозорі офіси» нашого мера. Чудовий винахід для пускання пилу в очі! Пригадайте, на яке останнє підприємство повів наш градоначальник іменитих гостей міста? Правильно морщите лоба – ні на яке. Всіх – у сад! Тобто, в «прозорий офіс» – вражати електронними табло, скляними стінами й відсутністю (в день показового візиту) людських черг.
Де працювати вінничанам? Вибір невеликий: супер-гіпер-маркети, торгово-розважальні центри, базари. Трохи більше тисячі мали роботу на «цукерці», але частина вже поповнила лави безробітних. Докінця року має запрацювати ще одне Порошенкове підприємство– молочноконсервний комбінат корпорації «Рошен». Але при цьому не варто забувати, що перед цим було завбачливо «зачищене» місце від компанії «Вінницямолоко», яка (дивний збіг?) на початку цього року остаточно збанкрутувала і звільнила ринок для «рошенівської» молочарні.
Та й скидати із рахунку «дипломатичність» Петра Олексійовича по відношенню до Росії, яка була й поки залишається найбільшим ринком збуту для вітчизняної «молочки», не варто: з обіцяними кількома сотнями робочих місць може статися та ж сама біда, що й із робочими місцями на «цукерці». Тобто, особливо розраховувати на це підприємство, як на постачальника робочих місць та грошей до бюджету, не варто.
Але мерія продовжуєгромадити «золоті гори»! Причому, щорокувсе вищі. Наприклад, минулого року вінничанам розповідали про 4 тисячі робочих місць, які їм «створять». Закінчився 2012-ий – і про обіцяневже ніхто й не згадує. На початку цього року прозвучала ще неймовірніша обіцянка – 7 тисяч робочих місць. Перш за все, за рахунок порошенкових заводів, наявних та тих, що відкриються в перспективі. За словами директора департаменту економіки та інвестицій мерії Галини Якубович, планується відновити роботу реорганізованих «45-го ЕМЗ» та ДП «732-го Вінницького ремонтного заводу», поліпшити фінансово-господарський стан на ДП «Вінницький авіаційний завод». Усі ці плани, звісно ж, накриються великим мідним тазом з огляду на нові європерспективи України та мерову байдужість до всього, що не приносить прибутків його особистій кишені. (А які прибутки від державних підприємств?! Тут і по руках можуть дати!).
Тож із яких джерел має наповнюватися бюджет міста, якщо промисловість «лежить»?
В мерії бачать вихід… у детінізації економіки та створенні тих же 7 тисяч нових робочих місць, адже основна стаття наповнення бюджету – все ті ж податки. Про нові робочі місця ми вже поговорили – це «кола на воді». Що до детінізації, то, як стверджує голова спілки підприємців «СТІНА» Олександр Печалін:«Поки що ми не бачимо підстав і стимулів для детінізації зарплат. Весь минулий рік пройшов в умовах, коли з бізнесом велися бесіди, в ході яких підприємцям радили, при можливості, перейти на виплату чверті, половини, а то й повної ставки зарплати. Тоді в деякій мірі це спрацювало. Можливо в цьому році таким чином ще на кілька відсотків вдасться «вибілити» зарплати. Але не більше. Проблема ускладнюється тим, що бізнес не бачить, на що реально ідуть бюджетні кошти. Крім того, немає і якоїсь віддачі для самого бізнесу».
Але, очевидно, навіть в мерії, якою керує наш євро-Вова, розуміють: накреслені плани залишаться черговими колами на воді. Он і головний фінансист мерії Наталя Луценко каже, що  «ми розуміємо, що об’єктивно зарплати не можуть збільшитися на стільки, тому плануємо, що надходження по цьому показнику зростатимуть за рахунок виведення зарплат з тіні».
Ну, про печальні перспективи «виведення з тіні» Печалін нам уже розказав…
Отже, із вимріяних «семи тисяч робочих місць» вийде у десять разів менша цифра. В промисловості з’явиться максимум тисяча вакантних посад. Все інше, як розраховують в мерії, дасть малий та середній бізнес.
Але й тут проблема! Бізнес у нашому місті вести дуже складно, тому що і відкриття, і закриття, і ведення обкладається ще й «вовиним тарифом». І він останнім часом стає непідйомним! Тому підприємці, для яких і так мерією створені спартанські умови виживання, починають згортати свої справи. Вони розповідають, що ставки у сплаті єдиного податку, встановлені мерією та гройсмановою «Совістю» для підприємців міста, абсолютно безсовісні й здирницькі! Бо це максимальні ставки із можливих.
Ще 2011 року мерія для І групи підприємців збільшили розмір ставки до 10% із 10% можливих, для ІІ групи – до 20% із 20% можливих у межах від мінімальної заробітної плати. Відтак підприємці вимушені віддавати до міського бюджету близько 50% від свого сукупного прибутку. Це нове податкове навантаження ставить під загрозу ведення бізнесу взагалі!
При цьому Гройсман переконаний, що «для міського бюджету вливання від єдиного податку має бути суттєвим, бо немає сьогодні можливостей та інструментів для поповнення бюджету міста на його розвиток».
Звісно, немає! Якщо промисловість «лежить» і мер не здатен її «підняти», то тільки й залишається, що обдирати, як бідну липку, дрібний та середній бізнес.
Так що замість створення сприятливого клімату для появи нових робочих місць та залучення інвестицій, наш євро-мер усіма можливими засобами тільки викачує кошти з найбільш вразливих груп підприємців. І якби ж усе це робилося заради реалізації соціальних програм для лікарів, вчителів, молоді, то підприємці ще б якось зрозуміли благі наміри градоначальника, але ж витиснуті з бізнесу гроші йдуть винятково на забаганки Вови, який останнім часом загрався в гігантоманію та піар-популізм, викидаючи шалені суми на кітчеві проекти, як то реконструкцію площ, фонтанів, ілюмінацію та «озеленення» стовпів і т.д. В цих умовах податкового грабунку підприємцям легше закрити власну справу і сісти на допомогу із безробіття.
А безробіття у Вінниці прогресує! Причому вражає саме молодь. За словами заступника Гройсмана, Валерія Коровія, частка незайнятої молоді у Вінниці складає 26%. І це тільки офіційна цифра!
Ще один поширений міф – що із Вінницею та її мером охоче працюють крупні інвестори, бо в нас «немає корупції». Брехня суцільна! Не працюють. І причина тому – мерія встановила максимальну ставку податку на землю для юридичних осіб, тому будувати підприємства в межах міста вкрай невигідно. (Це не стосується хіба що такого «великого інвестора», як Порошенко, який купує вінницьку землю за половину ціни, та ще й спихає на злиденний міський бюджет утримання своєї «іменної» набережної).
Отже, бюджет міста – як порожня комора у невмілого газди: одні пацюки гасають, догризаючи залишки позаторішньої кукурудзи. Тому й тарифи на комунальні послуги в нашому місті – одні з найвищих по Україні, а зарплати – одні з найнижчих. Два стабільно працюючих «підприємства», це два базари. Ну і ще підконтрольні Гройсману та його найближчому оточенню торговельно-розважальні центри.60% житлового фонду міста – в аварійному чи передаварійному стані. І ремонтувати його нема за що, тому міські ЖЕКи «виходять із ситуації», погоджуючись на ремонт винятково на умовах співфінансування з мешканцями аварійних будинків. Комунікації міста – повоєнного часу. З початком опалювального сезону починається потоп та прориви, які комунальники не встигають латати.
Але грошей на фонтани та світлові герби на стовпах при цьому дивним чином вистачає!
Ні, не дивним. Якщо немає грошей для реальних змін на краще, то треба бодай вдавати, що в цій хаті все добре! Тут підмастимо, там накладемо латку, а де вже зовсім прогнило – вимкнемо світло й відволічемо увагу гучним «співаючим фонтаном» чи ще яким фейєрверком…
Напускати туману й робити димову завісу, віртуозно закриваючи діри яскравою ганчіркою – ось єдине завдання, яке наш мер перед собою ставить і успішно реалізує. Тут він справді попереду планети всієї!
А економіка міста? Її «порятують» пільгові кредити (за які розплатяться наступні покоління), та фасадний блиск, який наш Вова вміє наводити такий, що аж очі сліпить! Щоправда, сліпить тільки гостям міста, які в ньому не живуть. Здається, тільки вони ще вірять, що Вінниця – найкраще місто для проживання!

Прочитано 3979 раз

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ

Ливинский Михаил Ляшко Олег Мартыненко Николай Марчук Евгений Медведчук Виктор Мельник Юрий Мирошниченко Юрий Немыря Григорий Новицкий Владимир Огрызко Владимир UkrOboronPromАваков Арсен АВАНТ - БАНК (Ярема Савченко Лебедев)Агатий ВладимирАдвокат и юрист в Виннице (Вінниці)Азаров НиколайАкимова ИринаАлекперовАлексей Савченко | Авант банкАлексей ФедорычевАндрей ВаврышАндрей Довбенко (Андреас Неоклеус энд Ко)АНТИКОРАнтикорАнтикоррупционная политикаАнтикоррупционный комитетАнтикоррупционный порталАнтикоррупционный портал - антикор - job-sbu.orgАнтикоррупция и люстрация Антикорупциооный порталАнтикорупцияАрбузов СергейАртем Тимченко - Искра НьюзАстрологАхметов РинатБатальон АйдарБережная ИринаБерезенко СергейБилоконь НиколайБогартирьова Раїса - РаисаБоголюбов Геннадий Бойко Юрий Бродский Михаил БуяджиВакарчук Иван Ванга - Предсказания ВангиВасадзе Тариэл Василиса ВолодинаВасюник ИванВасюник Иван Вилкул Елена Винский Иосиф Вовкун Василий Военное положениеВольф Мессинг предсказания биографияГайдук Виталий Гелетей ВалерийГенадий Кернес убит- Гепа раненГерасимьюк Ольга Геращенко Ирина Герман Анна Герман Лиллевяли и Виктор ЛиллевялиГиркин - Стрелок - БесГладчук ВадимГонгадзе Георгий - Гия Гонгадзе Гонтарева Валерия Гордон Дмитрий - БульварГрицак ВасилийГриценкоГройсман ВладимирГубський Богдан Данилишин Богдан Дворецкий ИгорьДемаркация - ГраницаДемчак РусланДенисова ЛюдмилаДенисова Людмила Джарты Василий Дмитрий Фирташ - Арестован ФирташДмитрий Ярош - Правый секторДовгий ОлесьДовгий Олесь Довгий Олесь ДУБЛЬДомбровский АлександрДорошенко Михаил Досье - секс скандалДрозденко Максим Дурдом - политический дурдомЕфименко Константин Ехануров ЮрийЖвания - Давид ЖванияЖеваго Константин Жеваго КонстантинЖК AVALON 5 / АВАЛОН 5Закон ОРДЗахарченко ВиталийЗварич РоманЗварыч Роман ЗвягильскийЗинченко Александр Иванчук АндрейИваньков Вячеслав - ЯпончикИгорь ШкиряИсаенко ДмитрийКазахстанская Ванга Вера Лион - Казахская ВангаКалетник ИгорьКальцев Владимир Каськив Владислав КиборгиКивалов СергейКиллеры - киллерКинах Анатолий Кириленко Вячеслав Климкин Павел - Павло КлімкінКличко ВиталийКлюев Андрей Клюев Сергей Князевич Руслан Кожемякин Андрей Кожемякин Андрей Колесников Борис Колобов ЮрийКоломойский убит - Коломойский свадьба Кернес и АхметовКомпроматКонстантин БрыльКонфликтные новостиКонфликтный пиарКоролевская НатальяКоролевская НатальяКраснокутский СергейКрупко Петр Ксензенко Валерий Курченко СергейЛарин СергейЛевочкин СергейЛевочкин Сергей Литвин ВладимирЛуценко ЮрийЛяшко ОлегМайдан 3.0 - новый майданМедведчук ВикторМИЗРАХ ИГОРЬМирошниченко НиколайНадрага ВасилийНаливайченко ВалентинНиколай Катеринчук - Микола КатеринчукНострадамус - Предсказания НострадамусаОнул Николай ОРДОстровПабат АлександрПаракуда ОлегПеревал ДятловаПилипишин ВикторПоплавский МихаилПорошенко ПётрПортал КомпроматПортников ВиталийПортнов АндрейПредсказания для Украины - России - ПутинаПредсказания на 2015 годПрисяжнюк Николай Присяжнюк НиколайПрогнимак АлександрПрутник Эдуард Путин вылетел в КиевПутин хуйло - ДещицяПшонка Артем Райнин Игорь Референдум в КрымуСавченко Игорь Сапрыкина Лариса Сафиуллин Равиль СБУСергей Пашинский Сивкович Владимир Симоненко ПетроСлавянск Бабай Штепа СтрелокСоколСольвар РусланСольвар РусланСотник ПарасюкСпротив - Нацбюро - НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИСтарух Александр Степан БандераСу-24 - Су-25Татьяна Чорновол - Тетяна ЧорноволТемаТимошенко ЮлияТищенко ЕленаТретьяков АлександрТурчинов АлександрТягнибок ОлегУКРЗАЛИЗНЫЦЯУкроборонпромУкроборонпромУКРПЛАСТИК - Ирина МирошникУкрпластик - Ирина МирошникУКРПОЧТА (УКРПОШТА)УкрспецэкспортУрбанский АлександрУрбанский АнатолийФукс ГеннадийХайВейХаял Алекперов - Предсказания Хаяла АлекпероваХвыля - ХвиляХомутынник Виталий Хорошковский ВалерийХорошковский ВалерийХорошковский Валерий Цушко Василь - ВасилийЦыплаков РусланЧастичная мобилизация - часткова мобілізаціяЧекальский Юрий Чередниченко Юрий Черкаска Валерий Черняк Евгений (ТМ Хортица, Global Spirits)ЧОРНОИВАН ТАРАСШамилов ВладимирШепелев ОлександрШлайфер Виталий Ярославський ОлександрЯрошенко ФедорЯценко АнтонЯценюк АрсенийЯцуба Владимир