Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Геращенко Ирина
18.03.2014

Корупція в роддомі Медінституту.

Слава Україні - Героям Слава!!!

Шановні побратими, хочу розказати Вам про жахливу корупцію в роддомі медінституту.
кілька днів тому у мене народилась донечка, пологи не були важкими і тривали лише 2-3 години.
По закінченні пологів все і почалось. Почали злітатись всі як круки, від санітарки до завідуючої відділення.

Знаючи державні зарплати лікарів (в мене теща медик), важкувати вижити на такі кошти. Тому я не проти віддячити
тому чи іншому лікарю за хорошу роботу(хоча вони всі давали клятву Гіппократа і мають виконувати роботу завжди однаково добре, але зараз пукнути лікар не хоче поки не покладеш в кишеню). 

Так ось, після пологів (я був з дружиною на пологах), почали всі злітатись до мене, як коти на сметану. Вершиною мого здивування було те, що у кожного є своя фіксована ціна, тобто не "скільки даш" а "я коштую стільки і стільки". Так, саме від усіх я чув фразу "я коштую". На моє здивування і обурення - відповідь у всіх одна "Ви ж хочете щоб з вашою дитиною все було гаразд". Завідуюча, яка приймала пологи, взагалі так плакалась що держава їх не фінансує і вони все тут купляють і ремонтують за свій кошт.

Не заплативши комусь, хто має виконувати свою роботу - відношення зразу різко міняється, дитину починають шарпати, або взагалі на тебе "забивають".

Отже переходжу з полеміки до фактів:
1) Роддом - медінститут, Некрасова 4, 1 поверх
2) Приймала пологи - Завідуюча відділенням патології Паєнок Віра Олегівна (після пологів прийшла і сказала "я коштую 500 у.е.")
2) Акушерка - Звати Ліля - 500 грн
3) санітарка - після того як я їй подякував 50 грн підійшла і сказала шо таке дякую коштує 100 грн., а потім показала пальцем на медсестру і каже "їй так само як мені"
4) в післяпологовій палаті за кожен огляд, укол чи просто консультацію вказують суму, не дасиш - це зразу позначається на відношенні і поводженні з дитиною.
5) дитячий педіатр Алла Едуардівна - після подяки їй в 200 грн - повернула гроші назад і сказала що це коштує 500 грн.

Шановні друзі, це вже просто в голові не вкладається, щоб ось в такій ситуації в країні, коли війна вже на порозі, після того як загинули наші ГЕРОЇ, у людей вистачає цинізму для вимагання грошей маніпулюючи при цьому дитиною!!!!!

Дуже Вас прошу прийняти міри на рахунок цього роддому, оскільки там такий конвеєр, людей тримають на коридорах, після родів виписують через день. Кожен день не менше двох роженець, то порахуймо на скільки обдирають людей за місяць: одні роди в середньому 5000 грн, за день мінімум двоє пологів це 10000грн, а за місяць 300 тис грн.

 http://www.habaram.net/

 

Поделится в:

Дополнительная информация

 • Регіон:: Львов
Прочитано 16788 раз

Оставить комментарий

12 комментарии

 • Комментировать Марічка 18.06.2017

  Доброго дня. Я щойно з медінституту, в мене 34 тиждень лежала на підтримці. Що можу зазначити що про ці хабарі і здирництво все правда. Мене привезла швидка, до поки не знайшла знайому лікарку, то сиділа на коридорі біля приймальні. Коли ж ч передзвонила до своєї знайомої,все зразу просунулись і оглянули мене і місце у палаті знайшли. Звичайно все незадарма. Коли мене приймали, санітарка сказала віддячить, я сказала що не маю грошей. Коли мені принесли постіль і кинули так якби робили величезну послугу, я теж нічого не дала, хоча про це було прямо сказано. Щодо роботи санітарне туалет не миють, якщо робиш зауваження то можна почути ненормативну лексику. У душі шар болота. Умивальник у палаті не білий а сірий.за три дні його жодного разу не помили. Сміття не виносять. Щодо роботи сестричко все теж не безкоштовно. найбільше вразило те що якщо сам не прийдеш то тебе ніхто не вколить чи не поставить капельницю. Дівчата лежали на коридорі. Місць немає. Найбільше що мене здивувало, що тут лежали разом і до родів і після родів з дітками. Ну і відвідувачі заходять всі без винятку. Загалом за 3 дні ми заплатили біля 2000-2500 грн. Надіюсь, що ми там народжувати не будемо. Мечникова мають відкрити за 2 тижні. Наскільки знаю там теж всі дуже люблять гроші, але принаймні умови кращі. У мене лише одне запитання. Якщо не маю грошей, то що тоді?

 • Комментировать Вікторія 27.02.2017

  І в мене тільки негативні відгуки про пологовий в медінституті,звичайно я готова була віддячити лікарю ,щоб тільки почувати себе в надійних руках...але як виявилось пізніше я попала просто в якийсь кошмар ))) перше що в нас попросили це купити сигарети для санітарки,чоловік не курить тому відмовили ій ,далі прибиральниця мені прямо на пологовому ліжку каже що буде прибирати нашу палату і що це коштує 100 грн ( така найстарша жінка ) я відходячи від пологів сказала чоловікові щоб дав,тоді вже на все готова ..породіллі мене зрозуміють ,найдивніше те що палату вона не прибирала,оскільки на наступні дні прийшла інша зміна!!!!!Далі почалося вкінці родів позбігалося куча всяких людей,кожен мав свою таксу...Акушерка - 700 грн,педіатр - 1000 грн,санітарці давали 50 грн,вона повернула і сказала що коштує 200 грн!!!!! Ще якась медсестра вкінці з'явилася і ій сказали дати 200 грн ( вколола укол один ),ну а лікарка наша коштувала 500$,ми були в окремій платній палаті ,де навіть не виносили сміття,брудні у плямах матраси і ніхто навіть не запропонував чисту білизну і це коштувало 700 грн за три дні перебування .Ща укол дитині вітаміну К з нас спитали 120 грн. І ще одне,всі палати знаходяться разом з пологовою палатою на одному поверсі,тому цілодобово чути крики породіль,можливо тому у мене не було молока будучи у таких жахливих умовах.Шкода що у таке твориться у нашій країні

 • Комментировать Ігор 19.12.2016

  Це не роддом це просто дуже прибутковий бізнес для всіх працівників цього закладу. Знайшов на сайті дуже гарні фото цього медичного закладу, був там все не так. На фото в палаті видно тільки 2 ліжка, а на справді там 8. ніякого комфорту. В палаті стоїть 1 холодильник 80-х років який вже давно пора замінити бо погнили знизу двері, немає телевізора, немає теплої води, немає совісті і у тих лікарів які там працюють і беруть за пологи 500долл (зараз курс 27.17грн приблизно 13500) в мене просто нема слів щоб описати все те що відбувається там.

 • Комментировать Наталя 24.10.2016

  Теж народжувала в медінституті в квітні. Враження, як у більшості, негативні . Одразу при поступленні дають величезний список з медикаментів(багато із них не знадобилися бо виписали новий список на кесареве) і товарів(пральний порошок, господарське мило, рушники паперові, мило рідке - все потрібно залишити в них ), яуий обов'язково треба купити. Можна було б залишити гроші їм, щоб вони самі купили, але коли сказала що чоловік купить, то відправили в приймальню і сказали чекати поки чоловік принесе. А ще за "прописку" говорять платити. Зайшла в палату - була десятою... (правда на коридорі ніхто не лежав). Умови - бракує слів... відразу покликали здавати кров з вени на аналізи. Медсестра, не пам'ятаю її імені, така повненька, так гарно говорить, сонечком називає, а в кінці говорить "з вас 100 грн". Кров з пальця - 20 грн, узд - 100грн. Аналіз сечі тільки безкоштовно, правда коли потрібно було здавти, ємкостей небуло(санітарка сказала що закінчились, вже потім зрозуміла що треба було заплатити). Додаткові послуги - постіль, матрас, подушка, одіяло - все по 20))) Добре що живу у Львові і мала все своє. А є ж жінки з області, що їм робити? - Так, спати на пружинах, а якщо повезе - на матрсі. Душ тут - це окрема історія. Вода переважно холодна, приходилось вставити о 3 - 4 ночі, щоб вода в бойлері трохи стала теплою. А ще набирали в пляшки води (підвгрівали в палаті моїм електрочайником) щоб помитися. Хотіла в платну палату ( кажуть там душ і туалет в палаті) - то за 3 тижні місця не знайшлося. Лікар суми за кесареве не називав, порадив тільки кому скільки заплатити. Одним тільки лікарем задоволена. Після операції поклали таки в платну палату. Ще дві такі ситуації, які дуже вразили і кинули в жах: 1) жінці з палати раптово стало погано і її повезли робити кесарів розтин. Оскільки народжувати їй було ще рано нічого з собою на роди не мала. То Медсестра бігала по палатах просила дати хто що має: шприци, капальні системи , рукавці 2) вже після родів до однієї мами підійшла педіатр . Інша мама запитала в неї дещо, зовсім несуттєве, на що почула у відповідь"у вас свій педіатр запитуйте в нього". Загалом за весь час перебування в роддомі витратили трохи більше 20 тис. Ось так сумно...

 • Комментировать Артур 17.08.2016

  Президенту і Гройсману пишіть. Вони ж самі це розводять

 • Комментировать Наталія 25.05.2016

  Я теж маю лише негативні моменти в медінституті, тут не лікарі, а просто хами і здирники. Після пологів, коли я запитала якого лікаря мені призначили (пологи були передчасні) я в шоці, нічого не знаю - мені медсестра при всіх чітко заявила - "ви що думаєте тут біля вас хтось буде бігати?" я в сльози. Дитинку мою забрали в реанімацію, де щодня потрібно було купувати медикаментів на 3-4 тис грн (на Чергігівську). При виписці знаючи про нашу біду та витрати медсестра в приказному порядку сказала оплатити палату 30 грн день, 5 тижнів = 1000 грн. Коли лежала на зберіганні в меді наст разу, то мені сказали оплатити за 2 тижні перебування в стаціонарі 168 грн за кожен ліжко-день (оскільки прописка не львівська).Про це мали попереджати при поступленні але як завжи забули. Коли дали рахунок на оплату то виявилось що отримувач УВАГА: Страхова компанія "КиївРе", юридична і фактична адреса котрої знаходиться в Києві? Тобто це є тупо відмивання грошей з лохів! Я подзвонила на Міністерство охорони здорровя на гарячу лінію описала ситуацію по оплаті що з мене вимагають і грозять тим, що не дадуть виписку - на гарячій лінії сказали що платні послуги в держустановах це протизаконно і щоб ми викликали 102. Коли я підійшла попросила підготувати мені виписку і сказала про поліцію і що нічого я не забовязана платити - виписку дали за 5 хвилин)))

 • Комментировать Наталия 16.06.2015

  Мы двоих деток рожали в мединституте. 1. Зав. Отделения патологии уже давно (первую рожали в 2007г.) И до сих пор Солощенко Владимир Владимирович. 2.Условия не лучшие в городе но за то отношение хорошое. Нам ни разу не сказали платить за какое либо обслуживание персонала. 3. Роды в 2007 нам обошлись в 50$ акушерке а врач сказал сколько дадите. Дали 100$. 2009 году делали Кесарево, врач сказал жать 5000 грн. И сам со всеми розсчитался. 4. За УЗИ платили по 25 грн. Только тогда когда приходили просто на прием.когда лежали на сохранении ни разу. 5. Платная палата в 2009 обошлась в 300 грн. В 2007 не помню. Сейчас ждем третьего и будем рожать только в мединституте.

 • Комментировать Виттория 30.05.2015

  14.11.14. У мене народився хлопчик на 33-34 тижнів цьому пологовому будинку на 1 поверсі у відділенні патології. Спогади лише хороші. По суті нам врятували життя. Потрапили ми сюди випадково , просто привезла швидка в ночі так як на джамбула було переповнено. У мене була кровотеча. Вільних місць тут також не було, спала на коридорі, прощо не жалію, адже в палатах було дуже душно. 13.11.14. Мене перевели в палату, назначили лікаря.Амс якшо не помиляюся була її фамілія. Нічогенька, призначила мені лікування, правда попередила якщо в ночі мені буде погано її не турбувати, для цього є черговий лікар, як на зло в 19.00 у мене почали відходити води, Амс я не турбувала а просто звернулася до чергової медсестри (така молоденька чорнява, трішки пухкенька, нажаль не памятаю як її звати) вона позвала чергового лікаря - Литвинчук Любомиру. Вона у мене і прийняла пологи, без кесарева, хоча дитинка у мене йшла ніжками. Лікар мені все доступно пояснила що я маю робити. Дякувати Богу я все правильно зробила. У 8.15 у мене народився синок без розривів. За гроші за мною ніхто не бігав, санітарці старенькій дала 50 грн, медсестрі 200, акушерці 400 до речі мені попалачя дуже хороша акушерка, молоденька, за мною дуже доглДала, всі називали мене по імені, піклували навіть після родів, санітарка на день кілька разів приходила, питала про самопочуття. Більше грошей від мене ніхто не требував. Лікарці я платила на 4 день. Суми мені не новорила, заплатила те що мала 1000 грн. ДитЯчий терапевт був присутній при родах, я йому нічого не платила.

 • Комментировать Ірина 23.05.2015

  Доброго дня! Хочу написати свою історію, яку якнайвидше хочеться забути. Роддом в Медінституті це суцільна корупція і школа виживання для породіль. Лікаря нам порадили (прізвище не буду вказувати, оскільки сам лікар мені сподобався, як таких претензій немає). У мене 40 тиждень, приїхали на огляд, сказали, що треба лягти на підтримку (порушення кровошляху плода). Положили в палату, де вже лежало 6 людей (палата платна 30 грн в день). В палаті душ (без гарячої води), туалет, холодильник, мікрохвильова. Поспати вночі нереально, рядом кімнати родзалу, ну і на коридорі прохідний двір. Доречі дійсно були жінки, які лежали прямо на коридорі.Жінці по палаті на другий день робили кесарів розтин, коли після операції прийшла її мама і сказала, що мають заплатити 17 000 грн,(так сказав лікар) спочатку не повірила. Пройшло три дні, вночі почались схватки. Приїхала моя лікарка, вирішили робити кесарів розтин, точної причини досі точно не розумію. Приїхав чоловік з мамою, мене вже вели в операційну. За пів години з"явився малюк. І тут почалось викачування грошей. Анестазіологу сказали дати 100$, оскільки валюти не було, дали 2000 грн, так він допоминувся дати ще 300 грн, бо мало. За операцію намікнули 8000 і ще що ще можете. Чоловік дав 10 000 грн,цього їм виявилось замало, на другий день додавали ще 200 євро. Медикаменти на операцію обійшлись 5 000 грн, список писали лікарі. На роди теж йшла зі всім своїм (шприци, зеленка, вата, марля, бинт, непроникаючі пеленки і т.д.). Платили також педіатру, медсестрам (ще повного списку незнаю, бо всім в той момент займались мама з чоловіком). Загалом пішло 1000 $, і це ще без витрат, які були пізніше. В післяопераційній палаті лежало 5 людей, заходити можна всім кому не лінь. Дитину привезли за три години після операції. На другий день сказали, що переводять на перший поверх, в одномісну палату, але там буде двоє (це ще добре, місце мама випрошувала, інакше поселили б в палату де на стінах цвіль, або ж на коридор). Палата платна 300 грн за всі дні. Але і тут жах не скінчився, спати мені пропонували після операції на кушетці шириною 70 см, це ще при тому, що треба дитину годувати груддю. Спільними зусиллями мами і чоловіка знайшли ліжко на пружинах, прийшлось везти з дому свій матрац!!! На що лікарі реагували досить нормально, ніби так має бути. Думали тепер все буде добре, так ні. При виписці всі дальше дивились на тебе як на мішок з грошима, педіатр вимахувалась з документами, намікнула, що ті 300 грн, які ми їй давали мало.Щей умудрялась хамовито говорити!!! Я думала що цього не витримаю!!! Не може так дальше продовжуватись!!! Дякувати лікарям можна, але ж не такими сумами!!! Склалось враження, що там всім керує завідуюча, яка вже тут в одній статті згадується, і кожен лікар бере скільки вона скаже!!!

 • Комментировать Дмитрий 26.01.2015

  Шок!!! Мы уже стыкнулись с таким только что б стать на облик на Джамбула. Мединститут очень не хотим. Там суки, как я понял. Им ребёнок не дар божий, а это взятки, без которых они готовы испортить жизнь младенцу. Относятся к младенцу, как к собаке, если будет не 500 грн, а 200грн. Суки. Просто зажрались. У них левака больше, чем зарплата у польского специлиста. Как их наказать. Я пока не знаю

 • Комментировать Анастасия 19.12.2014

  Ну и меня достало!!!!! Я беременная на 35 неделе 12 лет живу во львове но прописка по некоторым причинам сумская, все началось с того что ночью у меня начались темные выделения в ужасе что не дай Бог что с ребенком вызвала скорую, отвезли в мединститут и начался цирк, пришла с роддома врач моложе меня лет на 10 и сразу с упреком (видимо спала а я ей помешала) где перчатки для осмотра ????? Спрашивается какие нафиг перчатки если это ночь и меня привезла скорая, ответила наверное продаются в аптеке, после осмотра сказала что все в порядке едте домой , ну как в порядке если кровило??????? Пришлось звонить другому врачу гинекологу который в целях безопасности настоял на госпитализации на что было сразу сказано места только в коридоре!!!! Все это было с хамовитым голосом и уничтожающий взглядом , ну да ладно отвели в гинекологию ложить , стою жду пока медсестра соизволит проснутся, опять спрашивают где ваша постель???? Как где дома!!! Ну мы вам дадим но с вас 15 грн за стирку, за что хоть я и старалась держать себя в руках все таки послала нахер. дальше больше, врач на отделении увидев мою прописку сказала что я обязана оплатить каждый день пребывания в больнице на мое покажите мне данный закон временно отстала, ну уколы и вообще лекарства естественно за мой счет ,это я понимаю но утренние анализы кровь из пальца 15 грн, из вены 25 гр и т.д при всём том что и шприцы твои хочется всех задушить, прокололи узи сделали вроде никаких осложнений можно и домой, кстати я там не питалась еда была привезена подругой. Выписка началась с цирка))) врач принесла бумажку где было написано что ела и сдавала такие то анализы и попросила сходить в бухгалтерию, я понимаю что ее тоже напрягают но,иногда переходит все границы. Пришла я а мне говорят, что да вы должны так как на вас бюджет заложен в другой области и т.д даже юриста мне дали чтоб все объяснил но видимо сказалось на мне что зарплату я не получаю с августа и так приходится экономить так как скоро появится долгожданный житель, короче с криками и нервами они согласились что платить я не должна так медицина у нас бесплатная и я имею право на скорую помоь где бы я ненаходилась в Украине ... После этого бегом выписали и отдали все документы

 • Комментировать Ольга 19.10.2014

  Я гадаю, що в такому випадку вже конче необхідно поставити наших хлопців з автоматами!!! На то нема вже ради...До них теж черга дійде..і ніхто не поможе.. Я є теж свідком цього хамства, цинізму.Але зараз вже не той час, і з тим можна дати раду, тільки треба захотіти.Не мовчіть, не бійтеся, що це відіб'ється на ваших дітях, вони бояться, коли чують відпір і силу.За нами перемога!!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!!!

 
 

СМАРТ-БЛОГИ

Ливинский Михаил Ляшко Олег Мартыненко Николай Марчук Евгений Медведчук Виктор Мельник Юрий Мирошниченко Юрий Немыря Григорий Новицкий Владимир Огрызко Владимир UkrOboronPromАваков Арсен АВАНТ - БАНК (Ярема Савченко Лебедев)Агатий ВладимирАдвокат и юрист в Виннице (Вінниці)Азаров НиколайАкимова ИринаАлекперовАлексей Савченко | Авант банкАлексей ФедорычевАндрей ВаврышАндрей Довбенко (Андреас Неоклеус энд Ко)АНТИКОРАнтикорАнтикоррупционная политикаАнтикоррупционный комитетАнтикоррупционный порталАнтикоррупционный портал - антикор - job-sbu.orgАнтикоррупция и люстрация Антикорупциооный порталАнтикорупцияАрбузов СергейАртем Тимченко - Искра НьюзАстрологАхметов РинатБатальон АйдарБережная ИринаБерезенко СергейБилоконь НиколайБогартирьова Раїса - РаисаБоголюбов Геннадий Бойко Юрий Бродский Михаил БуяджиВакарчук Иван Ванга - Предсказания ВангиВасадзе Тариэл Василиса ВолодинаВасюник ИванВасюник Иван Вилкул Елена Винский Иосиф Вовкун Василий Военное положениеВольф Мессинг предсказания биографияГайдук Виталий Гелетей ВалерийГенадий Кернес убит- Гепа раненГерасимьюк Ольга Геращенко Ирина Герман Анна Герман Лиллевяли и Виктор ЛиллевялиГиркин - Стрелок - БесГладчук ВадимГонгадзе Георгий - Гия Гонгадзе Гонтарева Валерия Гордон Дмитрий - БульварГрицак ВасилийГриценкоГройсман ВладимирГубський Богдан Данилишин Богдан Дворецкий ИгорьДемаркация - ГраницаДемчак РусланДенисова ЛюдмилаДенисова Людмила Джарты Василий Дмитрий Фирташ - Арестован ФирташДмитрий Ярош - Правый секторДовгий ОлесьДовгий Олесь Довгий Олесь ДУБЛЬДомбровский АлександрДорошенко Михаил Досье - секс скандалДрозденко Максим Дурдом - политический дурдомЕфименко Константин Ехануров ЮрийЖвания - Давид ЖванияЖеваго Константин Жеваго КонстантинЖК AVALON 5 / АВАЛОН 5Закон ОРДЗахарченко ВиталийЗварич РоманЗварыч Роман ЗвягильскийЗинченко Александр Иванчук АндрейИваньков Вячеслав - ЯпончикИгорь ШкиряИсаенко ДмитрийКазахстанская Ванга Вера Лион - Казахская ВангаКалетник ИгорьКальцев Владимир Каськив Владислав КиборгиКивалов СергейКиллеры - киллерКинах Анатолий Кириленко Вячеслав Климкин Павел - Павло КлімкінКличко ВиталийКлюев Андрей Клюев Сергей Князевич Руслан Кожемякин Андрей Кожемякин Андрей Колесников Борис Колобов ЮрийКоломойский убит - Коломойский свадьба Кернес и АхметовКомпроматКонстантин БрыльКонфликтные новостиКонфликтный пиарКоролевская НатальяКоролевская НатальяКраснокутский СергейКрупко Петр Ксензенко Валерий Курченко СергейЛарин СергейЛевочкин СергейЛевочкин Сергей Литвин ВладимирЛуценко ЮрийЛяшко ОлегМайдан 3.0 - новый майданМедведчук ВикторМИЗРАХ ИГОРЬМирошниченко НиколайНадрага ВасилийНаливайченко ВалентинНиколай Катеринчук - Микола КатеринчукНострадамус - Предсказания НострадамусаОнул Николай ОРДОстровПабат АлександрПаракуда ОлегПеревал ДятловаПилипишин ВикторПоплавский МихаилПорошенко ПётрПортал КомпроматПортников ВиталийПортнов АндрейПредсказания для Украины - России - ПутинаПредсказания на 2015 годПрисяжнюк Николай Присяжнюк НиколайПрогнимак АлександрПрутник Эдуард Путин вылетел в КиевПутин хуйло - ДещицяПшонка Артем Райнин Игорь Референдум в КрымуСавченко Игорь Сапрыкина Лариса Сафиуллин Равиль СБУСергей Пашинский Сивкович Владимир Симоненко ПетроСлавянск Бабай Штепа СтрелокСоколСольвар РусланСольвар РусланСотник ПарасюкСпротив - Нацбюро - НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИСтарух Александр Степан БандераСу-24 - Су-25Татьяна Чорновол - Тетяна ЧорноволТемаТимошенко ЮлияТищенко ЕленаТретьяков АлександрТурчинов АлександрТягнибок ОлегУКРЗАЛИЗНЫЦЯУкроборонпромУкроборонпромУКРПЛАСТИК - Ирина МирошникУкрпластик - Ирина МирошникУКРПОЧТА (УКРПОШТА)УкрспецэкспортУрбанский АлександрУрбанский АнатолийФукс ГеннадийХайВейХаял Алекперов - Предсказания Хаяла АлекпероваХвыля - ХвиляХомутынник Виталий Хорошковский ВалерийХорошковский ВалерийХорошковский Валерий Цушко Василь - ВасилийЦыплаков РусланЧастичная мобилизация - часткова мобілізаціяЧекальский Юрий Чередниченко Юрий Черкаска Валерий Черняк Евгений (ТМ Хортица, Global Spirits)ЧОРНОИВАН ТАРАСШамилов ВладимирШепелев ОлександрШлайфер Виталий Ярославський ОлександрЯрошенко ФедорЯценко АнтонЯценюк АрсенийЯцуба Владимир