Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Васюник Иван/Иван ВАСЮНИК: "Кабмин 22 июня планирует внести изменения в госпрограмму по Евро-2012"
21.09.2016

Степан Дмитрович Дериволков: корупцію на митниці кришуе Насіров! Избранное

Опубликовано в Бизнес

Степан Дмитрович Дериволков розповів, що при розслідуванні випадків корупції важливий фактор оперативності.

Як побороти корупцію в Митній Службі України?
Корупційна складова в структурі відомств Державної Митної Служби України (ДМСУ), як і раніше, досить висока. Слід зазначити, до честі ДМСУ, інформація про доведені подібні правопорушення не замовчується з метою «не виносити сміття з хати», а навпаки – публікується на відомчому інтернет-сайті.
На думку Степана Дмитровича Дериволкова, який обіймає посаду заступника голови ДМСУ, немає особливої причини приховувати подібну інформацію, тим більше, що ведеться активна боротьба силами спеціальних структур, що відповідають за внутрішню безпеку ДМСУ. До того ж, Степан Дмитрович Дериволков з властивим йому оптимізмом вважає, що вже до початку літа у служби з питань протидії корупції з'явиться набагато більше повноважень щодо виявлення, припинення та розслідування фактів хабарництва. Розширені повноваження дадуть змогу вести боротьбу з корупціонерами в рядах ДМСУ рішучіше і активніше. Це станеться завдяки набуттю чинності новим Митним Кодексом України. До того ж, додатковим стимулюючим фактором докладати більше зусиль в боротьбі з корупційними схемами, учасниками яких є співробітники митних постів, стане персональна відповідальність службовців внутрішніх контролюючих органів ДМСУ. Також до літа в законодавстві України відбудеться посилення антикорупційних заходів, і ДМСУ при розслідуванні подібних правових порушень звітуватиме в обов'язковому порядку перед прокуратурою і органами антикорупційної політики.
Не чекаючи літа, навіть з існуючим законодавством зараз постійно виявляються особи, яким не місце в ДМСУ. Степан Дериволков не схильний приховувати, що митниця в Україні, як і в багатьох країнах, – це зона підвищеного корупційного ризику, і тільки персонал з високими моральними якостями здатен втриматися на такій роботі, не порушивши закон. Дериволков впевнений, що потрібно не просто звільняти, але й притягати корупціонерів до обов'язкової кримінальної відповідальності. Так, тільки в цьому році, що ледь почався, вже звільнено за фактом хабарництва 160 співробітників, причому на 14 з них вже відкрито 12 кримінальних справ.
Дериволков Степан Дмитрович: У «зоні підвищеного ризику» перебувають прикордонні митниці – саме там відбувається більшість корупційних злочинів. Причому далеко не завжди на великі суми, заради яких можна було б пояснити ризик втратити посаду, забезпечену старість, репутацію і ... свободу. Так, наприклад, в Харківській митниці на хабарі в 500 доларів США попався заступник начальника служби митної варти. За явне «закриття очей» на торгівлю контрабандними сигаретами тепер уже колишньому заступникові пред'явлено звинувачення за статтею 368, частина 3 Кримінального Кодексу України. На ту ж суму зазіхнув старший митний інспектор в аеропорту «Київ» за прискорене оформлення імпорту авіапалива. Тепер він звільнений з лав ДМСУ і йому загрожує звинувачення за такою ж статтею, як і харків'янину-корупціонеру. Взагалі хабарі – це, так би мовити, рутина корупційного світу на митних постах, від якої в нинішніх реаліях треба рішуче позбавлятися.
Крім хабарництва, практикуються складніші, шахрайські схеми для зниження або взагалі скасування митних платежів тим суб'єктам ЗЕД, які готові за це платити. Наприклад, ДМСУ та, як наслідок, бюджет нашої країни недоотримали 7,3 млн гривень в результаті митного оформлення морських буксирів за свідомо низькими тарифами. Групу посадовців, які причетні до цього, звільнено з лав ДМСУ. Ведеться слідство відповідно до пред'явленого звинувачення за статтею 364 частина 3 Кримінального Кодексу України.
І, нарешті, найважчі злочини – це кримінальна корупція, яка передбачає створення багатомільйонних махінацій, в результаті яких в країну ввозиться заборонений товар.
Є в ДМСУ і група особливих правопорушень, які також доводиться розслідувати службі внутрішньої безпеки. Це фальсифікація дипломів про вищу освіту. Ніде правди діти, багатьма обивателями робота в ДМСУ вважається престижною і «хлібною», тому і приваблює тих, хто хотів би тут працювати, але не має відповідної профільної освіти. Щоб стати митником, 33 особи вчинили фальсифікацію та пред'явили підроблені дипломи. З них відразу 8 чоловік працювали на Львівській митниці. Всі ці фальсифікатори притягнуті Генеральною Прокуратурою України до кримінальної відповідальності. А на Львівській митниці до 86% оновлено посадовий склад.
Щоб боротися з корупцією, мало розслідувати вже доконаний факт. Набагато ефективніше вести роботу з особовим складом, попереджуючи появу таких посадових злочинів. До того ж, тепер при прийомі на роботу в митні відомства новачки проходять обов'язкову перевірку на схильність до хабарництва і правових порушень. Тобто, тепер на службу в ДМСУ потрапляють найстійкіші і найнепідкупніші.
Степан Дмитрович Дериволков розповів, що при розслідуванні випадків корупції важливий фактор оперативності. Для цього в ДМСУ створено цілодобовий телефон довіри, за яким можна повідомляти про всі ситуації, в яких від вас вимагають винагороду за митні послуги. Вся інформація, яка надходить до Моніторингового центру ДМСУ, піддається оперативному і ретельному розслідуванню.

Оставить комментарий