Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Алексей Федорычев
02.11.2017

Депутат Руслан Сольвар допомагає студентам розібратися із механізмом нарахування стипендій Избранное

Опубликовано в News

Наприкінці минулого року Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства освіти і науки України затвердив новий - рейтинговий підхід до визначення студентам стипендій. А саме, кожен вищій навчальний заклад мав розробити власні критерії для складання рейтингу, затвердити вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету. Передбачалось, що дані зміни дозволять перерозподілити наявний бюджет на користь збільшення розмірів академічних стипендій та мотивації студентів до навчання.

Деякі студенти зверталися по допомогу у роз’ясненні щодо розподілу та виплат стипендій до народних депутатів. Зокрема, депутати Руслан Сольвар та Олександр Сугоняко вирішили допомогти студентам та направили депутатські запити щодо уніфікації механізму нарахування стипендій у 2017 році. Запити адресували Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, Міністру освіти і науки Лілії Гриневич та Міністру соціальної політики Андрію Реві.

«Залишається не зрозумілим механізм встановлення критеріїв вищими навчальними закладами для отримання стипендії. Виникла ситуація, коли різні навчальні заклади нараховують її по-різному. У свою чергу, студенти через незрозумілість механізму видачі стипендій, будуть змушені йти працювати здебільшого, фізично, а не розумово, задля отримання грошей на існування», - зазначають народні депутати.

У Міністерстві освіти і науки відповіли, що з початку 2017 року стипендія нараховується на підставі рейтингових досягнень студентів ВНЗ. Зазначений Порядок є уніфікованим та поширюється на усі державні та комунальні ВНЗ України.

«Суттєво збільшені розміри академічних стипендій. Розмір мінімальної академічної стипендії студентів ВНЗ III - IV рівня акредитації збільшився з 825 грн на місяць до 1100 грн. на місяць, а для окремих спеціальностей - до 1400 грн на місяць.

Станом на сьогодні, з метою подальшого удосконалення стипендіального забезпечення і враховуючи пропозиції вищих навчальних закладів і студентства, Міністерство освіти і науки працює над розробкою проекту змін до вищезазначеного Порядку призначення і виплати стипендій».

Похожие материалы (по тегу)

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ