Вы находитесь здесь:Главная/СМАРТ-БЛОГИ/Нострадамус - Предсказания Нострадамуса
02.11.2017

Депутат Сольвар попросив належно фінансувати Київський центр трансплантації кісткового мозку Избранное

Опубликовано в News

На сьогоднішній день в Україні працює програма «Лікування громадян України за кордоном». Згідно неї громадяни країни направляються за кордон для отримання медичної допомоги у важких захворюваннях. В основному з приводу онкогематологічних, онкологічних, нейрохірургічних, кардіохірургічних захворювань та вроджених аномалій розвитку.

Вартість лікування за кордоном включає в себе ціну проїзду хворого і супроводжуючої його особи. Лікування за кордоном як виключний захід передбачений для громадян, захворювання котрих не лікуються на території нашої країни.

Народний депутат Руслан Сольвар переконаний, що лікування таких важких хвороб можуть проводити й медики Київського центру трансплантації кісткового мозку. Головне, забезпечити для цього заклад всім необхідним. І це буде обходитися дешевше, ніж нинішнє лікування по програмі. Саме тому Руслан Сольвар направив депутатське звернення щодо вирішення питання трансплантації кісткового мозку. Своє звернення нардеп адресував Прем’єр- міністру Володимиру Гройсману, виконуючому обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун, Міністру фінансів Олександру Данилюку та голові Київської міської державної адміністрації Віталію Кличку.

Як зазначає депутат Сольвар, у 2017 році на реалізацію програми «Лікування громадян України за кордоном» з держбюджету виділено 203,9 млн грн., за які було проліковано 74 пацієнта. Станом на липень місяць всі кошти, виділені з бюджету на початку року, було витрачено. Отже, в середньому лікування одного пацієнта обходиться державі в 2,76 млн грн. На сьогодні, за даними сайту Кабміну у черзі на закордонне лікування - 93 пацієнти, у тому числі й ті, хто потребує трансплантації кісткового мозку.

«Разом з тим, Київський центр трансплантації кісткового мозку при достатньому фінансуванні і удосконаленні матиме змогу надавати громадянам України послуги з трансплантації різних видів кісткового мозку, за якими останні змушені сьогодні їхати закордон. Насамперед, багато хворих їдуть до Білорусі, Італії, Німеччини. Часто за власні кошти», - зауважує депутат Сольвар.

Фінансування КЦТКМ здійснюється головним чином з бюджету Києва. За декілька останніх років за рахунок централізованих заходів МОЗ України КЦТКМ медикаментів, виробів медичного призначення і обладнання не отримував. А фінансування закладу не достатнє для повної закупівлі лікарських засобів, виробів медпризначення, медичного й лабораторного обладнання.

Тож, враховуючи ситуацію, народний депутат Руслан Сольвар попросив вжити заходів для фінансування Київського центру трансплантації кісткового мозку в повному обсязі, що надасть можливість здійснювати операції. А також - розглянути можливість фінансування КЦТКМ за рахунок держбюджету України.

Похожие материалы (по тегу)

Оставить комментарий

 
 

СМАРТ-БЛОГИ