Вы находитесь здесь:Главная/Регионы/Новости Донецка/Швайка віддав "Артемсіль" посібникам терористів і купив собі готель?
16.08.2015

Швайка віддав "Артемсіль" посібникам терористів і купив собі готель?

Опубликовано в Новости Донецка

Якщо нова влада – це політики, які вискочили на гребені хвилі народного гніву – то очищення державних структур і адміністрацій крупних державних підприємств стає їхнім прямим обов’язком. Адже цього вимагав Майдан. І представники нової, "народної" влади, засукавши  рукава, взялися до такого "очищення". Однак подекуди воно виявилося навіть не те що косметичним, а таким, що напряму шкодить інтересам держави. Так сталося, наприклад, зі зміною керівництва державного підприємства "Артемсіль". Міністр агрополітики від ВО "Свобода" Ігор Швайка продемонстрував разючі розбіжності між заявами і діями представників ВО "Свобода". "Свободівець" Швайка поставив керувати "Артемсіллю" затятих регіоналів, які і словом, і ділом підтримували терористів у місті Соледар на Донеччині.

До редакції "Обозревателя" потрапили листи тих мешканців Соледару (зокрема, і працівників ДП "Артемсіль"), які намагалися донести до Києва правду про призначених Швайкою керівників, їх діяльність та тісні зв’язки зі Стрєлковим, Безлером, а також про атмосферу страху і терору, в якій нині вони змушені жити.

Від комісії – до крісла гендиректора

Історія з призначенням лояльного до терористів керівництва ДП "Артемсіль", які до всього мають ще й багате "регіонівське" минуле, почалася ще у березні 2014 року. Тоді місцеві представники демократичних сил направили до Києва докази фінансових зловживань, якими займався тодішній гендиректор підприємства. Корупціонера-управлінця в Мінагрополітики, якому підпорядковане ДП "Артемсіль", вирішили звільнити. А для того, аби розібратися в ситуації на підприємстві, в міністерстві вирішують створити спеціальну комісію. Але, незрозуміло з яких причин формувати цю комісію доручають такому собі Олександрові Степаненку, який в "Артемсолі" займався зв’язками з громадськістю. А він, у свою чергу, набрав до комісії тих, хто до згаданих зловживань був причетний – представників адміністрації "Артемсолі", які одночасно були активними членами Партії регіонів. Як, зрештою, і сам Степаненко.

 

За сепаратизм – на підвищення?

Степаненко, який роботу на "Артемсолі" поєднував з обов’язками депутата Соледарської міськради, цілком може претендувати на роль "батька" соледарівської версії міфу про "фашистів та бендерівців" на Майдані. Принаймні, саме ці терміни складали кістяк його експресивних спічів на сесіях міскради. Коли ж місто опиняється під контролем терористів – він від підтримки моральної переходить до матеріальної. Разом з рідним братом Ігорем, що керує однією з фірм-"присосок" минулої влади, Степаненко організовував блокування  військової частини, де зберігався арсенал зброї та боєприпасів (селище шахти імені Володарського). Зокрема, брати Степаненки взяли на себе організацію для терористів польової кухні, поставки води та продовольства. До того ж, Олександр Степаненко активно пропагував підтримку терористів і серед працівників "Артемсолі", запевняючи, що інакше "бандерівці" неодмінно візьмуться бомбити мирних жителів Донбасу.

Тож для мешканців Соледару, які підтримують ідею єдності України, було справжнім шоком, що цій людині міністерство свободівця Швайки довіряє бодай щось. Шок лише підсилився, коли 2 червня, попри письмові звернення депутата міськради від "Батьківщини" Романа Махника і голови Незалежної профспілки гірняків України в ГП "Артемсіль" Івана Різниченка, Швайка не тільки не усуває Олександра Степаненка від роботи в комісії, а й призначає його виконувати обов’язки гендиректора підприємства. Красномовно, що перше, що робить новопризначений в.о. – їде до Москви просити "фінансової підтримки".

"Свободівсько"-донбаська люстрація в дії

Здобувши хоча б тимчасово право керувати без перебільшення стратегічним підприємством, Степаненко підбирає собі відповідну команду, яка направду мала би зацікавити СБУ. В помічники собі Степаненко бере такого собі Володимира Захарченка – місцеві чудово знають, що саме ця людина була головним натхненником і організатором "референдума" на Донбасі.

Добре відомий на Донеччині і новий виконавчий директор "Артемсолі" - Денис Фоменко, який до призначення на підприємство був заступником голови Донецької міської організації "Молодих регіонів". Фоменко прийшов на держпідприємство не сам – а з братом помічника депутата-регіонала Шкірі Костянтином Шулікою, який отримав посаду директора по кадрах і правовому забезпеченню. Шуліка не лише є членом Партії регіонів, а й має зв’язки з ватажком терористів Безлером. За економічну безпеку на "Артемсолі" з легкої руки Степаненка почав відповідати ще один приятель Фоменка – Андрій Кісельов, кум і товариш одного з фінансистів Сім’ї, а також близький родич керівника фракції ПР у Донецькій міськраді, керівника "Укрмету" Андрія Кисельова. Теплі місця в керівництві державного монополіста отримали також ще ряд людей з близького оточення донецьких, які не мають жодного стосунку ні до Соледара, ні, тим більше, до "Артемсолі".  Що вже й казати про менш значущі посади – їх було віддано людям, які безпосередньо брали участь у блокуванні шахти і військової частини в Соледарі, активно підтримували і допомагали терористам. Тих же, хто сповідував проукраїнські погляди, почали залякувати і примушувати до звільнення

Страйки на межі банкрутства

Нині ДП "Артемсіль" переживає тяжкі часи. За 9 місяців роботи падіння обсягів реалізації продукції підприємства перевищили 500 тисяч тонн. Однак загроза банкрутства державного монополіста по виробництву солі новоспечене керівництво зовсім не бентежить. Підприємство нещадно грабується, а видобута сіль продається за "липовими" контрактами як в Україні, так і за її межами. Зрозуміло, що прибутки від такого продажу йдуть зовсім не на потреби підприємства чи тим більше до бюджету.

На цьому фоні штати підприємства непомірно роздуваються – треба ж бо десь влаштовувати "донецьких спеціалістів". Адміністрація підприємства на чолі зі Степаненко за кошти підприємства наймає собі особисту охорону, яка не лише охороняє начальство, а й тероризує працівників "Артемсолі". Постійна "обробка" звичайних робітників вже дала свої результати: досі бояться "хунти" і "карателів" з Києва понад 80% з 3,5-тисячного колективу. А керівництво підприємства докладає всіх зусиль, аби ця цифра збільшувалася – і організовує періодичні страйки колективу проти центральної влади. Водночас, регіонали, котрі дорвалися до годівниці дякуючи свободівцю Швайці, змогли традиційно забезпечити перемогу на виборах потрібному кандидату-мажоритарнику: робітники місто утворюючого підприємства "Артемсіль" знову слухняно голосували так, як сказало начальство. Тож дякуючи Соледару і Степаненкові особисто нардепом знову став Сергій Клюєв.

Чому мовчав Швайка?

Звісно, ми не можемо достеменно сказати, чи умисно Швайка посприяв призначенню на "Артемсіль"  запеклих прихильників терористичної організації ДНР та безпосередніх її учасників. Однак про те, хто нині керує цим держпідприємством, не знати міністр від "Свободи" не міг. На його ім’я за півроку безперешкодного царювання на "Артемсолі" Степаненка та Ко депутат міськради Роман Махник надсилав не один лист з викладенням всіх зазначених фактів та їх доказами. В розпорядженні "Обозревателя" є також аналогічні звернення до ГПУ, МВС та СБУ.  

Однак замість наведення порядку на підприємстві кожне таке звернення до Мінагрополітики навпаки оберталося загостренням "полювання на відьом" на "Артемсолі". Більше того, самому Махнику закрити рота намагалися з першого дня роботи Степаненка у якості в.о.гендиректора. ультиматум, з приводу якого Махник звертався до СБУ, був до геніального простий: або ти забуваєш прізвище Степаненко і припиняєш навіть побіжно згадувати його – або тебе буде знищено фізично.

А однодумцеві Махника, керівнику соледарської незалежної профспілки гірників Іванові Різниченку пощастило ще менше: 7 червня, за 5 днів після призначення Степаненка, він безслідно зник. У викраденні Різаненка підозрюється один з керівників ДНР у Соледарі Сергій Солов’янов (позивний "Грузин"). За дивовижним збігом обставин саме родину Грузина допоміг вивезти до Криму Олександр Степаненко. Доля Різниченка досі невідома.

Зважаючи на безрезультатність звернень до міністра Швайки, соледарівці вирішили звернутися напряму до президента Порошенка. У листі до гаранта, підтвердженому кількома десятками підписів, люди вкотре розповіли, хто і як, з легкої руки Мінагрополітики, керує нині ДП "Артемсіль".

Хто знає, чи не це звернення стало каталізатором перепідпорядкування підприємства, про яке говорилося впродовж кількох останніх місяців. Днями "Артемсіль" було виведено з підпорядкування Мінагрополітики – проти чого активно виступали як Степаненко, так і Швайка. Тепер за це держпідприємство візьметься Мінінфраструктури. І, можливо, чиновники з Києва нарешті наведуть там порядок – чого так і не зміг, або не захотів зробити Швайка.

МАФИЯ УКРАИНЫ

Оставить комментарий
Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

 
 

СМАРТ-БЛОГИ

Ливинский Михаил Ляшко Олег Мартыненко Николай Марчук Евгений Медведчук Виктор Мельник Юрий Мирошниченко Юрий Немыря Григорий Новицкий Владимир Огрызко Владимир UkrOboronPromАваков Арсен АВАНТ - БАНК (Ярема Савченко Лебедев)Агатий ВладимирАдвокат и юрист в Виннице (Вінниці)Азаров НиколайАкимова ИринаАлекперовАлексей Савченко | Авант банкАлексей ФедорычевАндрей ВаврышАндрей Довбенко (Андреас Неоклеус энд Ко)АНТИКОРАнтикорАнтикоррупционная политикаАнтикоррупционный комитетАнтикоррупционный порталАнтикоррупционный портал - антикор - job-sbu.orgАнтикоррупция и люстрация Антикорупциооный порталАнтикорупцияАрбузов СергейАртем Тимченко - Искра НьюзАстрологАхметов РинатБатальон АйдарБережная ИринаБерезенко СергейБилоконь НиколайБогартирьова Раїса - РаисаБоголюбов Геннадий Бойко Юрий Бродский Михаил БуяджиВакарчук Иван Ванга - Предсказания ВангиВасадзе Тариэл Василиса ВолодинаВасюник ИванВасюник Иван Вилкул Елена Винский Иосиф Вовкун Василий Военное положениеВольф Мессинг предсказания биографияГайдук Виталий Гелетей ВалерийГенадий Кернес убит- Гепа раненГерасимьюк Ольга Геращенко Ирина Герман Анна Герман Лиллевяли и Виктор ЛиллевялиГиркин - Стрелок - БесГладчук ВадимГонгадзе Георгий - Гия Гонгадзе Гонтарева Валерия Гордон Дмитрий - БульварГрицак ВасилийГриценкоГройсман ВладимирГубський Богдан Данилишин Богдан Дворецкий ИгорьДемаркация - ГраницаДемчак РусланДенисова ЛюдмилаДенисова Людмила Джарты Василий Дмитрий Фирташ - Арестован ФирташДмитрий Ярош - Правый секторДовгий ОлесьДовгий Олесь Довгий Олесь ДУБЛЬДомбровский АлександрДорошенко Михаил Досье - секс скандалДрозденко Максим Дурдом - политический дурдомЕфименко Константин Ехануров ЮрийЖвания - Давид ЖванияЖеваго Константин Жеваго КонстантинЖК AVALON 5 / АВАЛОН 5Закон ОРДЗахарченко ВиталийЗварич РоманЗварыч Роман ЗвягильскийЗинченко Александр Иванчук АндрейИваньков Вячеслав - ЯпончикИгорь ШкиряИсаенко ДмитрийКазахстанская Ванга Вера Лион - Казахская ВангаКалетник ИгорьКальцев Владимир Каськив Владислав КиборгиКивалов СергейКиллеры - киллерКинах Анатолий Кириленко Вячеслав Климкин Павел - Павло КлімкінКличко ВиталийКлюев Андрей Клюев Сергей Князевич Руслан Кожемякин Андрей Кожемякин Андрей Колесников Борис Колобов ЮрийКоломойский убит - Коломойский свадьба Кернес и АхметовКомпроматКонстантин БрыльКонфликтные новостиКонфликтный пиарКоролевская НатальяКоролевская НатальяКраснокутский СергейКрупко Петр Ксензенко Валерий Курченко СергейЛарин СергейЛевочкин СергейЛевочкин Сергей Литвин ВладимирЛуценко ЮрийЛяшко ОлегМайдан 3.0 - новый майданМедведчук ВикторМИЗРАХ ИГОРЬМирошниченко НиколайНадрага ВасилийНаливайченко ВалентинНиколай Катеринчук - Микола КатеринчукНострадамус - Предсказания НострадамусаОнул Николай ОРДОстровПабат АлександрПаракуда ОлегПеревал ДятловаПилипишин ВикторПоплавский МихаилПорошенко ПётрПортал КомпроматПортников ВиталийПортнов АндрейПредсказания для Украины - России - ПутинаПредсказания на 2015 годПрисяжнюк Николай Присяжнюк НиколайПрогнимак АлександрПрутник Эдуард Путин вылетел в КиевПутин хуйло - ДещицяПшонка Артем Райнин Игорь Референдум в КрымуСавченко Игорь Сапрыкина Лариса Сафиуллин Равиль СБУСергей Пашинский Сивкович Владимир Симоненко ПетроСлавянск Бабай Штепа СтрелокСоколСольвар РусланСольвар РусланСотник ПарасюкСпротив - Нацбюро - НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИСтарух Александр Степан БандераСу-24 - Су-25Татьяна Чорновол - Тетяна ЧорноволТемаТимошенко ЮлияТищенко ЕленаТретьяков АлександрТурчинов АлександрТягнибок ОлегУКРЗАЛИЗНЫЦЯУкроборонпромУкроборонпромУКРПЛАСТИК - Ирина МирошникУкрпластик - Ирина МирошникУКРПОЧТА (УКРПОШТА)УкрспецэкспортУрбанский АлександрУрбанский АнатолийФукс ГеннадийХайВейХаял Алекперов - Предсказания Хаяла АлекпероваХвыля - ХвиляХомутынник Виталий Хорошковский ВалерийХорошковский ВалерийХорошковский Валерий Цушко Василь - ВасилийЦыплаков РусланЧастичная мобилизация - часткова мобілізаціяЧекальский Юрий Чередниченко Юрий Черкаска Валерий Черняк Евгений (ТМ Хортица, Global Spirits)ЧОРНОИВАН ТАРАСШамилов ВладимирШепелев ОлександрШлайфер Виталий Ярославський ОлександрЯрошенко ФедорЯценко АнтонЯценюк АрсенийЯцуба Владимир